RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Ford izgatavojis piecus miljonus EcoBoost dzinēju - aprīkoti 25% zīmola auto Eiropā

Ford izgatavojis piecus miljonus EcoBoost dzinēju - aprīkoti 25% zīmola auto Eiropā
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 01.04.2015. 11:14

Ford Motor Company atzīmē degvielu taupošā EcoBoost dzinēja ražošanas sasniegumu - kopš dzinēju sērijas atklāšanas 2009. gadā visā pasaulē ir izgatavoti jau pieci miljoni šādu motoru.

 

Eiropā EcoBoost dzinējs tika laists klajā 2010. gadā, bet pagājušajā gadā reģionā ceturtā daļa jauno Ford transportlīdzekļu tika pārdoti tieši ar šo dzinēju. Vispopulārākais Eiropā ir 1,0 litra EcoBoost modelis, kurš 2014. gadā kļuva par pirmo dzinēju, kas trīs gadus pēc kārtas ieguvis titulu Starptautiskais gada dzinējs.

 

EcoBoost tagad ir pieejams desmit dažādos modeļos — no FordFiesta līdz pat jaunajam Mondeo. Ar 1,0 litra dzinēju, kas mūsu reģionam tiek ražoti Ķelnē, Vācijā un Krajovā, Rumānijā, tikuši aprīkoti jau vairāk nekā 230 000 Eiropā pārdoto Ford transportlīdzekļu.

 

Ford EcoBoost piedāvā izcilu veiktspēju apvienojumā ar mazākām izmaksām par degvielu, kas ir īpaši populāra kombinācija Eiropas un visas pasaules klientu vidū,“ stāsta Ford of Europe Produktu izstrādes nodaļas viceprezidents Džo Bakadžs. „EcoBoost dzinēji ir pierādījuši sevi kā revolucionāru tehnoloģiju, kas katru dienu piesaista Ford zīmolam arvien jaunus klientus.“

 

EcoBoost dzinēji ar samazinātu darba tilpumu apvieno pārsteidzošu jaudu ar izcilu degvielas ekonomiju, ko nodrošina tiešā degvielas iesmidzināšanas sistēma, turbokompresors un vārstu pacēluma laika regulēšana. Fiesta Red Edition un Black Edition modeļos kopš pagājušā gadā pieejamais 1,0 litra 140 ZS EcoBoost dzinējs ir visu laiku jaudīgākais 1,0 litra dzinējs sērijveida automobiļos. Ar EcoBoost ir aprīkots arī jaunais Ford Mustang — pirmajā pasūtījumu pieņemšanas mēnesī pusei Mustang modeļu tika izvēlēts jaunais 2,3 litru EcoBoost dzinējs ar 314 ZS jaudu.

 

Piecmiljonais EcoBoost automobilis ir Ford Focus ar 1,0 l dzinēju, kas izgatavots ASV Mičiganas štatā. Visā pasaulē katru mēnesi tiek saražoti vairāk nekā 200 000 EcoBoost dzinēju, tostarp 1,5 l, 1,6 l, 2,0 l un 2,3 l četru cilindru dzinēji, kā arī 2,7 l un 3,5 l V6 dzinēji.

 

Jaunākais ražošanas sasniegums ir arī vēl viens solis uz priekšu One Ford plānā veicināt inovācijas uzņēmuma piedāvājumā visā pasaulē, kā arī ieguldījums Ford ilgtspējas plānā.