Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (1)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (9)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (5)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (2)
21:30E-adreses lietošanas principi (7)
Šobrīd pasaulē tiek lietoti aptuveni 5,2 miljardi mobilo telefonu, un aptuveni 83% no šiem tālruņiem ir aprīkoti ar kamerām. Nozares pārstāvji un analītiķi prognozē, ka 2015.gadā tiks uzņemts vairāk nekā viens triljons fotogrāfiju. Aizvien lielāka ar kamerām aprīkotu viedtelefonu pieejamība un izmantojamība nodrošina brīvību uzņemt fotogrāfijas jebkurā laikā un vietā, un ir sniegusi iespēju miljoniem cilvēku visā pasaulē notvert svarīgas atmiņas to notikšanas brīdī.
Viena no LG G4 raksturīgākajām iezīmēm ir tā kamera. Lai nodemonstrētu, kā modernā 16 megapikseļu kamera ar f/1.8 lēcu revolucionizē fotografēšanu ar mobilo telefonu, LG ir sadarbojies ar profesionālu ainavu un cilvēku fotogrāfu Kolbiju Braunu, kurš bija viens no pirmajiem, kas izmēģināja LG G4. Brauns bijis tik pārsteigts par G4 spēju uzņemt neticami detalizētus attēlus dažādās situācijās, ka pat salīdzinājis G4 kameru ar savu profesionālo aprīkojumu. Viņš izcēlis būtiskākās G4 īpašības, kas to atšķir no konkurējošo viedtelefonu kamerām.
1. F1.8 lēca
Vēl pavisam nesen mobilo telefonu kameras atpalika no krietni modernākām DSLR kamerām spējā uzņemt fotogrāfijas vājas dabīgās gaismas apstākļos. Attēli, kas uzņemti naktī vai tumšā vidē, nespēja precīzi attēlot priekšmetus pat ar zibspuldzes palīdzību. Profesionāli fotogrāfi izmanto izsmalcinātas lēcas ar paaugstinātām apertūras vērtībām, lai uzņemtu gaišākas fotogrāfijas. G4 lēca var lepoties ar F1.8 apertūras vērtību, kas padara to par šobrīd tirgū pieejamo gaišāko viedtelefona lēcu, un tā spēj sacensties ar profesionāļu izmantotajām lēcām. Šī daudzpusīgā lēca palīdzēs fotogrāfiem izpētīt jaunas vides.
Patiesi uztverot dabisko gaismu, G4 tālruņa F1.8 kameras lēca novērš gaismas avotu saplūšanu, kas nozīmē, ka gaismas avoti saglabājas skaidri un noteikti pat attēlos, kas uzņemti vājas gaismas apstākļos. G4 augstā apertūras lēca samazina arī fotogrāfu atkarību no zibspuldzēm, nodrošinot krietni dabiskāku fotogrāfiju izskatu. Pateicoties gaišākai lēcai, G4 palīdz amatieru fotogrāfiem ar tālruni uzņemt attēlus, kas spēj konkurēt ar profesionāļu iemūžinātām fotogrāfijām.
2. Manuālais režīms
LG G4 kamera ir ievērojama ne tikai ar tās kvalitāti, bet arī ar to, cik daudz kontroles tā nodrošina lietotājiem. Manuālajā režīmā (Manual Mode) fotogrāfs spēj pielāgot baltā balansu, ISO, slēdža ātrumu, manuālo fokusu un ekspozīcijas kompensāciju. Nonākot ekspertu rokās, šīs funkcijas nodrošina iespējas ar G4 uzņemt satriecošus attēlus. Manuālais režīms arī nodrošina fotogrāfiem iespēju saviem failiem uzstādīt RAW vai JPEG formātu.
Pretēji citām trešās puses kameru aplikācijām, kas piedāvā manuālā uzstādījuma iespējas, LG G4 nodrošina lielākas iespējas, palīdzot lietotājiem pielāgot dažādus ekspozīcijas simulācijas līmeņus. Pielāgojot tādus uzstādījumus kā ISO vai slēdža ātrumu, attēli uz ekrāna kļūst gaišāki vai tumšāki, sniedzot lietotājam precīzu savu fotogrāfiju priekšskatījumu. Papildus tam LG kameras aplikācijas augšējā kreisajā stūrī iekļāvis histogrammu un gaismas mērītāju, lai sniegtu papildu atbalstu lietotājiem, kad tie manuālajā režīmā pielāgo fotografēšanas funkciju.
3. Krāsu spektra sensors
Liela daļa viedtelefonu kameru nespēj pielāgoties vāja apgaismojuma vidēm un tām ir grūtības uzņemt fotogrāfijas. LG G4 ir atrisinājis šo problēmu ar modernu krāsu spektra sensoru (Color Spectrum Sensor). Ja lietotājs uzņem fotogrāfiju tumšā vidē (piemēram, naktī vai mežā), vairums mobilo telefonu saskaras ar grūtībām atrast pareizos krāsu līmeņus, jo tās nespēj atšķirt vides. Taču G4 sensors nodrošina, ka ar to uzņemtās fotogrāfijas vienmēr izskatās lieliski, neatkarīgi no apstākļiem.
4. OIS 2.0
Arī palīdzot uzlabot G4 fotogrāfijas vājas gaismas apstākļos, LG optiskā attēla stabilizācija (Optical Image Stabilization) palīdz lietotājiem uzņemt asas, dzīvas fotogrāfijas pat vistumšākajos apstākļos. Parasti, kad kamera atrodas tumšā vidē, pagarinās slēdža atveres laiks, ļaujot iekļūt vairāk gaismai. Taču šajā ilgajā ekspozīcijas laikā pat vismazākā kustība izraisīs ievērojami izplūdušus attēlus. OIS 2.0 uztver kustības, kamēr slēdzis ir atvērts, neitralizējot šīs svārstības, lai nodrošinātu, ka kamera uzņem attēlus, kas patiesi atspoguļo fotografētāja priekšmetu.
Vairumam fotogrāfu rodas grūtības noturēt kameru pietiekami stabili, lai uzņemtu neizplūdušus attēlus, kad kameras slēdža ātrums ir lēnāks par 1/60 sekundi. Taču OIS 2.0 nodrošina iespēju uzņemt asu attēlu ar slēdža ātrumu pat 1/4 sekundes apmērā.
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.