RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Cita tehnika

Šonedēļ tirdzniecības centrā Spice aplūkojama interaktīva izstāde Piedzīvojums pilsētā

Šonedēļ tirdzniecības centrā Spice aplūkojama interaktīva izstāde Piedzīvojums pilsētā
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 12.06.2013. 14:31

Šonedēļ tirdzniecības centra Spice centrālajā laukumā aplūkojama interaktīva Samsung Smart TV izstāde Piedzīvojums pilsētā, ko veidojis viens no Latvijas populārākajiem modes fotogrāfiem Nils Vilnis, bērnu modes apskatniece un blogere Santa Bindemane–Mihelsone un fiksēto velosipēdu kustības aizsācēji, apvienība Tru Fix Kru. Katrs no fotogrāfiem iemūžinājis savu aizraujošo stāstu par Rīgu, atklājot jaunus galvaspilsētas vaibstus. Fotogrāfijas, kas uzņemtas ar jauno Samsung digitālo hibrīdkameru NX300, aplūkojamas ceļojošajā izstādē jaunākajos Samsung Smart televizoros, ļaujot izbaudīt mākslas un mūsdienu tehnoloģiju savienību. 

 

Nils Vilnis: “Mēs piedzimām dažādās valstīs, bet satikāmies Rīgā”

Katrs fotogrāfs veido savu aizraujošo stāstu par Rīgu, atklājot jaunus pilsētas vaibstus. Nils Vilnis izvēlējies fotografēt pilsētas viesus un tos, kuri uz Rīgu dzīvot pārcēlušies no citām valstīm. “Man kā rīdziniekam ir interesanti uzzināt citu cilvēku viedokli par šo pilsētu. Īpaši tādu, kas paši nav dzimuši Rīgā vai Latvijā. Viņu skatījums uz to nereti ir pavisam citāds. Izstādes Piedzīvojums pilsētā fotogrāfiju sērijā cenšos parādīt, kā vide ietekmē portretējamo personu un otrādi. Sejas vaibsti iegūst pavisam citādu skatu simbiozē ar šo cilvēku mīļākajām vietām pilsētā. Arī pati pilsēta parādās citādā gaismā, kad tiek personificēta,” izstādes atklāšanā pastāstīja fotogrāfs.

 

Santas Bindemanes-Mihelsones pilsētas stāsti bērnu acīm

Mans iedvesmas avots izstādes Piedzīvojums pilsētā foto sērijai ir – ikdienišķās lietās saskatīt neparasto. Parastu parka koku pārvērst par rotaļu biedru, Rīgas namus izmantot kā fonu stāstam par pašu pilsētu un tās iedzīvotājiem, bet caur grafiti mācīt bērniem mākslu. Bieži vien arī paši bērni mums pasaka priekšā to, ko pieaugušā acis vairs nespēj saskatīt,” stāsta Santa Bindemane-Mihelsone. Sākot strādāt pie izstādes, viņa mēģinājusi vispirms saprast, ko pašai nozīmē Rīga un kas ir tās spilgtākās bērnības atmiņas, kuras nekādi negribētos pazaudēt, bet nodot nākamajām paaudzēm.

 

Tru Fix Kru: “Rīga, esmu tavs uz mūžu!”

Fiksēto velosipēdu apvienības Tru Fix Kru komanda – Ingemārs Dzenis, Toms Alsbergs un Artūrs Pavlovs izstādes skatītājiem atklāj pilsētu, kas izaicina uz dueli. “Rīga ir mūsu iedvesmas avots, kur smelties spēku un emocijas. Kopš brīža, kad pārvietoties pa Rīgu sākām ar velosipēdiem, tā ieguva pavisam jaunus vaibstus. Mirklī, kad uzkāpjam uz ričuka, pilsēta pārtop par trasi, skrejceļu, iedomāto plakni, kurā pārzinām katru kvartālu, katru vietu, kur asfalts pārtop bruģī, kur auto plūsma rit vienā virzienā, kur no ielām pūš sānvējš vai kur autovadītāji neskatās spoguļos.” Savukārt izstāde Piedzīvojums pilsētā ir puišu mēģinājums radoši parādīt ikdienišķo piedzīvojumu un jautrības devu, ko viņi gūst Rīgas ielās. “Skata punkti var būt dažādi. Mums tas ir stāsts par fiksīti – velosipēdu ar fiksēto pārnesumu,” uzsver Artūrs Pavlovs.

 

Jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas

Smart TV izstādei tapušās fotogrāfijas uzņemtas ar jauno Samsung digitālo hibrīdkameru NX300 un izstādē aplūkojamas uz jaunākā modeļa Smart televizoru ekrāniem, ļaujot apmeklētājiem skatīt attēlus, izmantojot Smart TV funkcijas.

 

Inovācijas un jaunrade rit Samsung asinīs, bet šāda digitāla un interaktīva izstāde par Rīgu tapusi pirmo reizi. Kopā ar šo lielisko fotogrāfiju autoriem esam atklājuši jaunas, interesantas un progresīvas vietas, notikumus un sajūtas, ko piedāvā mūsu galvaspilsēta. Esmu pārliecināta, ka izstāde būs ne vien interesants piedzīvojums vizuālās mākslas un fotogrāfijas faniem, bet arī pārsteigums ikvienam tās apmeklētājam,” stāsta Samsung zīmola vadītāja Baltijā Elīna Liepiņa. Līdzīgas izstādes atklātas arī Viļņā un Tallinā.