RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Vēju pilsēta aicina uz aktīvu nedēļas nogali

Vēju pilsēta aicina uz aktīvu nedēļas nogali
Foto: No travelnet.lv.
KRUSTTEVS.COM · 11.07.2012. 21:15

Šajā nedēļas nogalē pilsētā, kurā piedzimst vējš, rosīsies sporta un atpūtas baudītāji. Liepāja turpinās labi iesākto sporta un kultūras aktivitāšu maratonu, kas sniegs ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim iespēju pa dienu sekot līdzi un piedalīties sporta aktivitātēs, bet vakarā mesties deju virpulī.

 

Jau 12. jūlijā pulksten 19 Liepājā, stadionā „Daugava”, noritēs UEFA Eiropas līgas 1.kvalifikācijas kārtas spēle futbolā starp SK „Liepājas metalurgs” un „La Fiorita” (Sanmarīno).

 

13.jūlijā Liepājā norisināsies sestais starptautiskais ielu teātru festivāls „Zeme. Debess. Jūra. 2012”, kur šogad viesosies dalībnieki no septiņām Eiropas valstīm: Spānijas, Vācijas, Itālijas, Somijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Tie ir svētki, kuros nepastāv ne valodu barjera, ne ieejas maksa, tāpēc aicināti piedalīties gan lieli, gan mazi.

 

Festivāla dalībnieki būs sastopami piektdienas vakarā, 13.jūlijā, no pulksten 20 pašā Liepājas sirdī - Rožu laukumā un sestdien, 14.jūlijā no pulksten 12 Kūrmājas prospekta galā pie pieminekļa. Liepājnieki lepojas, ka piedāvā baudīt Latvijā vienīgo profesionālo ielu teātru festivālu pašā vasaras karstumā – 13. un 14.jūlijā Liepājā!

 

No 13. līdz 15. jūlijam Karostas kanālā notiks Eiropas čempionāts jauniešiem un Latvijas atklātais čempionāts ūdens motosportā. Šāda mēroga ūdens motosporta sacensības Liepājā norisināsies pirmo reizi. Liepājas vārdu Eiropas čempionātā aizstāvēs trīs jaunie censoņi: Māris Gūža, Niklāvs Parolis un Kristers Einiņš. Paredzēts, ka čempionātā kopumā piedalīsies ap 50 sportistiem no 10 Eiropas valstīm.

 

14.jūlija Jūras svētku svinības Liepājā šogad notiks Jūrmalas parka teritorijā, Kūrmājas prospekta galā un pludmalē. Svētku īpašais viesis būs grupa „Triānas parks”, bet deju virpulī varēs griezties, klausoties grupu „Klaidonis” un vairākas Liepājas muzikālās apvienības ar īpašu programmu „Brauciet latvji jūriņā”. Jūras svētki Liepājā sāksies pulksten 11 ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem.

 

Pulksten 12 sāksies sportiskās aktivitātes. „Neptūna pludmales futbola turnīrs” norisināsies visas dienas garumā, un tajā pieteikties var ikviens, kurš vēlas pacīnīties par Neptūna kausu. Pieteikšanās no 2.jūlija, iepazīties ar turnīra nolikumu var www.liepajaskultura.lv. Jūras svētku svinības turpināsies līdz pulksten 4 svētdienas rītā.

 

Savukārt 15.jūlijā Liepājas Jūrmalas parka teritorijā notiks Liepājas Pusmaratons, kurā piedalīsies ap 1000 dalībnieku. Katrs dalībnieks varēs izvēlēties saviem spēkiem piemērotāko distanci. Liepājas Pusmaratona ietvaros būs arī kāds Liepājas vēsturē ierakstāms notikums – Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionvienības Maskavas „Dinamo” treneri - Latvijas speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš uz Liepāju būs atveduši Gagarina kausu. Liepājas Pusmaratona rīkotāji parūpēsies, lai visi interesenti, kas vēlas, varētu pie šīs balvas nofotografēties.