RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Cita tehnika

Būtiskākais kritērijs televizora iegādē - cena

Būtiskākais kritērijs televizora iegādē - cena
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 18.05.2012. 12:46

62% Latvijas iedzīvotāju, izvēloties jaunu televizoru, būtiskākais kritērijs ir cena, turklāt ārpus Rīgas dzīvojošie to uzskata par būtiskāko faktoru. Savukārt Lietuvā šim apgalvojumam pievienojas 91% iedzīvotāju, Igaunijā – 76%. Latvijā televizora cena ir īpaši būtiska iedzīvotājiem, kuri vecāki par 40 gadiem. Jāuzsver, ka Latvijā tikai 55% jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem cena šķiet nozīmīgākais faktors, izvēloties jaunu televizoru.

 

Šādi secinājumi izdarīti kompānijas „LG Electronics” (LG) pētījumā par televizora pirkšanas un skatīšanās paradumiem Baltijas valstīs. Rezultāti liecina, ka Baltijā, apsverot jauna televizora iegādi, vissvarīgākais kritērijs šķiet cena, taču Latvijā jaunieši salīdzinoši lielāku uzsvaru liek arī uz tādiem faktoriem, kā funkcionalitāte un televizora ekrāna izmērs, ko par vienlīdz svarīgiem kritērijiem minējuši 47% Latvijas iedzīvotāju. Tajā pat laikā Lietuvā par otru svarīgāko kritēriju uzskata funkcionalitāti, Igaunijā – ekrāna izmēru. Interesanti, ka Latvijā sievietes par nozīmīgāku kritēriju uzskata televizora ekrāna izmēru, taču vīrieši – funkcionalitāti.

 

Pētījuma rezultāti arī apliecina tendenci, ka jaunieši arvien mazāk laika velta tradicionālā TV skatīšanai. Tas galvenokārt izskaidrojams ar to, ka jaunieši ir apguvuši interneta sniegtās priekšrocības un izvēlas savu brīvo laiku pavadīt pie datora, nevis skatoties tradicionālo TV, informē „LG Electronics Latvia” sabiedrisko attiecību menedžeris Baltijas valstīs Vjačeslavs Sergejevs.

 

„Taču šī jaunā tendence atspoguļojas arī jaunākajās tehnoloģijās televizoru tirgū – „Smart TV” funkcija piedāvā iespēju apvienot televizora skatīšanos ar interneta lietošanu, kā arī sniedz pieeju dažādām izklaidējošām un izglītojošām aplikācijām,” piebilst kompānijas pārstāvis.

 

Kā Latvijas (30%), tā arī Lietuvas (34%) un Igaunijas (44%) iedzīvotāji pie televizora ekrāniem visbiežāk pavada vidēji 1-2 stundas dienā, turklāt jaunieši televizoru skatās mazāk nekā iedzīvotāji vecumā virs 50 gadiem. Interesanti, ka Latvijā salīdzinoši liela iedzīvotāju daļa (17%) izvēlas neskatīties televizoru vispār, taču Lietuvā šim apgalvojumam pievienojas tikai 7% iedzīvotāju, savukārt Igaunijā – 4%.

 

Latvijā tieši gados jaunie cilvēki pie televizora ekrāniem pavada vismazāk laika – 28% respondentu vecuma grupā no 15-29 gadiem apgalvo, ka televizoru neskatās vispār, savukārt 19% aptaujāto šajā vecuma grupā pie TV pavada mazāk par vienu stundu. Turklāt pētījuma rezultāti rāda, ka ārpus Rīgas dzīvojošie respondenti pie televizora ekrāniem pavada vairāk laika nekā Rīgas iedzīvotāji.

 

Iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 74 gadiem televizoru skatās visvairāk – Latvijā 51% šajā vecuma grupā vai nu pavada pie televizora ekrāniem vairāk kā 3 stundas dienā vai arī televizors ir ieslēgts visu laiku, atrodoties mājās.

 

Būtiski, ka gados vecākie iedzīvotāji vairāk paļaujas uz TV skatīšanos kā brīvā laika pavadīšanas veidu – Latvijā tikai 8% iedzīvotāji vecumā virs 50 gadiem neskatās televizoru vispār, Igaunijā - 1%, savukārt Lietuvā neviens iedzīvotājs šajā vecuma grupā nav apgalvojis, ka televizora skatīšanai laiku nevelta vispār.