RezervesDALAS24.lv

Auto / IT / Auto testi

FOTO: Latvijas Gada auto 2015 lielais testa brauciens Latvijas svētku noskaņās

FOTO: Latvijas Gada auto 2015 lielais testa brauciens Latvijas svētku noskaņās
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 10.11.2014. 16:27

“Latvijas Gada auto 2015” lielais rudens testa brauciens, kas 7., 8. un 9. novembrī notika Ādažu NBS poligonā, pulcēja “Latvijas Gada auto” žūrijas dalībniekus, lai klātienē iepazītos ar 32 konkursa pretendentiem.

 

“Neatceros, kad vēl “Latvijas Gada auto” konkursā būtu pavadītas veselas trīs tik piesātinātas un vērtīgas dienas. Pēdējā brīža papildinājums pretendentu sarakstā - jaunie „VW Passat” un „Ford Mondeo” - jau pats par sevi ir izaicinājums žūrijai, un stipri sašūpos pusfināla rezultātus. Manuprāt, bija izcili izvēlēta norises vieta, jo tuvākajā apkārtnē atrodami visu tipu un noslodžu ceļi (un bezceļi). Vēlreiz jāuzteic komerctransporta atgriešanās konkursā, jo tas veido lielu jauno auto tirgus daļu, un veiksmīgi sakrīt ar jaunu biedru iekļaušanu žūrijā,” tā lielo rudens testa braucienu komentē autožurnālists, Latvijas Gada auto žūrijas biedrs Normunds Avotiņš.

 

Lai uzsvērtu šī gada konkursa sociāli atbildīgo mērķi, oficiālās kopbildes uzņemšanā piedalījās arī NATO un NBS bruņojumā esošā bruņutehnika - tanks un bruņutransportieris -, kas papildināja ielas automobiļu un komerctransporta rindas.

 

Pasākuma norises vieta tika izvēlēta ar konkrētu mērķi. Pirmkārt jau ar savu klātbūtni godināt un sveikt Latvijas Republiku svētkos. Otrkārt – atbalstīt projektu “Vienotībā spēks”, kas iecerēts kā monuments Latvijas karavīriem, kuri neatgriezās no militārām misijām un kaujas uzdevumiem.

 

NBS komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube par konkursa norisi Ādažu NBS poligonā: „Tuvojoties valsts svētkiem, man patiess prieks, ka gada lielākā auto notikuma “Latvijas Gada auto” organizatori par nominācijas vietu ir izvēlējušies NBS Ādažu poligonu. Tas ir viens no pierādījumiem, ka armija ir sabiedrības sastāvdaļa. Jau kādu laiku Sauszemes spēku karavīru klubs vāc ziedojumus, lai Ādažu bāzē uzstādītu pieminekli kritušiem karavīriem. Lielākā daļa līdzekļu jau savākta. Pateicos šī pasākuma organizatoriem par atbalstu un ziedojumu kritušo karavīru piemineklim!”

 

Monumenta pamatakmens likts 2014. gada 21. martā. Monumenta celtniecības izmaksas segs ar savākto ziedojumu palīdzību un, lai to pabeigtu, nepieciešami 15 286,42 eiro. Arī konkurss “Latvijas Gada auto 2015” ziedoja savu artavu projekta drīzākam noslēgumam.

 

Māris Ozoliņš, Latvijas Gada auto organizators: „Latvijas svētku priekšvakarā un esošajā drošības situācijā mēs arvien vairāk apzināmies un novērtējam Latvijas armijas nozīmi sabiedrībā. Tāpēc esam priecīgi, ka ar konkursa palīdzību varam izdarīt labu darbu, pateikt paldies latviešu karavīriem un pieminēt kritušos ar godu! Aicinu katru no mums veikt ziedojumu kritušo karavīru piemiņas vietas izveidei Ādažu militārajā bāzē.”

 

Ziedojumus var veikt:

Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds, Nodibinājums

Reģ. nr.: 40008034005

Juridiskā adrese: Dzirnavu iela 73-1, Rīga, LV-1010, Latvija

Konta numurs: LV98HABA0551015938166

Banka: Swedbank, kods HABALV22

Kā mērķi, lūdzam norādīt: „Ziedojums karavīru piemineklim Ādažos”

Vairāk http://kalpaks.lv/.

 

Konkursam „Latvijas Gada auto 2015” tika pieteikti 32 automobiļi no 19 autorazōtājiem: „Škoda Rapid Spaceback”, „Škoda Octavia Scout”, „Jeep Cherokee”, „Nissan Qashqai”, „Nissan Pulsar”, „Nissan X-Trail”, „Renault Megane Grandtour”, „Renault Twingo”, „Dacia Duster”, „Opel Insignia Country Tourer”, „Seat Leon ST”, „Honda Civic Tourer”, „Mazda3”, „Maserati Ghibli”, „Mini Cooper S”, „Mini Cooper 5DOOR”,, „Fiat 500L Trekking”, „Volkswagen Golf Sportsvan”, „Volkswagen Passat”, „Audi A6”, „Peugeot 508”, „Subaru WRX STI”, „Ford Mondeo”, „Citroën C4 Cactus”, „Toyota Aygo” un „Toyota Yaris Hybrid”. Uz „Latvijas Komercauto 2015”: „Ford Tourneo Connect”, „Ford Transit”, „Ford Transit Courier”, „Fiat Ducato”, „Renault Trafic” un „Peugeot Boxer”.