RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Retro auto

Pirmo reizi Latvijā – „RAF vintage” festivāls

Pirmo reizi Latvijā – „RAF vintage” festivāls
Foto: No Andra Dambja personīgā arhīva. Leģendārie „rafiņi”.
KRUSTTEVS.COM · 07.05.2012. 16:30

Šogad Muzeju nakts laikā gaidāms arī kāds īpašs, ar autorūpniecību saistīts notikums - „RAF vintage” festivāls, kas 19.maijā notiks Jelgavā, industriālā parka „NP Jelgavas Biznesa Parks” teritorijā.

 

Festivālā būs iespējams apskatīt vairāk nekā 15 dažādus RAF autobusu modeļus, no kuriem lielākā daļa ir auto inženiera Andra Dambja privātas kolekcijas eksponāti.

 

Līdzās Andra Dambja pilnībā un daļēji restaurētajiem „rafiņiem” interesenti varēs iepazīties ar vēsturiskām relikvijām – gleznām, plakātiem, rasējumiem, galdiem, krēsliem un pat Padomju laiku datortehniku, kā arī unikālu foto izstādi par rūpnīcas strādnieku ikdienu.

 

„Esmu gandarīta un lepna mūsu industriālajā parkā – agrākajā RAF rūpnīcā – organizēt tik skaistu un vēsturisku notikumu! RAF joprojām ir Latvijas nozīmīgākais sasniegums autobūvē, kā arī kopumā ir viens no spilgtākajiem rūpniecības “ziedu laiku” simboliem, kas Latvijas vārdu nesis gan Padomju Savienībā, gan ārpus tās robežām. Šis festivāls būs neaizmirstams notikums, turklāt tā laikā būs iespēja aplūkot pasaulē pirmo un līdz šim vienīgo pilnībā restaurēto RAF modeli – mikroautobusu „RAF 977 Latvija”!” teic „NP Jelgavas Biznesa Parks” vadītāja un „RAF vintage” festivāla aktīvā organizatore Arta Nordmane.

 

Festivāla laikā apmeklētājiem būs iespēja iejusties populārā RAF 22031 Latvija neatliekamās medicīniskās palīdzības „pasažiera” lomā, savām acīm skatīt vienu no tikai desmit jebkad saražotajiem „RAF 976M” autobusiem un iztēloties, kā savulaik notika tirdzniecība no „RAF 2924” autoveikala.

 

Festivālā būs aplūkojams arī Latvijas Antīko automobiļu kluba biedram Valdim Ģīlim piederošais pasaulē vienīgais līdz šim pilnībā restaurētais mikroautobusa „RAF 977 Latvija” modelis.

 

Zīmīgi, ka festivāls notiks agrākajā „Rīgas autobusu fabrikā” jeb RAF, kas Padomju Savienības laikā bija viena no modernākajām ražotnēm un tika pat dēvēta par RAF republiku.