RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Retro auto

Latvijā restaurēts vairāk nekā pusmiljonu eiro vērts Alfa Romeo

Latvijā restaurēts vairāk nekā pusmiljonu eiro vērts Alfa Romeo
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 27.12.2012. 11:24

Riga Master Workshop restaurēta vairāk nekā pusmiljonu eiro vērta, vēsturiska 1943. gada automašīna – Alfa Romeo 6C2500 Sport Pininfarina. Savulaik ir saražots vien 100 šādu auto.

 

Pēc pilnīgas auto restaurācijas, kas ilga vairāk nekā divus gadus, tā vērtība ir desmitkāršojusies, jo 2006. gadā esošais īpašnieks vēsturisko spēkratu eBay iegādājās vien par 37 tūkstošiem eiro.

 

Tieši šī Alfa Romeo 6C2500 Sport Pininfarina 1996. gadā gluži nejauši tika atrasta šķūnī, Beverlihilzā, ASV pie kāda precēta pāra, kuri šo auto bija izmantojuši 50. un 60.gados pārvietojoties pa Holivudas bulvāriem. Kopumā visos šajos gados auto bija veicis vien 33 360 km.

 

Alfa Romeo 6C2500 Sport ir viens no sava laika dārgākajiem automobiļiem un to atļauties varēja tikai ļoti turīgi ļaudis.   

 

„Pirmie Alfa Romeo 6C2500 modeļi un to variācijas plašākai apskatei tika demonstrētas jau 1939.gada Berlīnes auto šovā. Šis konkrētais modelis Alfa Romeo 6C2500 Sport Pininfarina pēc rūpnīcas un dizaina studijas darba lietošanā nodots 1943. gada 31. augustā. Automašīna aprīkota ar 2,4l benzīna dzinēju, kas spēj attīstīt 95zs jaudu un sasniegt maksimālo ātrumu 155km/h, kas tajā laikā ražotajiem automobiļiem ir lielisks un atzīstams sasniegums. Līdz šim vērtīgākais automobilis, kas pilnībā restaurēts mūsu darbnīcā ieguldot vairāk nekā divus gadus mūsu meistaru darba un mīlestības - sasniegts izcils rezultāts,’’ stāsta Māris Bebris, Riga Master Workshop īpašnieks.

 

Ievērības cienīgs ir arī konkrētā automobiļa dzīves stāsts. Ražots 1943. gadā, II Pasaules kara laikā, kad Alfa Romeo mašīnbūve ir daļēji pakārtota armijas tehnikas ražošanas vajadzībām. Šā gada izlaiduma automobiļiem konveijertipa ražošana tika nodrošināta tikai automobiļu šasijai un ritošai daļai, eksterjera un interjera dizains tika nodots itāļu dizainu studijas Pininfarina rīcībā, kas arī nodrošināja, ekskluzīvo automobiļa izskatu un atsevišķu detaļu individuālu izstrādi.

 

Pininfarina sadarbība ar Alfa Romeo ilgst jau 70 gadus un šī viena no senākajām dizaina studijām Itālijā. Raksturīgākās Pininfarina automobiļu dizaina iezīmes ir sportiskums, Itālijai raksturīgā pašpārliecinātība un augsta kvalitāte.

 

„Tieši stāsts, sajūtas un emocijas ko sniedz auto restaurācija ir galvenais dzinējspēks mūsu uzņēmuma darbiniekiem. Mēs lepojamies, ka esam daļa no pasaules autobūves vēstures turpinātājiem. Katrs restaurētais automobilis līdzi sev nes stāstu, piedzīvojumu un auru, bet mēs esam to izzinātāji,’’ norāda Māris Bebris, Riga Master Workshop īpašnieks.