RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Cita tehnika

INTERESANTI: Pasaulē īsākais aviolidojums - 47 sekundes

INTERESANTI: Pasaulē īsākais aviolidojums - 47 sekundes
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
Linda Goldmane · 13.03.2013. 08:48

Četrdesmit septiņas sekundes un 2,8 km gara lidojuma distance - tā var raksturot pasaules īsāko avioreisu, kas atrodas Skotijā. 


Lielbritānijas Daily Mail ziņo: par šo pasaules īsāko avioreisa maršuta apkalpošanu cīnījušās trīs lidsabiedrības, kur par uzvarētēju kļuvusi Skotijas lidsabiedrība Loganair, kura ieguvusi līgumu 4 miljonu apmērā par turpmāku sadarbību, tāpēc veiks regulārus reisus starp Vestrejas un Papavestrejas lidostām.

Jaunākajā informācijā izskanēja arī diezgan interesants fakts, ka cilvēkiem biļešu rezervēšana patiesībā uz šo reisu prasīs daudz vairāk laika nekā pats lidojums. Šī maršuta lidojuma distance ir 2,8 km, turklāt kopējais lidojuma ilgums ir nedaudz zem divām minūtēm, ko ietekmē arī vēja virziens un citi faktori.

Kompānija Loganair, kas turpmāk apkalpos vienu no īsākajiem lidojumu maršutiem Orkneju salās, pārvadās gan pasažierus, gan kravu.

Līguma darbība tika noslēgta no 2013. gada aprīļa mēneša uz trīs gadiem, turklāt ar divpadsmit mēnešu pagarinājumu. Abās nelielajās lidostās bija nepieciešamība veikt skrejceļa pagarināšanu, lai atbilstu jaunajiem nosēšanās un pacelšanās drošības noteikumiem.

 

Uzziņai:

 

Orkneju salas ir Apvienotajai Karalistei piederošs salu arhipelāgs Atlantijas okeāna ziemeļaustrumu daļā.

 

Arhipelāgā ietilpst 70 salas, no kurām apdzīvotas ir 20. Kopējā salu platība ir aptuveni 990 km², no kuriem 523 km² aizņem arhipelāga lielākā sala — Meinlenda. Iedzīvotāju skaits tiek lēsts ap 20 tūkstošiem cilvēku. Lielākā pilsēta ir Kērkvola, kas reizē ir arī salu arhipelāga administratīvais centrs.

 

Reljefs lielākoties ir paugurains, augstākais punkts — 447 metri. Ģeoloģiski salas primāri ir veidotas no devona smilšakmeņa. Ainavā dominē virsāji, pļavas, kā arī daudzie ezeri. Attīstīta zvejniecība un aitkopība.

 

Orkneju salas ir apdzīvotas jau vairāk kā 8 tūkstošus gadu. Kā pirmās salas iemītnieces tiek minētas mezolīta un neolīta laikmeta ciltis, kuras vēlāk nomainīja ķeltu ciltis, precīzāk, pikti. IX gadsimtā salās sāka iespiesties normāņi no Norvēģijas. Ap 875. gadu Norvēģija aneksēja salas un pakāpeniski uzsāka salu kolonizāciju. 1283. gadā Orkneju salās mira Norvēģijas karalis Hākons IV Vecais. 1472. gadā Norvēģija Orkneju un Šetlendas nodeva Skotijai, jo nebija izmaksājusi norunāto pūra naudu.