RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto jaunumi

Kafijas liķieris „Opel” gaumē – kompaktais SUV „Mokka”

Kafijas liķieris „Opel” gaumē – kompaktais SUV „Mokka”
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 01.06.2012. 16:25

„Opel" jaunais SUV ar savdabīgo nosaukumu „Mokka” paplašina ražotāja modeļu klāstu un ir pirmais vācu zīmols, kas ienāk ātri augošajā subkompakto sporta automašīnu segmentā.

 

Kā liecina „Opel” interneta mājas lapā publicētā informācija, automašīna tirdzniecībā nonāks gada beigās, un tās ieteicamā mazumtirdzniecības cena Vācijā ir, sākot no 18 990 eiro (bez PVN) par modeli, kas aprīkots ar 1,6 litru 85 kW/115 ZS benzīna dzinēju.

 

„Opel” kā vienu no priekšrocībām attiecībā pret konkurentiem min 18” vieglmetāla diskus, ka tiks piedāvāti ‘Enjoy’ un ‘Cosmo’ standartkomplektācijās, norādot, ka šāda izmēra riteņus SUV apakšsegmentā standartā nepiedāvā neviens cits autoražotājs.

 

Ražotāji sola, ka „Mokka” modeļa šasija pat uz slikta ceļa nodrošinās lieliskas braukšanas īpašības un maksimāli labu vadāmību. Priekšējā tilta Makfersona piekare jau veiksmīgi tikusi izmantota iepriekšējos „Opel” modeļos, bet tagad šīs markas inženieri to uzlabojuši vēl vairāk. Lai paaugstinātu amortizatoru izturību, pievienota sānu slodzi kompensējošā atspere, tādējādi nodrošinot amortizatoru atbilstību SUV automobiļiem izvirzītajām prasībām, kas nodrošina iespēju veiksmīgi pārvietoties arī pa neasfaltētiem ceļiem.

 

Savukārt aizmugurējam tiltam pievienots U veida caurules formas vērpstienis, kas novietots priekšā aizmugurējiem riteņiem. Vērpstienis veidots speciāli, lai tas spētu atbilst gan priekšpiedziņas, gan pilnpiedziņas versijām, tādā veidā nodrošinot optimizētus rites ātruma un rites stūrēšanas raksturlielumus. Tas vadītājam visās automobiļa versijās ļauj izbaudīt labāko iespējamo vadāmību un kontroli.

 

Jaudu nodrošina četri efektīvi motori. Visi manuālās transmisijas dzinēji aprīkoti ar degvielu ekonomējošo „Opel Start/Stop” sistēmu. Benzīna agregāti ir pieejami 1,6 litru dabīgi aspirēta dzinēja ar 85 kW/115 ZS lielu jaudu, 155 Nm griezes momentu un 103 kW/140 ZS jaudīga 1,4 l Turbo ar 200 Nm griezes momentu, kā arī dabīgi aspirēta 1,8 l (103/140 ZS, 175 Nm) motora versijās. 1,8 litru dzinējs tiks piedāvāts tikai Krievijas tirgū.

 

Savukārt dīzeļmotoru klāsts ietver 96 kW/130 ZS 1,7 CDTI Turbo dīzeļdzinēju ar 300 Nm griezes momentu un ir pieejams gan ar manuālo, gan ar automātisko sešu pārnesumu transmisiju. 1,4 Turbo sākotnēji būs pieejams tikai ar manuālo pārnesumkārbu, bet vēlāk arī ar automātisko transmisiju.

 

„Mokka” SUV apakšsegmentā ienes modernākās tehnoloģijas, piemēram, virkni vadītāja palīgsistēmu, kas balstītas uz „Opel Eye” priekšējās videokameras sistēmu, un aizmugurējo atpakaļskata kameru. Šī sistēma vadītājam nodrošina dažādas funkcijas, kuru skaitā ir joslu pamešanas brīdinājums (LDW) un otrās paaudzes ceļa zīmju atpazīšanas sistēma.

 

„Pateicoties papildus pieejamajam komplektam, kas ietver atpakaļskata kameru un priekšpuses un aizmugures sensorus, automašīnas novietošana stāvvietā ir padarīta vēl vienkāršāka kā jelkad. Neviena cita SUV apakšsegmenta automašīna nepiedāvā tik plašu palīgierīču klāstu,” apgalvo „Opel” pārstāvji.

 

Protams, daudziem varētu rasties jautājums – vai modeļa nosaukumam „Mokka” ir kāds sakars ar kafiju vai mūsu pusē savulaik slaveno liķieri? Ražotājs atklāj, ka nosaukums radies, iedvesmojoties no Coffee Arabica šķirnes kafijas pupiņām, ar to vēloties vilkt zināmas paralēles starp kafiju, kas ir „izsmalcināta un eleganta, bagātīga raksturā un enerģijas pilna” un SUV, kas ir „liels savā attieksmē”.