RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Pavasaris klāt! VOLVO unikālās tehnoloģijas uzlabo velosipēdistu un autovadītāju attiecības

Pavasaris klāt! VOLVO unikālās tehnoloģijas uzlabo velosipēdistu un autovadītāju attiecības
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
Toms Kursītis · 11.04.2013. 09:54

Sākoties siltajam laikam arvien vairāk cilvēku sāk pārvietoties ar velosipēdiem, tāpēc satiksme uz ceļiem kļūst intensīvāka. Attiecības starp autovadītājiem un velosipēdistiem cenšas uzlabot zviedru autobūves flagmanis “Volvo”.

 

Auto ražotāji ļoti aktīvi rūpējas par drošību un laikam ejot uz priekšu tiek izdomātas jaunas drošības sistēmas. Kad automašīnas ceļā ir kāds šķērslis, tad auto ar skaņas signāliem vai pat vibrējošām sēdvietām brīdina vadītāju. Tomēr neskatoties pat uz šādām ekstrām, notiek ne mazums avāriju. Vadītāji sēžot pie stūres nereti ir aizņemti ar blakus lietām – sarunāšanās pa telefonu, sērfošana internetā vai ainavu fotografēšana. Šādos brīžos reizēm pat auto radītie brīdinājuma signāli nevar palīdzēt izvairīties no ceļu satiksmes negadījumiem.

 

Ar radošu risinājumu nākusi klajā Zviedrijas auto ražotāja “Volvo”, kas pazīstama kā viena no drošākajām automašīnām pasaulē. Neskaitot šīs mašīnas jau esošos drošības elementus (drošības spilveni gan automašīnas salonā, gan tās ārpusē; ceļa zīmju parādīšanās salonā esošajā displejā u.c.), ražotāji ir izveidojuši IntelliSafe drošības sistēmu, kura ar radaru un kameru palīdzību noskenē ceļu un brīdina vadītāju, bet negaidītāka šķēršļa gadījumā auto pats nobremzē.

 

Volvo pārstāvji atzīst, ka šāda sistēma krasi samazinās negadījumu skaitu un palielinās drošību uz ceļu. Konkrētā drošības sistēma būs pieejama sākot ar šī gada maiju.