RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

„Top Gear” vadītājs uzjautrinās par „VAZ-2107” ēras beigām

„Top Gear” vadītājs uzjautrinās par „VAZ-2107” ēras beigām
Foto: Publicitātes foto. Kādreizējais pārticības simbols „VAZ-2107” aiziet vēsturē...
Armands Jēgermanis · 18.04.2012. 20:46

„Žiguļu” ražošanā pienācis kāds liktenīgs brīdis – aģentūra „Interfax” izplatījusi informāciju, ka šomēnes Krievijas autoražotāja „AutoVAZ” Iževskas meitas uzņēmumā „Apvienotā automobiļu grupa” (AAG) nolemts pārtraukt ražot „VAZ-2107”, kas tikai pirms pāris desmitgadēm Austrumu bloka iedzīvotājiem bija viens no pārticības simboliem.


Bez slavenajiem „septītniekiem” AAG ražo arī ceturtā modeļa „žiguļus” un „Iž-27175” „desu vāģus”. Šī gada vidū plānots sākt arī budžeta modeļa „Granta” ražošanu.

Krievijas autoražošanas nozares jaunums pamatīgi uzjautrinājis Lielbritānijas autošova „Top Gear” vadītāju Džeremiju Klarksonu, kurš laikrakstā „The Sunday Times” publicējis rakstu ar nosaukumu „Lada Riva: vectēva mantojums, kas darbojas ar biešu spirtu”. Šāds „žiguļa” apzīmējums gan, iespējams, nav visā stāstā pats amizantākais.

Klarksons spriež, ka cilvēki, kuri radījuši „VAZ-2107”, „acīmredzami par kaut ko bijuši ļoti saniknoti”. Šova vadītājs novērojis, ka stūres kolonna gluži vai piemetināta pie instrumentu paneļa, bet bremzes automašīnai „liek nedaudz ieskrieties un vienlaikus strauji pagriezties pa kreisi”. Motors acīmredzot esot „noņemts no betonmaisītāja, kas pēdējos 30 gados malušas Dienvidsudānas nemierniekus”.

„Automašīna no 0 līdz 100 km stundā ieskrējās stundas laikā, bet tikai tad, kad to ražoja „Fiat”. Kopš auto kļuva par „Ladu”, tā vispār pārtrauca kustēt. Taču šis auto izgatavots šausmīgi,” ironizē Klarksons, spriežot – ja krievi pērk šo šausmīgo auto, tad valsts ārpus Maskavas nav sevišķi bagāta.

„Tiem, kuri var atļauties aviobiļeti, ir arī savas privātās lidmašīnas. Bet tie, kuriem tā nav pa kabatai, sēž nomaļos nostūros, vāra kāļus un cer kādreiz sakrāt naudu 45 gadus vecai automašīnai,” smejas britu jokdaris.