RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Kia SPORTSPACE dizaina koncepts

Kia SPORTSPACE dizaina koncepts
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 06.03.2015. 07:58

Darba nedēļa ir galā. Vēlā pēcpusdienas saulē ceļmalas sniega kupenās mirgo ledus kristāli un priekšā esošās virsotnes iekrāsojas rozā. Katrs nākamais ceļa līkums ved tuvāk priekpilnai un aktīvai nedēļas nogalei.  Šim ceļojumam nepieciešama arī piemērota automašīna – ātra un dinamiska, tāda, kas spēj sniegt maksimālas iespējas un prieku ierobežotā laikā.  

 

Tieši šai lomai tika iecerēta Kia SPORTSPACE. Tās uzbūves proporcijas ir gatavas drošai un ātrai braukšanai pa nogāzēm. Tās ērtais un izsmalcinātais salons nodrošina omulīgu, tomēr atsevišķu telpu četrām personām. Tās plūdenās un elegantās līnijas – gan no iekšpuses, gan ārpuses – ir funkcionālas, tomēr stilīgas, ļaujot ceļojumā izbaudīt gan komfortu, gan ērtības, bet auto virsbūves forma uzreiz izceļas pūlī.

 

Pasaulei KIA SPORTSPACE tikA atklāta 85. Starptautiskajā Ženēvas autoizstādē. Kia SPORTSPACE ir ļoti piemērota automašīna, lai “izrautos” – transportlīdzeklis, kas ir visnotaļ praktisks ikdienas vajadzībām, tomēr stilīgs un sportisks: lielais ceļotājs (grand tourer) klasiskajā izpratnē – gatavs veikt daudzas jūdzes pāri kontinentiem vai nu darījumu, vai izklaides nolūkā.

 

Kia SPORTSPACE ir iecerēta un izstrādāta Kia Eiropas dizaina centrā Frankfurtē, Eiropas galvenā konstruktora Gregorija Gijoma (Gregory Guillaume) vadībā. Tā ir automašīna, kura atspēko tradicionālos priekšstatus - tā nav nedz sedans, nedz universālis. Tas drīzāk ir transportlīdzeklis cilvēkiem, kuru dzīvesveids un autobraukšanas paradumi nav iedalāmi striktās kategorijās.

 

Gijoms par Kia SPORTSPACE rašanās ideju: “Kia līdz šim nav piedāvājis universāli šajā svarīgajā Eiropas tirgus segmentā, taču es biju nolēmis, ka mums arī nevajadzētu piedāvāt ko tradicionālu. Šī automašīna realizē ideju, kas man radās jaunībā, studējot dizainu Šveicē.”

 

“Es vienmēr domāju, ka vajadzētu radīt transportlīdzekli, ko varētu izmantot, nedēļas nogalē dodoties slēpot kopā ar draugiem,  bet atpakaļceļā šo pašu auto varētu nodemonstrēt Ženēvas autoizstādē.  Ženēva izstādes man ir īpašas – tās notiek tad, kad ziema jau iet uz beigām, tajās ir īpaša atmosfēra un īpaša pievilcība. Tam visam bija jābūt atspoguļotam arī jaunās koncepcijas transportlīdzeklī, un es uzskatu, ka ar SPORTSPACE tas ir izdevies!" viņš piebilda.

 

Patiešām, Kia SPORTSPACE ir atšķirīgs. Tas nav ne domāts un arī neizskatās kā kravu pārvadātājs, skaidrs, ka tas ir labi kopts tālbraucējs, kurā gribas iekāpt un komfortabli mērot jebkuru ceļa attālumu.

 

 

Ārējais dizains

Atšķirībā no tradicionālajām vieglajām automašīnām, Kia SPORTSPACE ir neraksturīga un visai sarežģīta uzbūve.

 

Tās garais un pludenais profils ar izlīdzinātajām virsmām un mērķtiecīgajām līnijām ir uzsvērts, izmantojot izvirzīto D-statni un gandrīz hečbekam līdzīgo aizmugures durvju izvietojumu.

 

Gijoms komentē: “Vienkārša universāļa konceptā būtu ietverts garš trešais logs, kas norādītu uz bagāžas pārvadāšanas iespējām, taču, izmantojot D-statņa traktējumu un atvirzīto aizmugures lūku, mēs esam piešķīruši automašīnas aizmugurējai daļai izteiktāku raksturu – muskuļotu un atlētisku. Savas svara kategorijas ietvaros tā ir ļoti spēcīga un izturīga.

 

Aizmugures vizuālais apjoms ir samazināts, apdomīgi veidojot logu, durvis un aizmugures bamperi. Tā malas ietiecas korpusā, padarot automašīnu ne tik līdzīgu universālim.”

 

Priekšpusē uz SPORTSPACE izvietots Kia raksturīgais „tīģera deguna” režģis. Taču organiskā stikla ielaidums nav nemaz tik vienlaidus, kā izskatās. Tuvāk izpētot redzams, ka šajā ielaidumā ir aizvirtņi, ko var atvērt, ja nepieciešama lielāka gaisa plūsma.

 

Virs ledus kubiem līdzīgajiem LED priekšējiem lukturiem izvietota alumīnija josla, kas virzās pāri motora pārsegam, piešķirot automašīnai spēcīgu un apņēmīgu raksturu. Tievāka alumīnija josla ir izvietota arī zem lukturiem, papildinot dinamisko  veidolu. 

 

Papildus alumīnija joslas iekļauj signālgaismu lukturus, tās kļūst labi redzamas, ieslēdzot gaismas.

 

Profilā Kia SPORTSPACE ir tikpat dinamiska. Izteiktā virsbūves līnija vizuāli apvieno automašīnas priekšējo un aizmugurējo daļu. Auto izliekuma vienkāršā, taču elegantā forma ar papildus oglekļa šķiedras aizsargplāksni rada priekšstatu par sportisku un jaudīgu auto.

 

Automašīnas „aizdedzes sarkanās” krāsas virsbūvei papildus dinamiku piešķir akcentētais alumīnija krāsas loks, kas izliecies no priekšpuses uz aizmuguri, izceļot automašīnas garo un šauro stikla konstrukciju. Abos sānu spoguļos ir horizontāls pagrieziena signāls, kas atkārto indikatorus priekšējā spoilerī. 

 

Aizmugures statņa konstrukcija ir platāka un liekta uz priekšu, tā apvienota ar konusveidīgām sānu virsmām un ieliektu aizmugurējo bortu, radot vienkāršu, taču pārliecinošas stabilitātes efektu arī no aizmugures.

 

Apjomīgie aizmugurējie gabarītlukturi un oglekļa šķiedru izkliedētājs visā platumā uzsver automobiļa drošību un sportisko pievilcību. Gabarītlukturos ietverti arī pagrieziena rādītāji, kas darbojas pulsveidīgi.

 

Jumta līmeņa spoileris un izkliedētājs palielina gaisa plūsmas efektivitāti ap automašīnas aizmuguri. Divas izplūdes gāzu caurules atkārto aizmugures lukturu daudzstūra formu. Vertikāli orientēti miglas lukturi ir iecentrēti un pārliecinoši integrēti izkliedētājā.

 

SPORTSPACE apdarē ietilpst unikāli 20 collu desmit spieķu vieglmetāla diski ar oglekļa šķiedrām, kas izvietoti ap piecstūrveida centru. Riteņu dizains liecina par lielu jaudu pat tad, ja automašīna stāv uz vietas un riteņi negriežas.

 

Salona dizains

Automašīnas durvju rokturi ir vienā līmenī ar paneli, atverot durvis, atklājas komfortabls četru sēdekļu salons ar panorāmas stiklojumu, pilnībā piepildīts ar gaismu.

 

Gijoms komentē: “SPORTSPACE ir mērķtiecīga automašīna, un man tas nozīmē ļoti melnu salonu, kurā galvenā uzmanība tiek veltīta funkcionalitātei un kontrolei, tomēr gaisotnei pasažieru nodalījumā jābūt mierīgai un viesmīlīgai. Tas ir svarīgi gan tad, ja SPORTSPACE tiek izmantota darba nedēļas laikā, gan brīvdienās, automašīnai jāpārliecina par kvalitāti un spēju piemēroties, nodrošinot visiem komfortablu vidi."

 

Auto salons ir vienkāršs, veidots ērtā un pievilcīgā stilā. Grezna āda līdzsvarā ar mūsdienu tehnoloģiskajiem sasniegumiem, tostarp oglekļa šķiedru un velmētu, anodētu alumīniju, uzsver automobiļa funkcionalitāti un moderno, izteiksmīgo stilu.

 

“Salona interjeru raksturo lakonisms un stila tīrība, kā arī daži nopietnāki akcenti, kas nekādi nemazina kopējo pilnīgo iespaidu,” saka Gijoms. “Instrumentu panelis ir izteikti horizontāls, ar anodēto alumīnija joslu, kas savieno sānu gaisa atveres, tiek akcentēts tā platums. Instrumentu panelī nav centrālās gaisa atveres, tā vietā atveres ir uzstādītas apakšā, centrālajā ejā.”

 

Durvju paneļu iekšējā virsma veidota kā vienots dizainisks elements, kas sasaucas ar instrumentu paneli un plūdeni virzās uz automašīnas aizmuguri. Centrālā konsole virzās cauri salonam, papildinot priekšstatu par apjomīgu un garu salonu.

 

Automašīnas ādas sēdekļi ir roku darbs, tiem ir melna, slīpētas ādas apdare, bet otrā pusē - oglekļa šķiedru apvalki, kas katram pasažierim nodrošina modernas un ērtas sēdvietas. Izsmalcināti veidotie metāla durvju rokturi izstaro vēsuma sajūtu, tie ir ideāli pielāgoti rokai. Rokturos ir ergonomiski iebūvēti slēdži, kas domāti sānu logu atvēršanai un aizvēršanai.

 

Automašīnas apdarē plaši tiek izmantots anodēts grafīta krāsas alumīnijs, tas redzams uz stūres rata, slēdžiem, pedāļiem, automātiskās transmisijas pārslēga un citur. Šie elementi veido spēcīgu kontrastu ar melno ādu un sudrabainajām detaļām, kas redzamas instrumentu panelī un centrālajā konsolē.

 

Automašīnas vadītāja priekšā paveras ērts digitālais instrumentu panelis, kas apvienojas ar informatīvu izklaides sistēmu. Liels informatīvs izklaides ekrāns, kas ērti saskatāms vadītājam, var darboties vienotā vai sadalītā ekrāna režīmā. Tā pārvalde notiek caur slēdžiem, kas atrodas aiz ātruma pārslēga, tā sānos ir četras pogas, kas atļauj ātru un intuitīvu mijiedarbību. Papildu funkcijas var lietot, izmantojot zem centrālā ekrāna iebūvētu ātras piekļuves spiedpogu rindu.

 

Atpakaļskata spoguli šajā auto aizvieto ekrāns, kas saņem attēlus no aizmugures skata kameras, ekrānā redzama arī cita braukšanas drošībai nozīmīga informācija.

 

“Mums ir izdevies apvienot tehnoloģiskos sasniegumus un ērtību, kas ļoti palīdz vadītājam un palielina viņa iesaisti, paskaidro Gijoms. “Automašīna ir domāta, lai veiktu lielus attālumus, tāpēc svarīgi, lai šajā laikā nekas lieki netraucētu vadītāju un nenovērstu viņa uzmanību. Visas kontrolierīces izvietotas tā, lai būtu ērti sasniedzamas.”

 

Aizmugurē atvēlēts pietiekami daudz vietas pasažieru kājām, tā pastiprinot komforta un plašuma sajūtu, ko papildina arī jumta stiklojums.

 

Priekšnoteikums pilnīgam „grand tourer” modelim, kāds noteikti ir Kia SPORTSPACE, ir vieta slēpēm. Slēpes var pārvadāt starp aizmugurējiem sēdekļiem, kur atrodas polsterēts ādas parocenis, kas darbojas kā slēpju balstītājs. Slidinot to atpakaļ, atklājas divi padziļinājumi, kuros izvietoti divi personālie planšetdatori, pa vienam katram pasažierim. 

Aizmugurējā sēdeklī sēdošajiem ir arī iespēja izmantot unikālo planšetdatoru nostiprināšanas sistēmu, kas atrodas priekšējo sēdekļu mugurpusē, lai acu līmenī skatītu video un citu multimediju saturu.

 

Centrālās ejas aizmugurējai daļa nemanāmi apvienojas ar ērtu bagāžas nodalījumu. Matētā ādas bagāžnieka grīdā ir novatoriska iekraušanas sistēma ar 28 ripojošām lodītēm, kas, pateicoties zemajai aizmugurei, ļauj viegli iekraut smagas ceļasomas un sporta aprīkojumu. Kad SPORTSPACE aizdedze ir ieslēgta, katra no nerūsējošā tērauda lodītēm nolaižas savā nišā 3 mm uz leju, nodrošinot to, ka, sākoties braucienam, krava neslīd.

 

Piedziņas bloks

SPORTSPACE apgādā ar dzinējspēku jaudīgs, turbokompresoru piedziņas bloks, kas paredzēts, lai izpildītu Kia apņemšanos ieviest efektīvākus, samazināta apjoma benzīna dzinējus. Kompakts un viegls 2.0 litru T-GDI (turbokompresora benzīna virziena injekcijas) dzinējs rada 250 Zs jaudu, darbinot priekšējos riteņus, kas rezultātā dod augstu degvielas lietderības koeficientu un spontānu, spēcīgu paātrinājumu visās situācijās. Tas pilnībā apstiprina to, ko sola dinamiskais ārējais dizains.

 

Gijoms to komentēja šādi: “SPORTSPACE bija iecerēta kā automašīna, ko lietot nedēļas nogalēs, lai izbaudītu braucienu. Galvenais ko gribējām, lai ieraugot automašīnu, nekavējoties rastos vēlēšanās doties ceļā un izmantot katru mirkli.

 

“Bez izsmalcināta dizaina, Kia SPORTSPACE piedāvā arī vienkāršu un aizrautīgu pārvietošanos. Auto spēs padarīt ikdienas braukāšanu vai došanos uz kalniem par vienlīdz interesantām norisēm,” viņš piebilda.

 

Kia SPORTSPACE gabarīti

Garums:                      4,855 mm

Platums:                      1,870 mm

Augstums:                   1,425 mm

Garenbāze:                 2,840 mm