RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Jāņa Vintera atpūta – mocis un „Amerikāņu pīrāgs”

Jāņa Vintera atpūta – mocis un „Amerikāņu pīrāgs”
Foto: LETA. Jānis Vinters joprojām brauc ar motociklu un īsteno jaunus projektus, neaizmirstot arī par atpūtu.
Kintija Bulava · 26.04.2012. 23:32

Katram īstam vecim dzīves līdzsvara aplī vajadzīgas trīs lietas – aizraujošs darbs, mīloša ģimene un arvien jauni izaicinājumi. Bet, lai neieslīgtu pavasara depresijā vai kādos izdegšanas sindromos, nedrīkst aizmirst arī par pārdomātu atpūtu. Kur smelties spēkus un enerģiju šajā pavasarī? Ar portālu KRUSTTEVS.COM pieredzē dalās dziedošais motosportists Jānis Vinters.

 

Vislabākā atpūta, protams, ir mocis! Pats gan individuālas moča braukšanas apmācības nepasniedzu. Ja ir interese, varu piedāvāt kompānijā patrenēties. Bet tas arī viss.

 

- Kuri ir labākie ceļi, pa kuriem braukt ar moci?

 

Ar ceļu izvēli jābūt ļoti uzmanīgiem, jo tagad Latvijā ir tik daudz privātīpašumu. Pašam arī gadījās tādā nejauši ieklīst. Braucu kompānijā ar nu jau izbijušu valstsvīru, līdz, skatāmies, zemes saimnieks skrien mums pakaļ ar bisi. Var jau viņu saprast – pa viņa īpašumu brauc ar močiem. Par laimi viss beidzās veiksmīgi. Aizlaidāmies ātrāk par bisi (smejas).

 

- Kura ir pēdējā labākā grāmata, kuru iesaki arī citiem izlasīt?

 

Pēdējā laikā sanācis lasīt tikai mācību grāmatas, kas saistītas ar agronomiju un augkopību. Studēju universitātes pēdējā kursā, ir plāns pabeigt šo skolu, tādēļ citām grāmatām neatliek laika.

 

- Uz kuru kafejnīcu ieteiktu aiziet paēst?

 

Man tīri labi patīk Jelgavas restorāns „Tornis” un Rīgas restorāns „Fabrika”. Tur ir gan garšīgi, gan vide patīkama. Nav nekādas saspīlētības. Arī cenas sakarīgas.

 

- Kuru filmu ieteiktu noskatīties ideālai atpūtai?

 

Nesen ar meitām bijām aizgājuši uz jauno „Amerikāņu pīrāgu”. Ja gribas atpūtināt smadzenes un kārtīgi izstiept vaigu muskuļus, iesaku noskatīties. Filmā nav ne kripatiņas nopietnības! Skatoties filmu, galva pilnībā tiks izvēdināta no visa nopietnā!

 

- Kādi ir tavi šī pavasara lielie izaicinājumi?

 

Ir jau aizritējis pirmais Latvijas čempionāta cross country posms, kurā izdevās uzvarēt gan savā klasē, gan absolūtajā vērtējumā. Piedalīšos arī Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Eiropas čempionātos. Gandrīz katrās brīvdienās paredzēts pa sacensībām. Bet starp tām mēģināšu atrast laiku arī savam dēliņam. Viņš visur brauc līdzi, peld un nirst. Viens no pavasara lielākajiem izaicinājumiem – jauns siltumnīcas projekts. Audzēšu gurķus no hibrīda sēklām. Tas nozīmē – augi tiks krustoti dabīgā ceļā, apputeksnējot, nevis iejaucoties auga molekulārajā sistēmā. Paši esam lauksaimnieki un radām maksimāli dabiskus produktus. Dzīvojam no tā, ko dod zeme. Negribam piesārņot apkārtni.

 

- Kad varēsim ēst tevis audzētos, īpaši veselīgos gurķus?

 

Kāds laiciņš būs vēl jāpagaida. Sākotnēji visu produkciju piegādāsim Holandes kompānijai un tikai tad gurķus sūtīs uz Latviju.

 

- Pa taisno no tavas saimniecības nevarēsim nopirkt?

 

Nē, tā paredz mūsu sadarbības līgums ar Holandi. Bet mēs tāpat Latvijā iegūstam daudz - jaunas darba vietas, produkciju, iespējas, eksportu...