RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

„Renault-Nissan” un „Russian Technologies” izveido kopuzņēmumu

„Renault-Nissan” un „Russian Technologies” izveido kopuzņēmumu
Foto: thetruthaboutcars.com
KRUSTTEVS.COM · 18.12.2012. 10:09

Renault-Nissan Alianse un valsts sabiedrība Russian Technologies izveidojuši kopuzņēmumu, kura pārraudzībā būs AVTOVAZ darbības un kas kalpos kā stabils, ilgtermiņa kontrolējošais kapitāldaļu turētājs Krievijas lielākajā automašīnu ražošanas uzņēmumā, kā arī tas kļūs par LADA zīmola īpašnieku.

 

Renault-Nissan valdes priekšsēdētājs un vadītājs Karlos Gons (Carlos Ghosn) 12.decembrī paziņoja par Rostec Auto BV Alianses izveidošanu ceremonijas laikā Maskavā, piedaloties Sergejam Čemezovam (Sergey Chemezov), AVTOVAZ valdes priekšsēdētājam un Russian Technologies vadītājam, un Igoram Komarovam (Igor Komarov), AVTOVAZ prezidentam.

 

“Šis sadarbības līgums ir trīspusējs ieguvējs visiem uzņēmumiem: Renault, Nissan un AVTOVAZ. Tā ir jauna un nozīmīga nodaļa jau nopietnajā sadarbībā,” norādīja Gons. „Kopuzņēmums veicinās Krievijas tirgus apgūšanu. Tas atbalstīs AVTOVAZ, Krievijas auto tirgus līdera, konkurētspējas attīstību.”

 

Saskaņā ar darījuma nosacījumiem Renault-Nissan investēs 23 miljardus rubļu (742 miljoni ASV dolāri). Šīs investīcijas nodrošinās 67,13% kopuzņēmuma īpašumtiesības, kas pilnā apmērā stāsies spēkā līdz 2014.gada vidum. Tajā brīdī kopuzņēmumam piederēs 74,5% AVTOVAZ.

 

Renault, kas 2008.gadā iegādājās 25% no AVTOVAZ akcijām, palīdzot AVTOVAZ veiksmīgi mainīt virzienu, līdz 2014.gadam investēs aptuveni 11,3 miljardus rubļu (366 miljoni ASV dolāru) kopuzņēmumā, plānojot iegūt īpašumā 50,1% no kopuzņēmuma akcijām. Nissan, kura īpašumā sākotnēji nebija AVTOVAZ akcijas, investēs 11,7 miljardus rubļu (376 miljoni ASV dolāru), plānojot savā īpašumā iegūt 17,03% kopuzņēmuma attiecīgajā periodā.

 

Attiecīgi tajā pašā periodā Russian Technologies piederēs 32,87% no kopuzņēmuma.

 

Darījums paredz, ka Russian Technologies restrukturizēs daļu no nenokārtotā aizdevuma ar AVTOVAZ. Atlikušais aizdevums aptuveni 46 miljardi rubļu (1,48 miljardi ASV dolāri) tiks pagarināts līdz 2032.gadam.

 

Pēc darījuma noslēgšanas 2014.gadā Rostec Auto BV Alianses būs iegādājusies visas AVTOVAZ akcijas, kuras šobrīd pieder uzņēmumam Troika Dialog Investment Ltd.