RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Pirmais pilnībā elektriskais Volkswagen komercauto e-Crafter jau pieejams Latvijā

Pirmais pilnībā elektriskais Volkswagen komercauto e-Crafter jau pieejams Latvijā
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 09.09.2018. 13:24

Volkswagen Komerctransports ir papildinājis savu piedāvājumu ar jauno, dabai draudzīgo un ietilpīgo kravas furgonu Volkswagen e-Crafter. Tas ir pirmais pilnībā ar elektrību darbināms, bezemisiju komercauto, ko piedāvā ražotājs, turklāt spēkrats ir īpaši specializēts preču un arī pasažieru pārvadājumu nozarei. Īsi pēc pasaules pirmizrādes jaunais e-Crafter jau ir pieejams arī Latvijā. Pateicoties tā energoefektivitātei, automobilis vēl pirms nonākšanas tirgū tika izcelts kā potenciālais "European Transport Award for Sustainability 2018" balvas ieguvējs preču piegādes transportlīdzekļu kategorijā.

 

Kā radīts uzņēmējiem pilsētas teritorijās

 

Furgona maksimālais ātrums ir 90 km/h, bet tāldarbība – līdz pat 173 km ar vienu uzlādi. Modeļa tehniskā specifikācija tika veidota, ņemot vērā iepriekš veikta pētījuma rezultātus – eksperimentā, kurā tika novēroti dažādu piegādes servisu šoferu paradumi, tika noskaidrots, ka vairums furgonu vadītāju ik dienu ar ietilpīgo spēkratu mēro no 70 līdz 100 km. eCrafter radīts tieši šādām distancēm, kas nereti ietver arī vairākas apstāšanās, līdz ar to auto būs ērts sabiedrotais pasažieru pārvadājumu, loģistikas un preču piegādes nozares darbiniekiem. Jau pašlaik novērojama interese par spēkratu no nozares uzņēmēju puses Baltijas valstīs, kuri to redz kā ikdienai piemērotu, ērtu un aktuālu  risinājumu tieši pilsētvidei, apstiprina Volkswagen Komerctransports pārstāvji Baltijā.

 

Ar ātro uzlādes iekārtu uzlādējams 45 minūšu laikā

 

Jaunais bezemisiju e-Crafter nokomplektēts ar 100 kW jeb 136 ZS elektromotoru, kas enerģiju gūst no akumulatora bloka, kurš izbūvēts zem auto grīdas. Izmantojot ātro uzlādi,  automobiļa enerģijas krājumus līdz pat 80 % iespējams atjaunot 45 minūšu laikā. Savukārt, ja tiek izmantota standarta uzlāde - ar 7,2 kW elektrisko jaudu - akumulators līdz 100 % tiks uzlādēts 5,5 stundās.

 

Plašs kravas nodalījums

 

Pateicoties akumulatora izbūves risinājumam – zem spēkrata grīdas – netiek ietekmēta auto kravas ietilpība. Tā ir līdzvērtīga Crafter modelim ar iekšdedzes dzinēju - 10,7 kubikmetri. Savukārt spēkrata kravnesība ir vairāk nekā 1700 kg.

 

 

Parkošanās bez rūpēm

 

Automobilī iestrādāts parkošanās asistents, kas palīdzēs izvairīties no iespējamām sadursmēm – īpaši, ja mašīna jānovieto šaurā vietā. Par to gādā 16 parkošanās sensori, kas izvietoti visapkārt auto, kā arī priekšējā un atpakaļskata kamera.

 

Jaunais eCrafter, kas vizuāli izceļas ar Volkswagen e-klāsta klasisko  diožu lukturu formu,pasūtīšanai pieejams arī Baltijas valstīs. Latvijā tā cena ir 59 425 EUR, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.