RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Datorspēles

Apskats: Syndicate – standarta epilepsijas sākuma komplekts

Apskats: Syndicate – standarta epilepsijas sākuma komplekts
Foto: Ekrānbilde.
KRUSTTEVS.COM · 30.03.2012. 09:19

Pēdējā laikā rodas iespaids, ka reālistisko militāro šuteru ēru aizstāj cyberpunk. Vispirms Deus Ex, tagad Syndicate un drīzumā arī Prey 2 ies to pašu taciņu. Taču pagaidām apstājamies pie Syndicate.

 

Spēles darbība norisinās tajā paša visumā, kurā 93. gadā izdotajai spēlei ar tādu pašu nosaukumu. Tas arī ir viss, kas vieno abus produktus. 2012. gada Syndicate ir pirmās personas šuteris, kura darbība norisinās nākotnē, kur lielās, ļaunās korporācijas ir pārņēmušas un sadalījušas pasauli, iedalot zemes pamatiedzīvotājus pēc pieslēguma plāna, implantējot katram galvā pa čipam, kas piedāvā ne tikai 1000 bezmaksas sarunu minūtes, bet arī dažādas superspējas.

 

Galvenais varonis, ar ļoti svarīgo uzvārdu – Kilo, eksperimentu rezultātā tiek pie pēdējās čipa versijas, kas dod protagonistam vēl pārākas spējas. Kilo, paralēli laboratorijas žurkai, ir arī korpurācijas aģents, kura darbs sastāv no citu uzņēmumu darbinieku skaita retināšanas.

 

Spēles uzdevumi pieturēsies pie klasiskajiem Džeimsa Bonda izgājieniem. Spēles galvenā kampaņa būs vidēji sešas stundas gara epilepsijas lēkme. Dēļ visa, kas notiek uz ekrāna, spēle var izraisīt saasinātus krampjus arī pilnīgi veseliem cilvēkiem. Kamera mīl kratīties pie katras sīkākās darbības. Paralēli tam, apgaismojums un specefekti ir, maigi izsakoties, bez jēgas pārspīlēti, un mūsu galvā esošais fantastiskais čips nebeidz akcentēt katru mazāko objektu ar aprakstu. Mēs vienmēr būsim lietas kursā, kur mētājas kāds matracis, papīra turza vai tukša pudele, piepildot jau tā noslogoto ekrānu ar nevajadzīgu informāciju.

 

Aģentam Kilogramam aprīkojumā ir īpašas spējas, kas padara spēles procesu jautrāku, par parastu koridoru šaušanu. Čips nodrošina dažādus veidus, kā uzhakot pretinieku galvas un likt tiem darīt visjautrākās lietas – piemēram uzspridzināties, paraujot līdzi apkārtējos biedrus, sabotēt to ieročus utml.

 

Protams, šīm spējām ir jāatjaunojas no pretinieku nāvēm. Papildus spējas bieži padara spēles procesu vieglāku, taču jautrības aspekts ņem virsroku. Šis ir no tiem šuteriem, kur svarīgākais nav ielādēt kontrolpunktu divdesmit reizes, bet gan no sirds izklaidēties ar negaidīti jautriem ieročiem un spējām.

 

Bez implanta iespējām, ejot kampaņu, varēsim uzlabot personāža parametrus par iegūtajiem punktiem, kas kampaņas beigu daļā garantēs izdzīvošanas iespējas. Palielināta dzīvība, bojājumi un tamlīdzīgi tipiskie parametri. Vienīgi vienspēlētāja kampaņa ir ļoti lineāra, sižets tipisks, bez pārsteigumiem, un atkārtota pārspēlēšana nekādu prieku nenesīs.  Īpaši ātri var izvest uzspiestās apmācības, kas iestrādātas kampaņā. Tā it kā man vajadzētu piecu minūšu skaidrojumu, ko nozīmē  - piespiest pretinieku uzspridzināties! Vai tiešām šādas spēles mērķauditorija ir trīsgadīgie un šimpanzes?

 

Par laimi talkā nāk kooperatīva režīms, kas nodrošina četru spēlētāju saspēli, deviņās dažādās misijās. Šeit spēju atvēršana ir daudz svarīgāka un vairāk balstīta uz komandas saspēli. Tā vietā, lai spīdzinātu botus, spējas galvenokārt palīdzēs stiprināt komandas biedrus vai veicināt saspēli uzdevumu izpildē, liekot visiem komandas biedriem saskaņot spējas, lai taktiski veiksmīgi tiktu cauri uzdevumiem grūtākajās pakāpēs.

 

Bez spēju attīstīšanas, varēsiet protams arī atvērt un uzlabot ieročus, bez kā mūsdienu šuteros nav iespējams iztikt. Daudzspēlētaju režīms aprobežojas tikai ar kooperatīvu, taču ļoti kvalitatīvu un nostrādātu, kas vairāk atgādinās Rainbox Six Vegas nevis Call of Duty, piedodot parastam šuterim vairāk taktisku elementu un komandas saspēli, nevis radot kārtējo vienkāršo fragu vākšanas festivālu.

 

Grafiski spēle izskatās gana pieklājīgi. Specefekti, lai gan pievilcīgi, tomēr bieži vien ir stipri par daudz, radot grūtības ātrumā saskatīt, kas vispār notiek. Līmeņu dizains nav pārsteidzošs vai elpu aizraujošs un atrādīs tipiskus koridorus un debesskrāpjus ar izteiktu Āzijas iespaidu cyperpunk nākotnes arhitektūrā, kas tikko kā nošpikota no sterilākajiem Skandināvijas arhitektu uzmetumiem, vairāk atsaucot atmiņā Brink un Mirror`s Edge, nekā drūmi reālistisko Deus Ex vidi.

 

Uz PC platformas  Syndicate ir labi optimizēts un raiti darbosies uz viduvējām ierīcēm. tehnisko problēmu daudzums ir tuvu nullei, par ko vien izstrādātāji ir pelnījuši aplausus. Audio kvalitāte varēja būt labākā līmenī, taču pēc Battlefield 3, līdzīga situācija ir ar jebkuru spēli.

 

Kopumā Syndicate ir diezgan taktisks un jautrs šaujamgabals īslaicīgai izklaidei, lai aizpildītu laiku starp lielākām spēlēm, kas vēl tikai ceļā pie mums. Neieteiktu cilvēkiem ar epilepsiju, uzmanības deficītu vai sliktu redzi – var radīt spēcīgas komplikācijas. Kooperatīvu cienītājiem ir jauns lielisks produkts veikalu plauktos, īslaicīgai izklaidei.

 

Tā kā spēles kampaņa ir lineāra un īsa, spēles pirkšanas galvenais iemesls varētu būt kooperatīva režīms, kas piedāvā salīdzinoši ilgāku graindingošanos kopā ar dzīviem cilvēkiem, kamēr atvērsiet visus apgreidus, pildot tās pašas deviņas misijas. Produkts nav pārlieku milzīgs, taču tik daudz cik ir, tas ir lieliski noslīpēts un spēlējas gana jautri, lai spēle būtu vērta ja ne pilnu, tad vismaz pusi cenas pilnīgi noteikti.

 

Vienā teikumā: Kvalitatīvs, taču ļoti standartizēts un īss projekts.

 

Materiāls publicēts sadarbībā ar levelup.lv