RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Latvijas iedzīvotāji brīvdienās arvien vairāk dodas ceļojumos ar auto

Latvijas iedzīvotāji brīvdienās arvien vairāk dodas ceļojumos ar auto
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 02.04.2015. 14:26

Apdrošināšanas sabiedrības ERGO novērojumi liecina, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāji brīvdienas izvēlas pavadīt ceļojumos ar auto. Ik gadu, tuvojoties dažādām svētku brīvdienām, pieaug ceļojumu apdrošināšanas pieprasījums. Turklāt, kā novērojis apdrošinātājs, šie ceļojumi ar auto visbiežāk ir uz tuvējām kaimiņvalstīm. Tie ir pašu ceļotāju saplānoti, un tiek veikti kopā ar ģimeni vai draugu lokā.

 

“Iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu, klienti arvien biežāk izvēlas polises segumā ietvert bagāžas apdrošināšanu. Ja brīvdienu ceļojums iecerēts ar savu auto, tā ir īpaši svarīga izvēle, jo viens no lielākajiem riskiem saskaņā ar ERGO datiem ir bagāžas jeb mantu zādzība gan no auto salona, gan citās situācijās ceļojuma laikā. Tāpat būtisks aspekts ir medicīnisko izdevumu segums ceļojuma laikā, kas nereti tiek piemirsts, īpaši, braucot ar auto,” stāsta Ritvars Heniņš, ERGO Risku parakstīšanas departamenta direktors.

Nereti ceļotāji, kas izvēlas braukt ar auto, interesējas par apdrošināšanas atlīdzībām gadījumos, kad ceļojuma plānus sabojājis vai aizkavējis kāds negaidīts pavērsiens. Piemēram, prāmja vai vilciena satiksmes kavēšanās, kā dēļ nokavēts plānotais pasākums vai izjaukts viss ceļojuma grafiks. Tomēr svarīgi atcerēties, ka tad, kad iemesls ir pašu kavēšanās, braucot ar auto, šis netiks uzskatīts par apdrošināšanas gadījumu. Savukārt, ja kavēklis ir kāds pamatots un iepriekš neparedzams iemesls, tad ir vērts vērsties pie sava apdrošinātāja.

 

Kopumā gan visbiežāk atlīdzību pieteikumi ceļojumu apdrošināšanā tiek saņemti par dažādām traumām un akūtām saslimšanām, piemēram, vēderkaitēm un vīrusu saslimšanām. “Ceļojot ar auto, acīmredzot katrs apzinās, ka daudzējādā ziņā atbildība gulstas arī uz pašiem ceļotājiem. Ir jābūt uzmanīgiem, neatstājot mantas salonā redzamā vietā, un vienmēr jāparliecinās, vai auto ir aizslēgts. Taču negadījumi, traumas un dažādas saslimšanas bieži vien piemeklē neatkarīgi no tā, cik uzmanīgi esam. Tāpēc apdrošināšana, kā arī EVAK karte ir absolūta nepieciešamība, kas ceļojuma laikā novērsīs liekus papildu izdevumus, ja pēkšņi nepieciešama medicīniskā palīdzība,” skaidro Ritvars Heniņš.

 

Ik gadu ap Lieldienu laiku par 20% vairāk tiek fiksētas saslimšanas un negadījumi, kas notikuši ceļojumos, kad garās brīvdienas tiek izmantotas nelieliem izbraukumiem ārpus valsts. Savukārt vidējās izmaksātās ceļojum