RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Cita tehnika

Pētījums: TV skatīšanās aizrauj pat miegainākos

Pētījums: TV skatīšanās aizrauj pat miegainākos
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 19.05.2015. 17:35

Gandrīz puse Latvijas interneta lietotāju atklāj, ka ziedojuši miegam un mājas uzkopšanai veltīto laiku, jo aizrāvušies ar TV skatīšanos, noskaidrots Samsung veiktajā Snapshots pētījumā.

 

Tāpat trīs no pieciem respondentiem norāda, ka viņu iecienītākā nodarbe ir filmu skatīšanās, un 62% atzīst, ka dod priekšroku TV baudīšanai mājās, nevis kinoteātrī, kas varētu būt skaidrojams ar tehnoloģiju attīstību un pieejamību. 71% respondentu kā svarīgāko televizora īpašību min attēla izšķirtspēju un kvalitāti, kas jaunajam Samsung SUHD TV ir četras reizes augstāka nekā citiem modeļiem, tam seko ekrāna lielums (54%) un savienojamība ar citām ierīcēm (51%).

 

Interesanti, ka iespēja televizoram pievienot skaņas sistēmu, datoru vai citas ierīces vīriešu vidū ir otrs svarīgākais kritērijs, kuru atzīmējuši 62% respondentu, turpretim sievietēm tā ir skaņas kvalitāte (51%).

 

Kā rāda tirgus pētījuma kompānijas GFK dati, Samsung ieliekto un UHD (ultra high definition jeb īpaši augstas izšķirtspējas) TV pārdošanas apjomi salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir auguši vairāk nekā 3 reizes, kas liecina, ka televīzijas skatīšanās pēc iespējas augstākā kvalitātē Latvijas iedzīvotāju vidū ir iecienīta.

 

“Jaunais ieliektais Samsung SUHD TV ļauj izbaudīt pie TV pavadīto laiku pilnīgi citā kvalitātē, nodrošinot 2,5 reizes augstāku spilgtumu un krāsu paleti, kas ir 64 reizes plašāka nekā pagājušā gada modelim, ļaujot demonstrēt attēlu tādā krāsu gammā, kā to iecerējuši TV satura – filmu vai raidījumu veidotāji,” Samsung SUHD TV priekšrocības skaidro Viktors Markuls, Samsung Electronics Baltics sadzīves elektronikas biznesa vadītājs Baltijā.

 

Plastiskais ķirurgs Kaspars Feldmanis kā vienu no būtiskākajām televizora īpašībām min ieliekto ekrānu un krāsu daudzveidību: „Pirms pāris dienām sekoju līdzi UEFA Čempionu līgas spēlēm, kur, pateicoties ieliektajam ekrānam, varēju izbaudīt pat vissmalkākās detaļas. Arī laukuma zāle un sportistu krekli krāsu ziņā šķiet daudz izteiksmīgāki un spožāki. Sieva savukārt novērtē mākslas un dokumentālās filmas par dabu, jo kontrasts un krāsu nianses rada sajūtu, ka ziedi un koki atrodas telpā.”

 

Par jauno Samsung SUHD TV

Ieliektais Samsung SUHD TV no līdzšinējiem modeļiem atšķiras ar satriecošu kontrastu, spožu attēla spilgtumu un smalku krāsu paleti, savukārt ieliektā forma piedāvā plašāku skata leņķi kā plakanajiem ekrāniem.

 

Jaunais televizors aprīkots ar Tizen operētājsistēmu, kas Smart televizoriem piešķir jaunas funkcijas un saturu, piemēram, padarot ierīces lietošanu vēl ērtāku un vieglāk savienojamu ar citām tehnoloģijām. Tā dizains papildināts ar modernām niansēm, piemēram, viļņainās tekstūras korpusa aizmugure ļauj tam izskatīties eleganti no jebkura rakursa.