RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Sporta auto „Ford Focus ST” rallijā uzvar Juris Šics, Ints Teterovskis un Ronalds Cimoška

Sporta auto „Ford Focus ST” rallijā uzvar Juris Šics, Ints Teterovskis un Ronalds Cimoška
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 16.04.2015. 13:05

15.aprīlī sporta kompleksā „333” Latvijas sportisti, mūziķi un citi auto cienītāji sacensību trasē iemēģināja spēkus ar jauno sporta auto „Ford Focus ST”, kuram pirmo reizi pieejams arī dīzeļdzinējs, sacenšoties par prasmīgākā rallija braucēja titulu. „Ford Focus ST” rallija pirmajās trijās vietās ierindojās kamaniņu braucējs Juris Šics, diriģents Ints Teterovskis un „Autoinfo” žurnālists Rolands Cimoška, kuri 1200 metrus garo un līkumoto sacensību trasi izbrauca vien ar pāris sekunžu atšķirību – vidēji 1 minūtē un 5 sekundēs. 

 

„Ford Focus ST” ar divu litru TDCi 185 zirgspēku dīzeļdzinēju prezentācijas pasākumā, kurā bija iespēja pašu spēkiem iemēģināt jauno sporta automašīnu, kā arī piedalīties improvizētās rallija sacīkstēs, piedalījās hokejists Miks Indrašis, kamaniņu braucēji Juris Šics un Inārs Kivlenieks, dziedātāja Samanta Tīna, diriģents Ints Teterovskis, mūziķis Andris Kivičs, dziedātāji Miks Dukurs, kā arī grupas „Triānas parks” dalībnieki.

 

Prezentācijā piedalījās arī Latvijas autosportiste Karlīne Štāla, kura demonstrēja jaunā auto spējas, sportiskā un ātrā braucienā veicot dažus sacensību trases apļus. Tāpat Karlīne Štāla dalījās ar autobraukšanas padomiem un knifiņiem, izbraucot trasi kopā ar rallija dalībniekiem no grupas „Triānas parks”, Andri Kiviču, Samantu Tīnu, Miku Dukuru un citiem pasākuma viesiem. Pēc neilgā izbrauciena grupas „Triānas parks” soliste Agnesei Rakovska gan atzina, ka brauciens ar Karlīni Štālu bijis aizraujošs, taču viņas vestibulārais aparāts esot, tā teikt, „apjucis”.

 

Kopvērtējumā prasmīgākā rallija braucēja titulu „Ford Focus ST” sacensībās saņēma ātrākā ziemas sporta veida pārstāvis un kamaniņu braucējs, triju Olimpisko spēļu medaļu ieguvējs Juris Šics, kurš pierādīja, ka jebkurā sporta veidā ātrums viņu nebiedē un pjedestāls ir vieta, kur viņš vienmēr atgriežas. Tomēr Jurim Šicam ar vien sekundes atšķirību "uz papēžiem mina” diriģents Ints Teterovskis, kurš ieņēma 2.vietu, pierādot savas labās autovadīšanas prasmes, kas apgūtas, ikdienā pārvietojoties arī „Ford Focus ST”. Savukārt autožurnālists Ronalds Cimoška ierindojās 3.vietā, atklājot savas braucēja prasmes un interesi par jauniem auto.

 

Juris Šics, saņemot savu nopelnīto 1.vietas kausu, norādīja, ka ar jauno „Ford Focus ST” automašīnu braukt pa rallija trasi esot bijis īpaši viegli un patīkami. Juris sacensību trasi spēja izbraukt pārsteidzoši ātri, gandrīz panākot Latvijā ātrākās autosportistes Karlīnes Štālas laiku. Juris Šics vienu apli nobrauca 1 minūtē 4 sekundēs un 369 tūkstošdaļās, kas tikai par pāris sekundes desmitdaļām atšķīrās no Karlīnes Štālas uzstādītās „latiņas”.

 

Autosportiste Karlīne Štāla pēc trases izbraukšanas atzinās, ka sākotnēji šaubījusies, vai ar jauno automašīnu izdosies piedzīvot asas sajūtas, jo tā, salīdzinot ar citām sporta automašīnām, ir gana liela, jo ir universālis, kā arī aprīkota ar dīzeļdzinēju. Taču patiesībā jaunajam „Ford Focus ST” esot tiešām labs uzrāviens un braukšanas jauda. „Kopumā varu teikt, ka sajūtas, braucot ar „Ford Focus ST”, ir ļoti patīkamas. Šī mašīna tiešām attaisno savu misiju un pierāda, ka ir lieliska sporta automašīna, kas spēj radīt rallijā tik ierastās emocijas un ātrumu,” komentē K. Štāla.

 

Pasākumā auto eksperts Normunds Avotiņš arī dalījās ar saviem iespaidiem, „Automašīna ir īsta autobāņu raķete, kurai ir lieliska skaņa, praktiska virsbūve un labas bremzes. Tāpat auto ir kompakts un patīkams interjers, kas padara braucienu īpaši ērtu un praktisku,” ar saviem iespaidiem un secinājumiem dalījās N. Avotiņš. Latvijas tirgū jaunais sporta auto būs pieejams jau vasarā hečbeka un universāļa variācijā. „Ford Focus ST” atšķirībā no iepriekšēja modeļa būs pieejami divi dzinēju varianti: spēcīgais 2.0l „Ecoboost” 250 zirgspēku benzīna dzinējs un ekonomiskais, kā arī praktiskais 2.0l TDCi 185 zirgspēku dīzeļdzinējs.

 

Izmēģinot jauno sporta automašīnu „Ford Focus ST”, grupas „Triānas parks” ģitārists Kristaps Ērglis atzina, ka braukt ar sporta auto bijis ļoti viegli un patīkami – gluži kā spēlējot datorspēles. Savukārt pēc testa brauciena un savu autobraukšanas spēju iemēģināšanas sporta trasē dziedātāja Samanta Tīna atzina, ka pati ikdienā ir asu izjūtu cienītāja, taču braukšana ar sešu pārnesumu manuālo ātrumkārbu bijusi interesanta un mazliet nervus kutinoša, jo ikdienā Samanta ir pieradusi braukt ar automātisko ātrumkārbu.