RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

FOTO: Seksīgākās meitenes un glaunākie spēkrati izstādē „AUTO 2012”

FOTO: Seksīgākās meitenes un glaunākie spēkrati izstādē „AUTO 2012”
· 28.04.2012. 09:14

Vēl divas dienas Ķīpsalā būs skatāma izstāde „AUTO 2012”, kas ir šī gada ievērojamākais autoindustrijas notikums Baltijā. Trīs dienu garumā visi, kurus interesē automobiļi un kuriem tā ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, var iepazīties ar jaunākajiem vieglo automobiļu un komerctransporta modeļiem, uzzināt par jaunākajiem sasniegumiem automobiļu remonta un aprīkojuma jomā, kā arī pamielot sirdi un dvēseli ar ekskluzīviem, neparastiem un krāsainiem automobiļiem no auto klubu, tūninga speciālistu un restauratoru garāžām.

 

Lai būtu vieglāk orientēties izstādē un nenoreibtu galva, izstādes organizatori piedāvā TOP 10+1, ko noteikti nedrīkst palaist garām, apmeklējot izstādi:

 

Baltijas pirmizrādes

 

Īpašu uzmanību izstādei „AUTO EXOTICA 2012” pievērsuši autotirgotāji. Pateicoties tam, Ķīpsalā ir apskatāmi Latvijā vēl neredzētus jaunākos auto modeļus. Tieši uz izstādi Latvijā ir ieradies „Isuzu D-MAX” pikaps, autoekspertu augsti novērtētais „Kia Cee'd”, pasaulē pirmais dīzeļhibrīda pilnpiedziņas auto „Peugeot 3008 Hybrid4”, kā arī Latvijā vēl neredzēts pilnpiedziņas pilsētas krosovers „Peugeot 4008”.

 

Zviedru tūnings mirdz

 

Autotūninga šovā „AUTO EXOTICA 2012” pirmo reizi būs redzama zviedru autotūninga speciālista un neskaitāmu godalgu ieguvēja Lukasa Koses tūnēto automašīnu kolekcija. Uz Ķīpsalu godalgotais zviedrs ieradies ar četriem savas kolekcijas automobiļiem: „Zuperior”, „Zitrix”, „Zenith” un „Zliver”.

 

Lielākie autofani atpazīs, ka šie automobiļi ir būvēti uz „Mazda”, „Mitsubishi” un „Nissan” sportiskāko modeļu bāzes. Tieši pirms ierašanās Rīgā „Zuperior” piedzīvoja kārtējo pārbūvi, un „AUTO EXOTICA 2012” apmeklētāji ir pirmie, kuri to var novērtēt. Skandināvu tūningam droši varam likt pretī arī pašmāju šedevrus, piemēram, tikko saules gaismu ir ieraudzījusi oranža „Honda S2000”.

 

Pasaules nemierīgākie auto – louraideri

 

Vairākus gadus Latvijā nav manīti louraideri, taču pēc daudzu „Auto Exotica” fanu lūguma tie ir atgriezušies. Šoreiz skatītājus priecēs un, iespējams, arī uz deju uzlūgs divi ļoti jaudīgi un dejot protoši louraideri, kas būvēti uz vēsturisku „Volvo” modeļu bāzes. Šo automašīnu specifika ir to balstiekārta, kas ļauj šiem automobiļiem lēkāt, dejot un ne tikai.

 

Jauda un klasika – hotrodi

 

Klasiski pagājušā gadsimta trīsdesmito un četrdesmito gadu amerikāņu automobiļi vienmēr ir priecējuši katru, kuram automobilis ir kas vairāk nekā transporta līdzeklis. Taču pārbūvēti, spīdoši un ārkārtīgi jaudīgi amerikāņu automobiļi fascinē pat tos, kuri kaut tikai vienu reizi ir redzējuši kādu no „ZZ Top” leģendārajiem videoklipiem. Autotūninga šovā šogad viesojas pat divi dažādi no vēsturiskiem „Chevrolet” automobiļiem būvēti hotrodi.

 

Kurš būs „Latvijas Gada auto”?

 

Prestižākais Latvijas automobiļu konkurss „Latvijas Gada auto” šogad sevi ir pieteicis ar jaunu sparu. Tieši izstādes „Auto 2012” laikā īpašā āra ekspozīcijā būs iespēja iepazīties ar pirmajiem titula „Gada auto” pretendentiem. Šajā ekspozīcijā netrūkst arī uz ielas neredzētu automodeļu, piemēram, „Chevrolet Malibu”, „Hyundai i30”, „Kia Optima”, „Mazda CX-5” un „Opel Zafira Tourer”.

 

„Latvija” un citi retro automobiļi

 

Vienmēr un visos laikos automobiļu restaurācija ir bijusi ļoti nozīmīga automobiļu dzīves un kultūras daļa. Un to nedrīkst aizmirst vai pamest novārtā. Autošovā „Auto Exotica 2012” savu vietu ir atraduši vairāki un ļoti kvalitatīvi restaurēti automobiļi.

 

Kā spilgtākais eksponāts noteikti jāmin „RAF 977 DM” jeb „Latvija” no pagājušā gadsimta vidus. Šis automobilis noteikti katram vecākam izstādes apmeklētājam raisīs dažādas bērnības vai jaunības atmiņas. Katram noteikti ir kāds stāsts par veco labo „Latviju”, un to der atcerēties.

 

1000 zirgspēku sacīkšu monstri

 

Savu pirmizrādi autotūninga šovā piedzīvos Venta Pečaka drifta automobilis „BMW 357iTT”, kura sirds – 5,7 litru „Chevrolet Corvette” dzinējs ar divām turbīnām – spēj attīstīt 850 zirgspēku jaudu un 1250 Nm lielu griezes momentu. Turpat „Auto Exotica 2012” eksponātu vidū ir atrodami arī īpaši jaudīgi dragreisam sagatavoti spēkrati.

 

ShowCar Truck

 

Īpaša vērība visiem autonozares profesionāļiem un arī interesentiem ir jāpievērš ShowCar Truck, kas pirmo reizi ieradies Latvijā. Multimediju treilerī tiek demonstrētas jaunākās tendences autoindustrijā, rezerves daļu ražošanā un aprīkojumā.

 

Spēcīgi kravas automobiļi

 

Izstāde „Transporta tehnika 2012” profesionāļus un pat mazus bērnus priecēs ar lieliem, jaudīgiem un ārkārtīgi izskatīgiem smagajiem automobiļiem. Ja „Mercedes-Benz”, „Renault”, „Volvo”, „Iveco”, „Scania” un „MAZ” smagie automobiļi liekas redzēti, tad tādi smagsvara vilcēji, kā „Freightliner” un „Mack” pārsteigs ne vienu vien. Pat tādu, kas nekad nav braucis ar smago automobili.

 

Piespraud un brauc!

 

Benzīns dārgs? Tad atliek „pievērsties” elektrībai! Izstādes „Auto 2012” plašumos atrodami vairāki elektromobiļi, kas ļauj domāt par vidi un neatjaunojamo resursu saudzēšanu. Ja radniecīgie „Peugeot iOn” un „Mitsubishi i-MiEV” Latvijā jau ir redzēti, tad „Nissan Leaf”, kas pat ir pieejams izmēģinājuma braucieniem, Latvijā ir ieradies pirmo reizi.

 

Īpašu smaidu sejā vieš mazais pilsētas elektromobilis no Lietuvas „Tazzari Zero”. Savukārt latvieši pretī liek pašu pārbūvētu otrās paaudzes „Toyota Prius” hibrīdu, kas pēc mūsu meistaru „ķirurģiskās” iejaukšanās uz simts kilometriem patērē vien nepilnu litru degvielas.

 

Borats zelta mētelī

 

Liels un no zelta... nē, tas nav no zelta. Taču šis auto ir kino varonis. Pavisam drīz uz kino ekrāniem nonāks britu komiķa Sašas Barona Koena filma „Diktators”, kurā pats diktators brauks ar zeltītu bruņoto apvidus automašīnu „Dartz Prombron”. Bez tam šī automašīna, kas apskatāma autošovā „Auto Exotica 2012”, bieži tiek saukta par „Russo Balt” pēcteci.

 

Izstādi organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība „BT 1” sadarbībā ar „Latvijas Auto”, Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociāciju un „Auto Ekspo".

Foto: Kaspars Ūdris un Māris Breida