RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

„Mazda CX-5” atzīts par vienu no drošākajiem auto pasaulē

„Mazda CX-5” atzīts par vienu no drošākajiem auto pasaulē
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 31.05.2012. 15:20

„Mazda” jaunākais krosovera modelis „CX-5” oficiāli atzīts par vienu no drošākajiem automobiļiem pasaulē. „Euro NCAP” sadursmju testā tam piešķirts augstākais novērtējums - piecas zvaigznes.

 

Kā informē „Inchcape Motors Latvia” Mārketinga nodaļas vadītāja Laura Jēgere, kompaktais „Mazda” krosovers, kas Eiropas tirgū tika izlaists februārī, izpelnījās augstu novērtējumu visās četrās vērtējuma kategorijās. Tā vērtējums par pieaugušo pasažieru aizsardzību, pasažieru - bērnu aizsardzību un drošības sistēmu darbību (attiecīgi 94%, 87% un 86%) krietni pārsniedza attiecīgajās kategorijās noteikto 80%, 75% un 60% robežu, kas nepieciešams, lai kopvērtējumā saņemtu piecas zvaigznes.

 

„CX-5” ieguva maksimālo novērtējumu, neskatoties uz augstajiem standartiem, ko „Euro NCAP” šogad noteicis gājēju aizsardzībai, kuras nodrošināšanai automobiļiem jāuzrāda vismaz 60% sniegums.

 

Kopš jauno standartu apstiprināšanas 2009.gadā „CX-5” ir jau trešais „Mazda” modelis, kam piešķirtas piecas zvaigznes, tādējādi var teikt, ka tas seko „Mazda 6” un „Mazda 3” pēdās.

 

Punktu piešķiršanu katrā kategorijā nosaka vairāki triecienu testi, ieskaitot frontālu sadursmi ar ātrumu 64 km/h, sānu sadursmi ar ātrumu 50 km/h, sadursmi ar stabu ar 29 km/h un gājēja notriekšanas imitāciju pie ātruma 40 km/h. „Euro NCAP” vērtē arī elektronisko stabilitātes sistēmu jeb ESP.

 

„CX-5” ir pirmais no jaunās paaudzes „Mazda” modeļiem, kura virsbūve veidota pēc inovatīvās SKYACTIV tehnoloģijas. Nosprauduši mērķi izstrādāt ideālu automobiļa virsbūvi, „Mazda” inženieri devās pie rasēšanas dēļiem, lai no jauna pārdomātu struktūras, materiālu un ražošanas metožu fundamentālos principus.

 

Rezultātā 61% virsbūves veido augstas izturības tērauds. Atdurstieņi bamperu iekšpusē izgatavoti no 1800 MPa augstas izturības tērauda – stiprākā, kāds jebkad izmantots autobūvē. Tādējādi „Mazda” radījusi virsbūvi, kas ne vien nodrošina vienreizēju drošību sadursmes gadījumā, bet arī ir ekstrēmi viegla. „Mazda” plāno izmantot SKYACTIV tipa virsbūves visos jaunās paaudzes automobiļos.

 

Viena „Mazda” pētnieku grupa saņēmusi arī atzinību par dīzeļu sīkdaļiņu filtra (DPF) veiktspējas uzlabošanu, bet otra komanda - par rekordaugstas kompresijas pakāpes un pazeminātas berzes īstenošanu „Mazda” jaunajā SKYACTIV-G benzīna dzinējā, ar kuru aprīkots krosovers „CX-5”.

 

Savukārt uzlabotais sīkdaļiņu filtrs, kas izceļas ar teicamu temperatūras noturību un spēju pilnvērtīgi darboties pie nelielas izplūdes gāzu temperatūras, tiek pielietots „Mazda” SKYACTIV-D dīzeļdzinējos, kas arī uzstādīti „Mazda CX-5”. Filtros izmantots par 30-50% mazāk retzemju metālu, tādējādi samazinot DPF filtra ražošanas izmaksas.

 

Savukārt līdz 14:1 palielinātā kompresijas pakāpe, kas ir pasaules rekords benzīna dzinējam, palīdzējusi samazināt tiešās iesmidzināšanas SKYACTIV-G benzīna dzinēja degvielas patēriņu.

 

„Lai baudītu godalgoto tehnoloģiju priekšrocības, „Mazda” oficiālais dīleris Latvijā „Inchcape Motors Latvia” aicina uz „CX-5” testa braucieniem. Patlaban pieejams arī modelis ar jaudīgu un ekonomisku 2,2 litru dīzeļdzinēju, kas maksimālu braukšanas ērtību sasniegšanai komplektēts ar SKYACTIV paaudzes sešu pārnesumu automātisko transmisiju,” teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā.

 

Par KRUSTTEVS.COM veikto „Mazda CX-5” testu varat izlasīt šeit.