RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Ar joni tuvojas jaunais „Toyota Verso”

Ar joni tuvojas jaunais „Toyota Verso”
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 04.01.2013. 10:25

Turpinot pašreizējās paaudzes modeļa daudzpusīgumu, praktiskumu un ietilpību, jaunais Verso piedāvā papildu stilu, dinamiku un komforta līmeni. Tas piedāvā jauno Toyota dizaina valodu ar skaidru modeļu saimes identitāti, uzlabotu salonu, pilnveidotu 2,0 D-4D dzinēju ar zemāku CO2 izmešu līmeni, labāku braukšanas dinamiku un zemāku trokšņa un vibrācijas līmeni.

 

Jaunā eksterjera dizaina valoda padara Verso modeļu klāstu vēl stilīgāku un dinamiskāku. Uzlabots, harmonisks salona instrumentu un slēdžu izvietojums un izteiktāka kvalitātes sajūta, pateicoties jauniem apdares elementiem. Projektēts un konstruēts Toyota Motor Europe vadībā, pilnībā ražots Toyota Motor Manufacturing Turcijā.

 

Ar vairāk nekā 470 jaunām detaļām jaunais Verso liecina par visaptverošiem nobrieduša modeļa jauninājumiem Toyota Eiropas modeļu klāstā.

 

Jaunais Verso piedāvā jaunu, izteiktāku un izsmalcinātāku divu zonu dizaina interpretāciju, kas raksturo šo trešās paaudzes Toyota MPV.

 

Jaunā Verso priekšdaļa ir veidota zīmolam raksturīgajā Under Priority dizaina valodā ar Keen Look stila elementiem, kas nekļūdīgi ļauj noteikt, ka šis ir viens no jaunākajiem modeļiem Toyota saimes piedāvājumā.

 

Under Priority dizainu veido jaunais lielās trapecveida priekšējās restes dizains priekšējā buferī un mazāka augšējā reste starp abiem priekšējiem lukturiem.

 

Šaurāki un agresīvāk veidoti priekšējie lukturi ir aprīkoti ar LED dienas gaitas lukturiem (DRL) un augstas izlādes intensitātes (HID) spuldzēm Active Plus un Premium aprīkojuma līmeņos. Abās apakšējās restes pusēs atrodas integrēti miglas lukturi ar hromētiem ietvariem. Pati reste ir spīdīgi melnā krāsā ar divām hromētām joslām un pilna platuma apakšējo spoileru virsbūves krāsā, kas akcentē jaunā Verso platumu un uzsver tā spēcīgo, pārliecinošo stāju.

 

Jaunais Verso būs pieejams 11 virsbūves krāsās, tostarp trīs jaunās: Pearl White, Vivid Blue un Solid Blue.

 

Jaunā Verso salonā plaši izmantoti jauni apdares materiāli un pieskārienam tīkama melna satīna krāsa, paaugstinot kvalitātes sajūtu. Augšējam cimdu nodalījumam tagad ir mīksta materiāla apdare, bet durvis, roku balsts un stūre ir apvilkta ar Nappa ādu.

 

Neskatoties uz ārkārtīgi kompaktajiem izmēriem, Verso piedāvā pārsteidzoši plašu salonu ar 975 mm attālumu starp pirmo un otro sēdekļu rindu, kas ir labākais rādītājs šajā segmentā.

 

Toyota Easy Flat-7 sēdvietu sistēma nodrošina patiesu MPV daudzveidību ar 32 dažādām iespējamām kombinācijām. Atsevišķi sēdekļi gan otrajā, gan trešajā rindā un par 195 mm pārbīdāma otrā rinda ir viens no vispraktiskākajiem, elastīgākajiem un intuitīvākajiem sēdvietu risinājumiem.

 

Verso otrās un trešās rindas sēdekļus ir iespējams nolocīt līdz ar grīdu, iegūstot 1575 mm garu un 1430 mm platu vietu bagāžai. Kad visas trīs sēdekļu rindas ir sēdēšanas pozīcijā, bagāžas nodalījuma tilpums ir 155 litri. Nolokot trešo rindu, tas palielinās līdz 440 litriem.

 

Pateicoties pilna garuma Skyview panorāmas jumtam (2340 mm x 1280 mm), jaunajā salonā iekļūst būtiski vairāk gaismas, kas rosina plašuma sajūtu.

 

Jaunais Verso ir pieejams četros dažādos aprīkojuma līmeņos tāpat kā tā priekštecis. Tomēr, pateicoties augstākai salona kvalitātei un uzlabotam standarta aprīkojuma klāstam, tas ir vēl izdevīgāks klientiem.

 

Toyota Touch 6,1 collu pilnkrāsu skārienekrāna saskarne, kas jaunā un pieejamā veidā ļauj izmantot automobiļa multimediju sistēmas, tagad ir iekļauta standarta aprīkojumā, sākot ar Active aprīkojuma līmeni. Papildaprīkojumā ir pieejamas Toyota Touch & Go un Go Plus navigācijas sistēma.

 

Jaunais Verso ir aprīkots ar dažādām aktīvās un pasīvās drošības un gājēju aizsardzības sistēmām. 2009. gadā prezentētais pašreizējās paaudzes modelis Euro NCAP drošības testos saņēma maksimālo 5 zvaigžņu novērtējumu.

 

Jaunajam Verso būs pieejami pieci dažādi dzinēji, kuros visos izmantotas Toyota Optimal Drive modernās tehnoloģijas un konstruktīvie uzlabojumi. Visiem jaunā Verso dzinējiem ir pazemināts CO2 izmešu līmenis.

 

Ar 6 pakāpju manuālo pārnesumkārbu pieejamajam 126 DIN ZS, 2,0 litru D-4D dzinējam ir paaugstināts griezes moments pie zemiem apgriezieniem un samazināts trokšņa līmenis. CO2 izmeši ir samazināti līdz 129 g/km.

 

Ir pieejams arī 2,2 litru D-CAT dīzeļdzinējs ar 177 DIN ZS jaudu apvienojumā ar 6 pakāpju manuālo vai 6 pakāpju automātisko pārnesumkārbu (155 DIN ZS).

 

Verso 2,0 litru D-4D modeļa maksimālā velkamās piekabes masa ir paaugstināta par 200 kg līdz 1500 kg.

 

Klienti var izvēlēties arī 1,6 litru vai 1,8 litru Valvematic benzīna dzinējus ar attiecīgi 132 DIN ZS vai 147 DIN ZS jaudu apvienojumā ar 6 pakāpju manuālo pārnesumkārbu. 1,8 litru versija ir pieejama arī ar uzlaboto Multidrive S automātisko pārnesumkārbu, kas tagad sniedz izteiktāku pārnesumu pārslēgšanas sajūtu un jūtamāku saikni starp dzinēja apgriezieniem un paātrinājumu.

 

Verso ir veidots tā, lai būtu tikpat stabils un komfortabls kā parasts vieglais automobilis. Jaunā Verso braukšanas dinamikas uzlabojumi nodrošina vēl pārliecinošāku kontroli un vēl precīzāku vadāmību.

 

Jaunais Verso maksās, sākot no LVL 14 060.

 

2013. gada Toyota Verso Latvijas pārstāvniecībās būs pieejams jau 2013. gada janvāra otrajā pusē.