Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (1)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (9)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (5)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (2)
21:30E-adreses lietošanas principi (12)
Pavasarīgie laika apstākļi, kas piemeklējuši Latviju marta otrajā pusē, veicinājuši jautājuma par ziemas riepu nomaiņu uz vasaras riepām aktualitāti. Latvijas sporta meistars autorallijā un autoservisa „VRR auto” vadītājs Arvis Vecvagars sagatavojis sešus noderīgus padomus, kas ikvienam autobraucējam palīdzēs pienācīgi sagatavot savu automašīnu vasaras sezonai.
Kad mainīt riepas? CSDD ir noteicis, ka ziemas riepas uz vasaras riepām var mainīt sākot no 1.marta un radžotās ziemas riepas var izmantot līdz 1.maijam. „Pašreizējie laika apstākļi nodrošina to, ka vasaras riepas jau var uzstādīt, bet to iesaka darīt profesionāļiem un vadītājiem ar lielu pieredzi. Būtiski ir spēt noteikt to mirkli, kad auto jāatstāj garāžā vai jābrauc īpaši prātīgi un uzmanīgi, jo, iespējams, kādu rītu ir sals vai uzsnidzis īslaicīgs sniegs. Vadītājiem, kuri nav pārliecināti, ka spēs piemēroties pēkšņām laika apstākļu izmaiņām, iesaku vēl nogaidīt un sekot laika prognozēm, lai droši saprastu, ka temperatūra nebūs zem 0 grādiem,” stāsta Arvis Vecvagars.
Kam jāpievērš uzmanība, mainot riepas? Riepu maiņas procesā nozīmīgi ir pievērst uzmanību noņemto riepu nodilumam. „Ja nodilums ir izteikti nevienmērīgs un viena puse nodilusi vairāk par otru, tad noteikti jāpārbauda riteņu ģeometrija,” skaidro Arvis Vecvagars. Lai riepām veidotos vienāds nodilums, ieteicams tās mainīt vietām, jo parasti priekšējās riepas dilst vairāk kā aizmugurējās.
Kā pareizi uzglabāt riepas? Mainot riepas no ziemas uz vasaras riepām, noņemtās ziemas riepas un diskus vēlams nomazgāt. „Tas jādara, jo uz tiem ir sakrājusies pretslīdes ķīmija, kas tiek kaisīta uz ceļiem ziemas periodā. Tā nelabvēlīgi ietekmē gumiju un veicina disku koroziju,” stāsta Arvis Vecvagars. Riepas nedrīkst uzglabāt zem klajas debess – tiešā saulē, lietū, salā un sniegā, jo tādējādi riepas tiek bojātas.
Vai iespējams izmantot ziemas riepas arī vasaras sezonai? „Ziemas riepām noteiktā maksimālā lietošanas temperatūra ir aptuveni +5 grādi. Ja ziemas riepas tiek lietotas arī vasaras sezonā, jārēķinās ar to, ka tās dils ievērojami straujāk, sliktāk turēsies uz sausa ceļa, būs skaļākas un palielinās degvielas patēriņu,” skaidro Arvis Vecvagars, atgādinot, ka ar radžotām riepām vasarā braukt ir aizliegts.
Vai M+S riepas ir labas kā vasarā tā ziemā? Labas un atbilstošas ziemas riepas nav piemērotas braukšanai vasarā un labas vasaras riepas (bez M+S marķējuma) nav lietojamas ziemā, tāpēc ieteicams būtu turēt divus komplektus, kas piemēroti katram gadalaikam. Izmantojot M+S riepas vasaras sezonā, braucot lielā ātrumā tās var sākt slīdēt, kā arī veicina lielāku degvielas patēriņu. „Galvenais ir riepas lietot tam, kam tās paredzētas,” norāda Arvis Vecvagars.
Kādas riepas izvēlēties? Parasti lielākā daļa cilvēku riepas izvēlas atkarībā no savām finansiālajām iespējām. Riepas, kas tiek izvēlētas, var iedalīt trīs kategorijās – augstākās klases jaunas riepas, vidējās klases jaunas riepas un lietotas riepas. „Lietotas riepas ir lētākais variants. Tā kā gadās, ka lietotām riepām ir defekti, tās vēlams pirkt uzņēmumā, kuram tās var atgriezt, ja šie bojājumi tiek konstatēti. Jārēķinās ar to, ka lietotas riepas dils ātrāk, kalpos īsāku laiku un sliktāk turēsies uz ceļa,” skaidro Arvis Vecvagars.
Jaunām vidējas klases riepām nobraukums un īpašības ir tikai nedaudz sliktākas kā augstākās klases zīmolu riepām. „ Vidējas klases riepas ir optimāls variants, ja gadā tiek nobraukti līdz 15 000 km. Jaunas augstākās klases zīmolu riepas būs dārgākais variants, bet to īpašības būs labākas un nobraukums lielāks,” stāsta Arvis Vecvagars, norādot - jo mašīna ir jaunāka izlaiduma gada, jaudīgāka un smagāka, jo labākas kvalitātes riepas tai iesaka lietot.
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.