RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Datori

Apple un Waze mācība Latvijai: vienkāršība ir inovāciju atslēga

Apple un Waze mācība Latvijai: vienkāršība ir inovāciju atslēga
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 06.11.2014. 16:48

Lai Latvija kļūtu par inovāciju valsti, ir jāņem vērā, ka inovācijas nerodas nejauši. Panākumus nosaka valsts spēja sadarboties ar uzņēmējiem, uzņēmēju prasme vienkāršot produktus un pakalpojumus, kā arī māksla saskatīt iespējas krīzes situācijās, norādīja Lattelecom 9. starptautiskās konferences „Bizness un radošums” eksperti.

 

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs atzīmēja, ka „Eiropas konkurētspēja ir atkarīga no tā, cik veiksmīgi pratīsim izmantot digitālā laikmeta priekšrocības. Diemžēl joprojām nav iespējama tik vienkārša lieta kā elektroniski parakstīta dokumenta nosūtīšana no Latvijas uz Igauniju. Kļūstot par prezidējošo valsti Eiropas Savienībā, Latvija var veicināt vienotas digitālās Eiropas attīstību, piedāvājot inovatīvus un radošus risinājumus.”

 

„Ceru, ka jaunā Saeima un valdība pievērsīs pietiekamu uzmanību inovācijām, jo tās noteiks Latvijas ekonomikas attīstību turpmākajos gados. Vēsturiski lielas inovācijas radušās mazās organizācijās, jo tās spēj ātrāk reaģēt, mainīties un pielāgoties. Latvijai, tāpat kā mūsu Ziemeļu kaimiņiem, ir šādas priekšrocības. Valsts vadītāju un uzņēmēju izaicinājums ir tās izmantot,” konferences atklāšanā uzsvēra Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

 

Konferences viesi akcentēja veiksmīgam mūsdienu uzņēmējam nepieciešamās prasmes, īpaši spēju koncentrēties uz būtisko. Kens Sīgals (Ken Segall), kurš Apple produktu nosaukumos iekļāvis par ikonu kļuvušo burtu „i”, vairakkārt uzsvēra, ka uzņēmumam ir iespējams izcelties ar produkta un pakalpojuma vienkāršību, jo šī īpašība kļuvusi par retumu. Tāpat arī Waze radītājs Uri Levins (Uri Levine) norādīja, ka jāprot fokusēties. „Ir jāspēj pateikt „nē” tām lietām, kas nav būtiskas, lai arī „jā” šķiet visvieglākā izvēle,” papildina U. Levins. „TechHub Riga” dibinātājs Andris K. Bērziņš izcēla Latvijas uzņēmēju priekšrocības: „Nozīmīgs ir Latvijas zemnieku rūdījums, kas veicinājis tādus drosmīga uzņēmēja tikumus kā pacietība un neatlaidība.”

 

Lattelecom 9. starptautiskā konference „Bizness un radošums” norisinājās 6. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Gaismas pilī). Tajā piedalījās Kens Sīgals, kurš 12 gadus bijis Apple radošais direktors, aplikācijas Waze dibinātājs Uri Levins, sociālās uzņēmējdarbības praktiķis Robijs Vitrano (Robbie Vitrano), arhitekts un pilsētu futūrists Ēriks Hovelers (Eric Höweler), kā arī TechHub Riga dibinātājs Andris K. Bērziņš. Konferences ekspertu uzstāšanās būs skatāmas Lattelecom Interaktīvās un Interneta televīzijas arhīvā septiņas dienas, bet Interaktīvās televīzijas video nomā – gadu pēc norises.

 

Lattelecom starptautiskā konference ik gadu tiek veidota par Latvijā un pasaulē svarīgiem ekonomikas un sociālpolitikas jautājumiem, aplūkojot tēmas no pārmaiņu vadības līdz inovāciju ekonomikai, kas tika aizsākta jau 2013. gadā konferencē „Ideja. Darbs. Rezultāts.” Tās ir vērtīgas mācībstundas, ko izmantot, lai Latvija simtgadi sagaidītu kā augoša, inovatīva un globāli konkurētspējīga ekonomika.