RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Aicinājums degustēt Baltijas garāko desu

Aicinājums degustēt Baltijas garāko desu
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 15.06.2012. 00:05

Piektdien, 15.jūnijā, pulksten 18 tirdzniecības centrā „Spice” ikviens tiek aicināts mieloties ar 100 metru garu desu, kas ir garākā Baltijā un tiks pagatavota pēc tradicionālās Vāczemes „Bratwurst” receptes ar īpaši no Vācijas vestām garšvielām.

 

Kā informē pasākuma organizatoru pārstāvji, rekordgarās desas gatavošanā izmantos 85 kilogramus augstvērtīgu cūkgaļu un liellopu gaļu. Kopējais gaļas sastāvs desā būs 85%. 100 metru garās desas pagatavošana četriem „Rimi” šefpavāriem ar pavāru Aikāgaršo jeb Normundu priekšgalā aizņems vismaz piecas stundas.

 

Mielošanos ar desu atklās atraktīvais Ēriks Loks. Desu skatītāju klātbūtnē mērīs Lokos, Knīpās un knauķos un pašmāju spēkavīros Raivjos Vidžos. Ar vācu kulinārijas tradīcijām un desas lomu tajās klātesošos iepazīstinās humoriste Jana Kalniņa, kura vairākus gadus studējusi Vācijā un iepazinusi šīs zemes sadzīvi un kultūru.

 

„Tēlaini izsakoties, desa kalpo kā tilts starp latviešu un vāciešu tradīcijām. Daudzas zināšanas par šo tautā iemīļoto pārtikas produktu esam pārņēmuši no vāciešiem, kuri ir lieli eksperti desu ražošanā. Neviens grilēšanas pasākums Latvijā un Vācijā neiztiek bez dažnedažādu veidu desām un desiņām. Ap grilu, kur tiek pagatavotas gardas pusdienas, vienmēr pulcējas radi un draugi un neizpaliek sarunas un joki. Manuprāt, tā ir feina un lustīga latviešu un vāciešu kopīga iezīme,” spriež J.Kalniņa.

 

Šogad ar Baltijā garākās desas degustāciju tiks atklāta ikgadējā „Spices” „Šopinga nakts”, kas šogad veltīta Alpu valstu tradīcijām.