RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Autobraucējus mudina pārsēsties uz sabiedrisko transportu

Autobraucējus mudina pārsēsties uz sabiedrisko transportu
Foto: commons.wikimedia.org (fotogrāfijai ir ilustratīva nozīme)
KRUSTTEVS.COM · 09.12.2012. 08:05

Rīt, 10. decembrī, plkst. 12.00 Rīgā, Ulbrokas ielā 13, tiks atklāts pirmais stāvparks (P&R – park&ride). Tā sauktā park&ride sistēma paredz, ka Rīgas viesi un tās iedzīvotāji savu automašīnas varēs novietot apsargājamā autostāvvietā un tālāk doties ar sabiedrisko transportu. 

 

Tādējādi plānots mazināt sastrēgumus pilsētas centrā un sabiedrisko transportu padarīt par prioritāru.

 

Stāvparka izmantošana būs bez maksas, ja sabiedriskajā transportā ar e- talonu dienas laikā tiks veiktas vismaz divas braucienu reģistrācijas.

 

Pirmo stāvparku īstenoja SIA "Rīgas pilsētbūvnieks’’ pašvaldības dzīvojamo māju kompleksa būvniecības laikā Ulbrokas ielā.

 

Dzīvojamo māju būvniecībai paredzētā teritorija bija ierobežota un tika pieņemts lēmums būvēt apsargājamu daudzstāvu autostāvvietu ar 676 vietām. Tā kā autostāvvieta ir noslogota tikai par vienu trešo daļu, brīvās vietas atvēlētas stāvparka vajadzībām.

 

Pasākumā atklāšanā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, SIA ‘’Rīgas pilsētbūvnieks’’ valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs, RP SIA ‘’Rīgas satiksme’’ valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.