RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto testi

Pieteikti jau gandrīz visi Latvijas Gada auto 2015 pretendenti

Pieteikti jau gandrīz visi Latvijas Gada auto 2015 pretendenti
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 24.10.2014. 16:40

Vēls rudens konkursam, kurš Latvijā notiek jau 16. reizi, allaž bijis ražens laiks. Tuvojas pieteikumu iesniegšanas galējais termiņš un pirmais balsojums par papildnomināciju uzvarētājiem un tiem astoņiem auto, kuri piedalīsies pēdējā, izšķirošajā balsojumā par galveno titulu „Latvijas Gada auto 2015”.

 

Pavasara testu sesijā tika pieteikti jau 13 pretendenti uz titulu, no kuriem 4 modeļi „Jeep Cherokee”, „Seat Leon ST”, „Maserati Ghibli” un „Mini Cooper S” piedzīvoja Latvijas pirmizrādes izstādē „Auto 2014”. Tikko aizvadītajā „Latvijas Gada auto testa dienai Molā” notika vēl trīs automobiļu Latvijas pirmzrādi, kā „Nissan Pulsar” un „Renault Twingo” un „Škoda Octavia Scout”, pievienojies arī „VW/Audi” koncerns, izšķirošajai testu sesijai piesakot veselus divus spilgtus jaunumus no Parīzes auto izstādes – „Audi A6” un „Volkswagen Passat”. Franču dizaineru spēku un šarmu vēlas pārbaudīt arī jaunais „Peugeot 508”. „Subaru WRX STI” pretendē uz šī gada konkursa sportiskākā dalībnieka pozīciju, kur iepriekš galvenais līderis bija „Mini Cooper S”. Sagaidāma arī „Ford Mondeo” ierašanās, ja tas neaizķersies muitas noliktavās.

 

Līdz 6.novembrim var vēl paspēt pieteikties jaunus dalībnieki. Taču jau nākamajā dienā visi titula pretendenti pulcēsies Ādažos uz pēdējo testu sesiju. Bāzes vieta ir viesnīca „Port Hotel”, kur pretendentus 7., 8. un 9. novembrī varēs apskatīt arī visi interesenti. Apvidus auto tiks pārbaudīti tur pat netālu esošajā Ādažu poligona smiltājā.

 

Pēc „Lielā testa brauciena” žūrija, kuru šogad veido 29 auto nozares profesionāļi un autožurnālisti balsos par uzvarētājiem papildus nominācijās, kā „Latvijas Eko auto 2015”, „Latvijas Apvidus Auto 2015”, atjaunotajā nominācijā „Latvijas Komercauto 2015”, „Latvijas Premium auto 2015” u.c., un par fināla astotnieku, kas pretendēs uz prestižo titulu „Latvijas Gada auto 2015”.

 

Vērtē ne tikai žūrijas biedri. Šogad publikai ir dotas vēl plašākas iespējas izteikt savu viedokli un atbastīt savu favorītu balsojot. Turpinot TC „Mols” publisko testu dienu, lielveikalā tiks iekārtota konkursa dalībnieku foto izstāde, kur apmeklētāji varēs balsot par savu favorītu. Tāds pats simpātiju balsojums, tikai internetā, sāksies novembrī portālos: gadaauto.lv, Delfi un iAuto.

 

Konkursa noslēgums un žūrijas fināla balsojums notiks 6. decembrī Vecrīgā, kur būs apskatāmi arī visi 8 konkursa finālisti. Uzvarētāju godināšana notiks viesnīcā „Hotel Avalon” plkst. 19:00, no kurienes notiks arī TV tiešraide “Re:TV” un “SportaCentrs.com” kanālos.

 

Šobrīd konkursā „Latvijas Gada auto 2015” ir pieteikti 27 automobiļi no 17 autoražotājiem:

 

Škoda Rapid Spaceback, Škoda Octavia Scout, Jeep Cherokee, Nissan Qashqai, Nissan Pulsar, Nissan X-Trail, Renault Megane Grandtour, Renault Twingo, Renault Trafic, Dacia Duster, Opel Insignia Country Tourer, Seat Leon ST, Honda Civic Tourer, Mazda3, Maserati Ghibli, Mini Cooper S, Fiat 500L Trekking, Fiat Ducato, Volkswagen Golf Sportsvan, Volkswagen Passat, Audi A6, Peugeot 508, Subaru WRX STI, Ford Mondeo, Ford Tourneo Connect, Ford Transit Ford Transit Courier

 

Svarīgi ņemt vērā, ka konkursā drīkst pieteikt tikai pašus jaunākos automobiļus, kuru pirmreizējā reģistrācija CSDD ir pēc 1. novembra 2013. gada.