RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

RENAULT paziņo par AB VOLVO akciju pārdošanu

RENAULT paziņo par AB VOLVO akciju pārdošanu
Foto: tradersonline-mag.com (fotogrāfijai ir ilustratīva nozīme)
KRUSTTEVS.COM · 14.12.2012. 10:42

Renault Grupa paziņo par tās īpašumā esošo AB Volvo Grupas akciju, kas iegādātas 2001.gadā, pārdošanu - lai stiprinātu Grupas finansiālo situāciju un palielinātu Grupas finansiālo elastību.

 

Renault paziņo par sev piederošo AB Volvo A sērijas akciju, kas veido 6,5% no kopējā akciju kapitāla un 17,2% no balsošanas tiesībām, pārdošanas uzsākšanu. Pēc tam, kad šis darījums tiks veikts, Renault Grupas īpašumā vairāk nebūs AB Volvo akcijas.

 

Pēc šī darījuma noslēgšanas Renault pabeigs iziešanu no AB Volvo kapitāla, kas tika uzsākta 2010.gada 6.oktobrī, kas Renault pārdeva visas sev piederošās sērijas B akcijas, kas tajā laikā veidoja 14,9% no akciju kapitāla un 3,8% no AB Volvo balsošanas tiesībām.

 

Pārdošanas rezultātā iegūtie līdzekļi stiprinās Renault Grupas finansiālo stabilitāti un tiks izmantoti, lai:

  • samazinātu Renault Grupas automobiļu daļas kredītsaistības;
  • nodrošinātu investīcijas saskaņā ar plānu, lielākoties Francijā, kur tiks veikti aptuveni 40% no kopējām Grupas industriālajām investīcijām 2013.gadā;
  • nodrošinātu stratēģiskās starptautiskās Grupas investīcijas, lielākoties Krievijā un Ķīnā, kuras nodrošinās Grupai jaunas izaugsmes iespējas un veicinās Grupas attīstību.

Šādas investīcijas nepieciešamas, lai sagatavotos Grupas nākotnei un nodrošinātu modeļu klāsta atjaunināšanu, stiprinātu Eiropas rūpnīcu konkurētspēju un veicinātu Renault starptautisko izaugsmi.