RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Cita tehnika

LIKTA aicina pieteikties IKT gada balvai Platīna pele 2013

LIKTA aicina pieteikties IKT gada balvai Platīna pele 2013
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 12.09.2013. 11:36

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) izsludina pieteikšanos Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balvai "Platīna pele 2013". Balvas mērķis ir apzināt un cildināt pēdējo gadu laikā Latvijā radītos labākos e-pakalpojumus, e-biznesa risinājumus un inovācijas, kā arī informēt par tiem biznesa vidi un sabiedrību. Jau otro gadu tiks sumināts arī uzvarētājs nominācijā "Labākais E-skolotājs". Balvas tiks pasniegtas LIKTA gadskārtējā konferencē 2013.gada 5.decembrī.

 

"Veicinot IKT nozares attīstību un informācijas sabiedrības veidošanos Latvijā, mums ir svarīgi informēt ikvienu par tehnoloģiju radītajām iespējām un ieguvumiem, tādējādi paplašinot elektronisko pakalpojumu izplatību, kā arī vairot IT speciālistu un e-prasmju skolotāju prestižu. “Platīna pele” jau vairākus gadus cildina nozīmīgākos projektus un cilvēkus, kas devuši paliekošu labumu sabiedrībai un tautsaimniecībai,” stāsta Signe Bāliņa, Dr. oec., Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente. “Esmu gandarīta, ka šis jau ir septītais gads, kad LIKTA radītā balva „Platīna pele” tiek izsludināta un ka tā gan rada lepnumu saņēmējiem, gan veicina sacensību nozares uzņēmumu vidū.”

 

Latvijas IKT 2013. gada balvai kategorijās "E-pakalpojumi" un "E-biznesa risinājumi un inovācijas" var pieteikties attiecīgo pakalpojumu vai projektu īpašnieki: valsts iestādes, uzņēmumi, organizācijas vai privātpersonas. Projektu var pieteikt balvai, ja tas ir izstrādāts un ieviests un ir aktīvs pieteikuma iesniegšanas brīdī (pakalpojumam ir jābūt sniegtam vismaz sešus mēnešus). Kategorijā "E-pakalpojumi" tiek iekļauti projekti, kas nodrošina valsts pārvaldes vai biznesa pakalpojumu sniegšanu elektroniski vai atsevišķu pakalpojuma saņemšanas soļu izpildi, izmantojot IKT līdzekļus.

 

Kategorijā "Labākais E-skolotājs" LIKTA aicina pieteikt skolotājus, e-prasmju pasniedzējus vai citus cilvēkus, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā un e-vides lietotāju izglītošanā, informācijas sabiedrības attīstībā vietējā vai nacionālā mērogā. Šai balvai sevi drīkst izvirzīt pats pretendents, tāpat kandidātu var nosaukt cita persona, saskaņojot savu pieteikumu ar nominēto cilvēku.

 

Pretendentu vērtēšanu veiks neatkarīga un kompetenta žūrija. Pieteikumus Latvijas IKT balvai "Platīna pele 2013" var nosūtīt elektroniski līdz šī gada 28. oktobrim uz e-pastu office@likta.lv, aizpildot asociācijas mājas lapā "www.likta.lv" pieejamo pieteikuma formu. Tāpat LIKTA mājas lapā kandidāti var iepazīties ar balvas nolikumu. Apbalvošanas ceremonija norisināsies nozīmīgākajā nacionālajā IKT nozares gadskārtējā pasākumā – LIKTA 15. konferencē šāgada 5. decembrī.

 

Iepriekšējo sešu gadu laureātu vidū ir tādi uzņēmumi un organizācijas kā Ceļu satiksmes drošības direkcija, Exigen Services, If Latvia, Lattelecom, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, RIX Technologies, Swedbank, Tilde, Valsts ieņēmumu dienests, Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienests un citi.