RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Vēlas slēgt trokšņojošos naktsklubus

Vēlas slēgt trokšņojošos naktsklubus
Foto: no colormetwentysomething.blogspot.com
KRUSTTEVS.COM · 29.10.2012. 15:20

Vairāk nekā 73% aptaujāto rīdzinieku atbalsta ierosinājumu piešķirt Rīgas Pašvaldības policijai tiesības apturēt naktsklubu darbību, ja tie ar trokšņošanu regulāri traucē apkārtējo iedzīvotāju mieru – šādus datus ieguva Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

 

Ierosinājumu atbalstīja arī to iedzīvotāju vairākums, kuriem pēdējā gada laikā mājvietā nebija nācies saskarties ar problēmām izklaides vietu radīta trokšņa dēļ. Ierosinājumu neatbalstīja 19% respondentu, galvenokārt jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

 

Jau ziņots, ka Rīgas dome vairākkārt ir mēģinājusi panākt šādas Pašvaldības policijas tiesības, un pēc Rīgas domes iniciatīvas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā izveidota darba grupa, kas izskata iespējas ierobežot trokšņošanu.

 

SKDS aptaujā arī noskaidrots, ka 38% respondentu pēdējā gada laikā ir bijušas situācijas, kad mājvietā ir ļoti traucējis apkārtējais troksnis – kaimiņu radītais, ielu troksnis, kafejnīcu, naktsklubu vai citu izklaides vietu radītais un rūpnīcu radītais. Visvairāk no trokšņa cietuši Centra rajona iedzīvotāji.