RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Modeļu testi

Vispusīgais palīgs „HP Officejet 6600”

Vispusīgais palīgs „HP Officejet 6600”
Foto: Publicitātes foto.
Juris Karlinskis, speciāli krusttēvs.com · 27.04.2014. 07:35

Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.

 

 

 

Ražotājs šo ierīci pozicionējis lietošanai gan privātpersonām, gan nelieliem uzņēmumiem, jo tajā ir viss nepieciešamais – krāsainais tintes printeris, skeneris, kopētājs un fakss. Šādā situācijā būtiska ir ierīces darbības kvalitāte, tomēr par mazsvarīgu elementu nevar uzskatīt arī lietošanas izmaksas, kas, kā pierādīja tests, nav milzīgas, ja vien, piemēram, drukājamo lappušu skaits vienā dienā nepārsniedz vairākus simtus.

 

Smukulītis melnajā

 

HP jau kādu laiku domā ne tikai par ražoto ierīču funkcionalitāti un veiktspēju, bet arī izskatu, un „Officejet 6600” tam ir uzskatāms piemērs. Atsakoties no biroja tehnikai ierastā pelēkā toņa, HP akcentu licis tieši uz melno ārieni, kuras matētā plastmasa veiksmīgi papildināta ar koncertflīģeļiem raksturīgo spīdīgo virsmu.

 

Izņemot ierīci no iepakojuma, tā praktiski ir gatava darbam, vien nepieciešams uzlikt papīra lapu turētāju. Izmantotie materiāli rada uzticamības un izturības sajūtu – nekas nekur nečīkst un neļogas, un pat prātā neienāk doma, ka pēc pirmā pieskāriena detaļas varētu izjukt. Atliek vien ielikt tintes kārtridžus, kas izdarāms ātri un pašsaprotami, un darbs var sākties. Labākai izpratnei var minēt, ka no iepakojuma atvēršanas brīdim līdz pilnīgai darba gatavībai bija nepieciešams mazāk nekā četras minūtes.

 

Kā dizainu atsvaidzinošs elements darbojas skārienjutīgais ekrāns, ar kura palīdzību iespējams veikt visus iestatījumus. Te gan uzreiz jāsaka, ka testa laikā ne vienmēr visu izdevās iestatīt ar pirmo reizi un precīzi. Pirmkārt, piespiedienam uz nepieciešamās ikonas jābūt pietiekami spēcīgam, bet otrkārt – labāk šo darbu uzticēt sekretārei vai citai būtnei ar smalkiem pirkstiņiem, citādi ne vienmēr izdosies trāpīt vajadzīgajā vietā. Bet šo nelielo neērtību atsver fakts, ka displeju iespējams novietot trijās dažādas pozīcijas, lai ērti varētu sekot tajā attēlotajai informācijai.

 

Rūpīgais darbinieks

 

Papildus jau pieminētajām iespējām noteikti gribētos uzsvērt vēl kādu noderīgu lietu – bezvadu tīklu. Tas nozīmē, ka nebūs nepieciešams vilkt vadu līdz multifunkcionālajai ierīcei, pietiks ar bezvadu rūteri. Lai gan nereti dzirdētas lietotāju sūdzības par bezvadu pieslēgumu, tomēr „HP Officejet 6600” testa laikā sevi parādīja no labākās puses – savienojums bija stabils un nekādas problēmas neradās.

 

Arī paša savienošana, līdzīgi kā ar citām tāda veida ierīcēm, ir elementāra – atliek datorā atrast tīkla printeri (šajā gadījumā – „HP Officejet 6600”), pieslēgties tam un – aiziet! Starp citu, nepieciešamības gadījumā bezvadu tīklā ar printeri var savienot arī mobilo tālruni un pa tiešo no tā izdrukāt nepieciešamo dokumentu vai fotogrāfiju.

 

Jāpiebilst, ja nav pieejams bezvadu tīkls, nevarēs izmantot vairākas iespējas, kas ir ērtas un uzlabotu darba kvalitāti.

 

Kā vēl viena interesanta funkcija jāmin E-print. Ražotājs katrai ierīcei piešķīris unikālu elektroniskā pasta adresi, un atliek vien uz to nosūtīt nepieciešamo dokumentu, lai printeris pats to uzdrukātu. Vienīgais, ka šajā situācijā nepieciešams -printerim jābūt ieslēgtam un pievienotam internetam. Internets tiek izmantots arī, lai printeris automātiski lejuplādētu jaunākos programmatūras uzlabojumus.

 

Kā jau pienākas multifunkcionālajai ierīcei, „HP Officejet 6600” spēj visu, kas nepieciešams kārtīgam neliela biroja palīgam. Vienlīdz labi tā spēj printēt gan krāsainus, gan melnbaltus dokumentus, kā arī fotogrāfijas (šajā gadījumā labāk izvēlēties tieši fotopapīru), skenēt dokumentus, kopēt tos un saņemt un nosūtīt faksu. Viss būtu labi, ja vien darbības ātrums būtu lielāks, piemēram, lai izdrukātu vienu 10x15 cm fotogrāfiju, nepieciešama aptuveni minūte, tādēļ nepieciešamos darbus labāk plānot iepriekš, lai nesanāktu lieka nervozēšana. Un nedaudz nāksies pieciest arī paskaļo darbību, bet tā tomēr nav ausīs griezoša, drīzāk tāda kamenes zumēšana.

 

Krāsu valdzinājums

 

Jau pašā sākumā runājām par ierīces lietošanas izmaksām, un saprotams, ka lielāko izdevumu daļu veido tintes kārtridžu maiņa. „HP Officejet 6600” ir kāda pozitīva iezīme – tam ir četras atsevišķas krāsu patronas. Dažus modeļus vecākai multifunkcionālais ierīcei no HP visas krāsas bija saliktas vienā kārtridžā, tādējādi, ja beidzās viena krāsa, vajadzēja mainīt visu patronu, lai arī citas krāsas vēl bija pietiekamā daudzumā.

 

Bet šī ierīce ļauj nomainīt tikai nepieciešamo krāsu. Tātad – ekonomija skaidri redzama! Tiesa, jāpiebilst, ka šī nebūs īstā izvēle, ja nepieciešams dienā printēt vairākus simtus lappušu. Šādā gadījumā kārtridžu saturs ātri vien beigsies, un tad izmaksas palielināsies (vienas krāsas oriģinālā kārtridža cena ir aptuveni 9 lati). Ar vienu XXL izmēra kārtridžu pietiek aptuveni 1000 lappušu izdrukāšanai.

 

Ko var teikt par darba kvalitāti? Drukāšana tiek paveikta precīzi, bez krāsu nobīdēm un izsmērējumiem. Ja esat no tiem, kas vēlas fotogrāfijas aplūkot papīra formātā, nevis uz datora ekrāna, tad šis ir piemērots risinājums, lai drukāt bildes neskrietu uz fotosalonu. Iespaids par izdrukātajām fotogrāfijām tiešām labs – krāsas sulīgas, piesātinātas, detalizācija laba, tā kā mājas albumam noteikti neko labāku nevajag.

 

+ Laba drukas kvalitāte

+ Plašas iespējas

+ Ekonomisks uzturēšanā

 

- Apgrūtināta skārienjutīgā ekrāna vadība

- Lēns darbībā

- Paskaļš

 

Tehniskie dati

 

HP Officejet 6600

Printera tips: tintes ar atsevišķiem krāsu kārtridžiem

Maksimālā izšķirtspēja: 4800 x 1200 DPI

Drukas ātrums: 14 lpp/m (melnbalts), 8 lpp/m (krāsains)

Iespējas: printeris, kopētājs, skeneris, fakss, WLAN, E-print

Izmēri (cm): 24 x 46.4 x 44.8

Aptuvenā cena (Ls): 135