Wolt: kurjeru un klientu veselība ir pirmajā vietā (3)
07:37Aktuālākās izklaides tendences tiešsaistē 2019. gadā (11)
16:00Pētījums: 52% iedzīvotāju akadēmisko izglītību vērtē augstāk par intensīvajiem praktiskajiem kursiem (7)
15:56Aizraujoši veidi kā pašmācības ceļā apgūt programmēšanas pamatus (3)
21:30E-adreses lietošanas principi (14)
Rīgā un Ādažu apkārtnē notika “Latvijas Gada auto 2016” konkursa lielais testa braucieni. 25 žūrijas biedri trīs dienās ar 34 automobiļiem veica vairāk nekā 10 000 kilometrus. Kurš šogad iegūs prestižo “Latvijas Gada auto 2016” titulu? Šobrīd sīvākā cīņa notiek starp mazajiem un apvidus automobiļiem.
Testa braucieniem apstākļi bija ideāli. Visi automobiļi un žūrijas bāzes vieta atradās Ādažos, viesnīcā „Port Hotel”. Ceļi – maģistrāles A1 Eiropas līmeņa asfalts, vietējās nozīmes trases Pabaži – Sēja – Murjāņi ielāpu ielāpi, Ropažu apkārtnes grants (klasiski rallija ātrumposmi), poligona smiltāji un tanku trases. Laika apstākļi – saule, lietus un krēsla. Kompetenti diskusiju partneri vakaros. Un tātad! Kurš labākais?
Līdz uzvarētāja paziņošanai vēl gandrīz divas nedēļas laika - šonedēļ tiek atlasīts fināla septītnieks. Tomēr jau iepriekš vērts atgādināt, ka galvenā balsojuma un papildnomināciju uzvarētāji nesaņem titulu “labākais”, jo ir pārāk dažādas balsotāju (tāpat kā lietotāju) gaumes, vajadzības un iespējas. Lai cik objektīvi censtos būt vērtētāji, viedokļi ir ļoti atšķirīgi. Tomēr, kas spriedumos kopīgs? Lielāko vietu skaitu fināla septītniekā varētu ieņemt mazie (A un B segments pēc Auto Asociācijas klasifikatora) un apvidus automobiļi Tādi dalībnieku sarakstā ir vairāk nekā puse, un visi ļoti labi. Kuru un kāpēc izcelt priekšplānā?
Mazie. Kādi gan tie ir mazie, ja gan “Mazda 2”, gan “Peugeot 208”, gan “Opel Corsa”, gan “Hyundai i20” gluži komfortabli ietilpina četrus pieaugušus cilvēkus? Vienīgā problēma rodas, ja aiz 185 cm gara vadītāja jāsēž tikpat raženam pasažierim. Maza jauda? Nē, jebkurš no tiem spēj pat nelīdzenos, garos Sējas apkārtnes līkumus izbraukt gandrīz divreiz ātrāk nekā Latvijā atļauts, un tajā pašā laikā saglabāt pietiekamu komfortu. Tāpat mazie nodrošina praktiski visu digitālo komfortu tādā pašā līmenī, kā “premium”, kamēr maksā 12 000 līdz 17 000, nevis 95 000 EUR. Un pat ātri braucot, patērē 4,5 līdz 6 litrus uz 100 km, nevis 9 līdz 14. Tie ir ļoti labi pārvietošanās līdzekļi visiem, kuru vajadzības nav specifiskas kravu pārvadāšanas ziņā vai prestiža demonstrēšanas jomā.
Apvidus automobiļi jeb “krosoveri”. Kraso cenu atšķirības dēl, šeit izvēle ir vēl grūtāka nekā mazajā klasē. Grupā, kas pretendē uz dabas tūrismu, sēņošanu un makšķerēšanu ezeros, līdz kuriem mazie netiktu, cenas sākas (pilnpiedziņas versijās) no 17 000 eiro (“Suzuki Vitara”) un sasniedz 40 000 (“Kia Sorento”). “Premium” “simttūkstošniekus” šobrīd te klāt netiek jaukti, jo tas ir pavisam atsevišķs stāsts. Pa ielām un ceļiem visi brauc ļoti labi - atšķirības minimālas. Tomēr iedzenot mežā - tanku ceļā, par neoficiālo karali kļūst “Subaru Forester”, kura dīzeļdzinēja un variatora ātrumkārbas kombinācija ļauj bez problēmām pieveikt ļoti nopietnus šķēršļus, pat bez speciālām vadītāja prasmēm. Tomēr ar pārbaudījumu tiek galā arī par diviem sprīžiem īsākā, 300 kg vieglākā un gandrīz divreiz lētākā “Vitara”, kurai ir 1,6 l benzīna motors un manuālā ātrumkārba. Tāpat arī klusāk un maigāk uzlīgo “Fiat 500x”, “Jeep Renegade” tehniskais radinieks, pats “Renegade” un citi...
“Premium”. Šogad īpaši asa konkurence ir tieši “premium” segmentā un pat “premium” apvidus auto segmentā, kurā par titulu cīnās “Mercedes-Benz GLE Coupe”, “BMW X6” un “Audi Q7”. Kā atrast uzvarētāju? Konkursā šo problēmu atrisinās demokrātija. Savējo? Jums, ekspertu viedokļus uzklausot, būs vien jātiek galā katram pašam. Skatieties video un – domājiet.
Šogad konkursam "Latvijas Gada auto" pieteikts rekordliels dalībnieku skaits un tie ir paši jaunākie automobiļi Latvijas tirgū. 30 automobiļi pretendē uz prestižo titulu "Latvijas Gada auto 2016": “Fiat 500X", “Fiat 500”, “Jeep Renegade”, “Škoda Superb”, “Škoda Superb Combi”, “Subaru Outback”, “Subaru Forester”, “Subaru Levorg”, “Honda HR-V”, “Honda Civic Type – R”, “Honda Jazz”, “Renault Kadjar”, “Renault Espace”, “Opel Corsa”, “Suzuki Vitara”, “Mazda2”, “Mazda CX-3”, “Mercedes-Benz GLE Coupe”, “BMW X6”, “Ford S-Max”, “Ssang Yong Tivoli”, “Hyundai Tucson”, “Hyundai i20”, “KIA Sorento”, “Audi A4”, “Audi Q7”, “Volkswagen Golf GTE”, “Peugeot 208”, “Mitsubishi Outlander”, “Volvo V60 Cross Country” un 4 automobiļi uz "Latvijas Komercauto 2016" titulu “Mercedes-Benz Vito”, “Nissan e-NV200”, “Volkswagen Caddy” un “Volkswagen T6”.
Vairāk par konkursa mājaslapā http://www.gadaauto.lv
Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.
No 2. līdz 5. novembrim Lilastes apkaimē biežāk nekā parasti būs iespējams sastapt jaunākos auto modeļus Latvijā, jo sākusies konkursa “Latvijas Gada auto 2018” noslēguma fāze “Lielais testa brauciens”, kas notiek viesnīcā “Porto Resort”. Tā laikā konkursa žūrija vērtē visus 20 šogad konkursam pieteiktos automobiļus, lai noteiktu galvenā titula ieguvēju un uzvarētājus citās nominācijās.
Brīnišķīga satikšanās pēc 50 gadiem: autosporta leģendai, seram Stērlingam Mosam būs iespēja atkal apsēsties pie „Austin Healey Sebring Sprite” stūres. Šova „Auto S.O.S.” vadītāja, oldtaimeru entuziasta Faza Taunšenda darbnīcā gaiši zilais sporta auto atjaunots iespējami tuvu 1960.gadiem.
Ar mērķi uzlabot Latvijas skolotāju digitālās iemaņas, tai skaitā prasmes lietot tiešsaistes sadarbības un apmācību tehnoloģijas, 2014. gada rudenī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas un Vācijas uzsāka projekta Online4EDU "Introducing Online collaboration methods and tools in education" (Tiešsaistes sadarbības metodes un rīki izglītībai) īstenošanu. Projekta rezultātā izstrādātā metodoloģija un rīki tika demonstrēti seminārā 25. augustā, kur piedalījās gandrīz 100 izglītības nozares līderi no visas Latvijas – skolu direktori un direktoru vietnieki, izglītības pārvalžu eksperti un skolotāji.
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Annija Strode un Reinis Vesers studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa “Osta pilsētai” ietvaros nākuši klajā ar priekšlikumiem informācijas tehnoloģiju risinājumu ieviešanā Rīgas Brīvostā –padziļināti attīstot ideju par loča kvīts automatizēšanu. Jauniešu izstrādāto mobilo lietotni atzinīgi novērtēja arī Rīgas Brīvostas pārvaldes IT departamenta vadītājs.
Ja palūkojamies, ko dara Latvijas iedzīvotāji, nevar palikt nemanīts fakts, ka rodas arvien vairāk mikrouzņēmumu, kā arī individuālo komersantu, tādēļ lielai daļai no tiem ir nepieciešams gan printeris, gan fakss. Protams, var iegādāties visas šīs ierīces un rindot uz darbgalda, bet ekonomiski izdevīgāks variants ir multifunkcionāla ierīce – kā „HP Officejet 6600”.
Reāls lasāmgabals. Jaunākie 2019.gada fakti.
Īstenojot papildu drošības pasākumus apstākļos, kad apkārt izplatās vīruss COVID-19, uzņēmums Wolt ir ieviesis papildu funkcijas. Lietotnei ir pievienota jauna poga, ar kuru norādīt, lai kurjers piegādāto pasūtījumu atstātu pie durvīm – bezkontakta piegāde. Wolt restorāniem iesaka nepārtraukt darbu virtuvēs.