RezervesDALAS24.lv

Smalkais stils / Smalkais stils

Šarmantā latviete Kristīne Opolais ar panākumiem iekaro Londonas Karalisko Covent Garden operu

Šarmantā latviete Kristīne Opolais ar panākumiem iekaro Londonas Karalisko Covent Garden operu
· 04.04.2013. 21:25

20., 23. un 26.martā soprāns Kristīne Opolais dzied titullomu Džakomo Pučīni operas „Toska” iestudējumā Londonas Karaliskajā Covent Garden operā. Pēc pirmās izrādes jau saņemta cildinoša kritika www.opera-britannia.com.

 

 

 

Kritiķis Marks Pullingers (Mark Pullinger) atzīst, ka „Pučīni sader ar Kristīni Opolais kā cimds ar roku”. Viņš nevarot iedomāties nevienu atbilstošāku soprānu šai lomai, slavē Kristīnes Opolais balss skanējumu kulminācijas brīžos, kas ir pārāks par citiem soprāniem, kuri dzirdēti iepriekšējās sezonās. Slavenajā ārijā „Vissi d’arte” dziedātāja parādījusi „aizkustinošu ievainojamību”, kas muzikāli atklājies „pasakainajās garajās frāzēs un piesātinātajā tonī”. Ar cildinošiem epitetiem raksturotas arī citas Kristīnes Opolais vokālās un aktieriskās kvalitātes.

 

Pilns recenzijas teksts lasāms šeit: http://www.opera-britannia.com/index.php?option=com_content&view=article&id=890:tosca-royal-opera-20th-march-2013&catid=8:opera-reviews&Itemid=16

 

Jāatgādina, ka šī ir spoža Kristīnes Opolais atgriešanās prestižajā opernamā pēc viņas sensacionālās debijas titullomā Pučīni operā „Madama Butterfly” 2011.gadā.

 

Kristīne Opolais pēc pirmās izrādes stāsta: „Esmu bezgala laimīga atkal atgriezties šajā opernamā, kur mani tik atsaucīgi uzņēma pirms diviem gadiem. Publika nav mainījusies, un pirmā „Toskas” izrāde aizritēja fantastiski. Man ļoti paveicies ar skatuves partneriem – vokāli un skatuvisko kolorīto Mihaelu Folli (Michael Volle) un neticami jūtīgo, emocionālo korejiešu dramatisko tenoru Jonhūnu Lī (Yonghoon Lee). Ar viņu jau sastapos Milānas La Scala, kur dziedājām vienā iestudējumā, bet ne tiešā skatuviskā partnerībā.” Māksliniece atzīst, ka mūsdienās tas ir retums, ja skatuves partneri „nēsā tevi uz rokām un elpo vienā ritmā”, operas stāstu izdzīvojot pa īstam. „Dziedāt uz vienas skatuves ar šādiem partneriem ir īsta dāvana! Tieši tāpēc es tik ļoti gaidu sadarbību ar Jonasu Kaufmanu.”

 

Jāatzīmē, ka 2013./2014.gada sezonā Kristīne Opolais Covent Garden teātrī debitēs titullomā Pučīni operā „Manona Lesko”. De Grijē lomā iejutīsies Jonass Kaufmans (Jonas Kaufmann), bet pie diriģenta pults būs Antonio Papano (Antonio Pappano). Jau šobrīd zināms, ka operas iestudējums tiks izdots arī DVD formātā.

 

Tikmēr klajā nācis DVD ar Pētera Čaikovska operas „Jevgeņijs Oņegins” ierakstu Valensijas operā Spānijā, kur 2011.gadā Kristīne Opolais dziedāja Tatjanas lomu.