Ekspertu padomi / Citi jautājumi

Septiņi džentlmeņa stila likumi no Ginta Budes

Septiņi džentlmeņa stila likumi no Ginta Budes
Foto: No personīgā arhīva.
· 12.05.2012. 12:36

Kādas ir biežāk pieļautās kļūdas vīriešu ikdienas ģērbšanās stilā? Kuros gadījumos der tikai melnas, baltas vai pat sarkanas zeķes? Un cik garai īsti jābūt kaklasaitei?

 

1. Vasaras lielākais stila pārkāpums – sandales kopā ar zeķēm. Vienalga, vai izvēlies pītas, ādas vai cita materiāla sandales, zeķes vasarā atstāj mājās. Atceries – zeķes piederas tikai pie slēgtām kurpēm. Basas kājas – tikai pie sandalēm!


2. Ja ikdienā nēsā žaketi, raugi, lai tās apakšējā poga vienmēr ir atvērta. Vienalga, vai dodies uz glaunām biznesa vakariņām, operas izrādi vai vienkārši – draisku ballīti kopā ar mīļoto, īsti džentlmeņi pēdējo žaketes pogu vienmēr atstāj neaiztaisītu.

 

3. Zeķu krāsa jāpieskaņo apavu krāsai, nevis biksēm! Zeķes ir kā pāreja no kurpēm uz biksēm. Ja, piemēram, ir izteiksmīgi melni apavi un gaišas uzvalka bikses, tad zeķēm šajā gadījumā vienalga jābūt melnām. Vai kādreiz var izvēlēties košas zeķes? Jā, kaut sarkanas! Bet tām ir jābūt ikdienas ielas modē, ne lietišķajā!

 

4. Kā zināt, kuros gadījumos pie žaketes vajadzīga kaklasaite un kuros bez tās var iztikt? Viss atkarīgs no vides, uz kuru posies. Jo lietišķāka un nozīmīgāka tikšanās, jo obligātāka prasība par kaklasaiti.

 

5. Uzmanīgi ar patieso žaketes izmēru! Žakete nevar būt nedz par mazu, nedz par lielu. Pareizais izmērs – tāds, kas ērti pieguļ ķermenim. Īpaša vērība jāpievērš žaketes piedurknēm. Piedurknēm jābūt tik garām, lai sēžot pie galda (un arī stāvus pārvietojoties) centimetra divu jeb īkšķa platumā ir redzama krekla manžete. Lai būtu skaisti, piedurknes nepārtraukti jākārto!

 

6. Pareizais kaklasaites garums – apakšējais stūrītis līdz jostai. Un ne īsāk, ne garāk! Stilīgs kungs nežēlo savu laiku, lai uztrenētu iemaņas pareizā kaklasaites sasiešanā!

 

7. Tikpat liela vērība jāpievērš pareizajam bikšu garumam. To nosaka staltā stājā un bez kurpēm. Bikses mēra pēc aizmugurējā nogludinājuma, tā saucamās buktes, papēža daļā. Pareizais bikšu garums – centimetrs no grīdas papēža daļā.