Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (3)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (11)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (7)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (3)
21:30E-adreses lietošanas principi (14)
62% Latvijas iedzīvotāju, izvēloties jaunu televizoru, būtiskākais kritērijs ir cena, turklāt ārpus Rīgas dzīvojošie to uzskata par būtiskāko faktoru. Savukārt Lietuvā šim apgalvojumam pievienojas 91% iedzīvotāju, Igaunijā – 76%. Latvijā televizora cena ir īpaši būtiska iedzīvotājiem, kuri vecāki par 40 gadiem. Jāuzsver, ka Latvijā tikai 55% jauniešu vecumā no 15 līdz 29 gadiem cena šķiet nozīmīgākais faktors, izvēloties jaunu televizoru.
Šādi secinājumi izdarīti kompānijas „LG Electronics” (LG) pētījumā par televizora pirkšanas un skatīšanās paradumiem Baltijas valstīs. Rezultāti liecina, ka Baltijā, apsverot jauna televizora iegādi, vissvarīgākais kritērijs šķiet cena, taču Latvijā jaunieši salīdzinoši lielāku uzsvaru liek arī uz tādiem faktoriem, kā funkcionalitāte un televizora ekrāna izmērs, ko par vienlīdz svarīgiem kritērijiem minējuši 47% Latvijas iedzīvotāju. Tajā pat laikā Lietuvā par otru svarīgāko kritēriju uzskata funkcionalitāti, Igaunijā – ekrāna izmēru. Interesanti, ka Latvijā sievietes par nozīmīgāku kritēriju uzskata televizora ekrāna izmēru, taču vīrieši – funkcionalitāti.
Pētījuma rezultāti arī apliecina tendenci, ka jaunieši arvien mazāk laika velta tradicionālā TV skatīšanai. Tas galvenokārt izskaidrojams ar to, ka jaunieši ir apguvuši interneta sniegtās priekšrocības un izvēlas savu brīvo laiku pavadīt pie datora, nevis skatoties tradicionālo TV, informē „LG Electronics Latvia” sabiedrisko attiecību menedžeris Baltijas valstīs Vjačeslavs Sergejevs.
„Taču šī jaunā tendence atspoguļojas arī jaunākajās tehnoloģijās televizoru tirgū – „Smart TV” funkcija piedāvā iespēju apvienot televizora skatīšanos ar interneta lietošanu, kā arī sniedz pieeju dažādām izklaidējošām un izglītojošām aplikācijām,” piebilst kompānijas pārstāvis.
Kā Latvijas (30%), tā arī Lietuvas (34%) un Igaunijas (44%) iedzīvotāji pie televizora ekrāniem visbiežāk pavada vidēji 1-2 stundas dienā, turklāt jaunieši televizoru skatās mazāk nekā iedzīvotāji vecumā virs 50 gadiem. Interesanti, ka Latvijā salīdzinoši liela iedzīvotāju daļa (17%) izvēlas neskatīties televizoru vispār, taču Lietuvā šim apgalvojumam pievienojas tikai 7% iedzīvotāju, savukārt Igaunijā – 4%.
Latvijā tieši gados jaunie cilvēki pie televizora ekrāniem pavada vismazāk laika – 28% respondentu vecuma grupā no 15-29 gadiem apgalvo, ka televizoru neskatās vispār, savukārt 19% aptaujāto šajā vecuma grupā pie TV pavada mazāk par vienu stundu. Turklāt pētījuma rezultāti rāda, ka ārpus Rīgas dzīvojošie respondenti pie televizora ekrāniem pavada vairāk laika nekā Rīgas iedzīvotāji.
Iedzīvotāji vecumā no 50 līdz 74 gadiem televizoru skatās visvairāk – Latvijā 51% šajā vecuma grupā vai nu pavada pie televizora ekrāniem vairāk kā 3 stundas dienā vai arī televizors ir ieslēgts visu laiku, atrodoties mājās.
Būtiski, ka gados vecākie iedzīvotāji vairāk paļaujas uz TV skatīšanos kā brīvā laika pavadīšanas veidu – Latvijā tikai 8% iedzīvotāji vecumā virs 50 gadiem neskatās televizoru vispār, Igaunijā - 1%, savukārt Lietuvā neviens iedzīvotājs šajā vecuma grupā nav apgalvojis, ka televizora skatīšanai laiku nevelta vispār.
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.