Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (1)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (9)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (5)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (2)
21:30E-adreses lietošanas principi (12)
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Eiropas Savienības (ES) “ERASMUS+” atbalstītā “Online4EDU” projekta mērķis ietvēra mācību programmas, apmācību, prasmju novērtēšanas un sertifikācijas metodikas un rīku izstrādi, adaptāciju un ieviešanu skolotāju digitālo prasmju jomā, kas saistās ar sadarbību tiešsaistē un mākoņdatošanas iespēju izmantošanu. Projekta mērķauditorija ir visdažādāko mācību priekšmetu un dažādu klašu grupu skolotāji.
Divus gadu ilgais projekts noslēdzas šā gada septembrī. Tā ietvaros, ar mērķi izglītot pedagogus, projekta partneri no Latvijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas un Īrijas izstrādāja inovatīvu jauktā tipa apmācības (blended learning) pieeju, kas ietver pilnu prasmju novērtēšanas, pilnveides un sertificēšanas ciklu: Pašnovērtējums testu – Tiešsaistes sadarbības rīku prasmju barometrs, mācību materiālus un e-kursu, ECDL sertifikācijas moduli "Tiešsaistes sadarbības rīki izglītībā", vadlīnijas sistēmas ieviešanai skolotāju apmācībā.
Projektā izstrādātos materiālus pārbaudīja un novērtēja ap 150 skolotāju no četrām valstīm. Latvijā organizētajās pilotapmācībās iesaistījās 30 skolotāji no Rīgas, Rīgas reģiona, Cēsu novada, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Liepājas, Kuldīgas, Smiltenes, Rēzeknes, Ventspils, Talsiem un Talsu novada.
Skolotāji – pilotprojekta dalībnieki – augstu novērtējuši nepieciešamību izmantot tiešsaistes sadarbības rīkus mācību procesā: Vairāk kā 95% atzinuši nepieciešamību izmantot mobilos telefonus un lietotnes mācību procesā, 95% paredz izmantot mākoņpakalpojumus un datu glabāšanu mākonī, bet vairāk kā 70% izteikusi apņēmību turpmāk lietot tiešsaistes kalendārus, sociālos medijus un e-mācību vidi savā ikdienas darbā ar skolēniem.
“Šā gada 3. februārī LIKTA parakstīja sadarbības memorandu ar Valsts izglītības satura centru (VISC), ar mērķi sekmēt izglītojamo digitālās kompetences veidošanu, tādējādi veicinot speciālistu sagatavošanu Latvijas tautsaimniecības attīstībai. Viens no būtiskiem sadarbības virzieniem ir skolotāju digitālo prasmju pilnveide, izstrādājot pedagogu profesionālās pilnveides programmas jaunu tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa. “Esmu gandarīta, ka Online4EDU projekts, pateicoties Erasmus+ programmas finansiālajam atbalstam, ir praktisks solis skolotāju digitālo prasmju attīstībai. Ceru ka šos materiālus izmantos skolotāji visā Latvijā!“
Projekta Online4EDU izstrādāto mācību programmu, mācību materiālus un rīkus var izmantot ne tikai vispārējās un profesionālās izglītības skolotāju apmācībā, bet arī iekļaut mūžizglītības procesā dažādām mērķa grupām, piemēram, bibliotekāriem, sociālajiem darbiniekiem, karjeras konsultantiem
Plašāku informāciju par projekta rezultātiem un semināru var atrast eprasmes.lv mājaslapā:http://eprasmes.lv/online4edu/projekta-online4edu-nosleguma-seminars/
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Noslēgusies pirms pusgada uzsāktā iniciatīva Latvijas reģionos “City Up”, kuras ietvaros jaunieši tika aicināti izstrādāt reģionālajiem uzņēmumiem informācijas tehnoloģiju risinājumus. No 18 pieteiktajiem projektiem, uzvarētāju laurus plūkuši cēsnieki Jānis Rečs un Kaspars Ivanovs. Puiši Cēsu veselības un sporta centram "Aura" palīdzējuši modernizēt klientu uzskaites un atskaišu sistēmu, pārejot no arhīva papīra formātā uz mūsdienīgu un digitālu risinājumu.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.