RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Atklāta vērienīga auto modelīšu izstāde

Atklāta vērienīga auto modelīšu izstāde
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 20.11.2012. 14:08

Par godu nozīmīgajai 100 gadu jubilejai, viens no vadošajiem auto nomas uzņēmumiem Sixt aicina uz auto modelīšu izstādi “Visa auto vēsture vienā telpā”. Izstādē, kas līdz 25. novembrim apskatāma viesnīcā Gallery Park Hotel, apkopoti vairāk nekā 60 auto modelīši, kas ar to neparasto dizainu, inovācijām un uzstādītajiem rekordiem ietekmējuši auto nozares attīstību.

 

“Auto nozare, tāpat kā paši automobiļi, atrodas nemitīgā kustībā un attīstības procesā. Sixt ar savu pieredzi un inovācijām ir viens no auto nozares veidotājiem. Mums ir bijusi iespēja būt daļai no tās 100 gadu garumā, piedzīvojot tehnoloģiju attīstību, jaunus dizaina risinājumus un funkcionalitātes pilnveidošanu. Savā jubilejā vēlējāmies ļaut šajā vēsturiskajā attīstībā ielūkoties ikvienam,” saka Arnis Jaudzems, Sixt vadītājs Baltijas valstīs.

 

Izstādes ekspozīcija veidota no auto modelīšu kolekcionāra Elvja Elsona privātās kolekcijas, kas ir viena no plašākajām Latvijā un kuru veido vairāk nekā tūkstotis daudzu gadu laikā rūpīgi vāktu un apkopotu auto modelīšu. Izstādei “Visa auto vēsture vienā telpā” atlasītas un  apskatāmas 64 īpašas automašīnas no 1886. gada līdz mūsdienām.

 

Katrai no izstādē apskatāmajām automašīnām ir savs neparastais stāsts. Ikviens var apskatīt Benz Patent Motorwagen (1886) - pirmo patentēto automobili pasaules vēsturē ar iekšdedzes dzinēju, aplūkot BMW Isetta (1955) - vienu no visveiksmīgākajām pilsētas automašīnām, kas slavena tās abstraktā dizaina dēļ, kas sākotnēji tika izstrādāts kā dizaina mets ledusskapim, tāpat arī slaveno aģenta Džeimsa Bonda Aston Martin DB5 (1963) un virkni citu automašīnu.

 

Izstāde “Visa auto vēsture vienā telpā” apskatāma līdz 25. novembrim viesnīcā Gallery Park Hotel Kr.Valdemāra ielā 7. Ieeja izstādē ir bez maksas.