RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Gailis, Vaišļa un Žagars degustē 20 tūkstošus eiro vērtu rumu

Gailis, Vaišļa un Žagars degustē 20 tūkstošus eiro vērtu rumu
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 06.12.2012. 17:16

Viesnīcā Grand Palace Hotel norisinājās pasaulē dārgākā ruma Legacy by Angostura degustācija. Smalkās vakariņās, degustējot vairākus augstvērtīgus ruma dzērienus, piedalījās jūras braucēji un ruma mīļotāji Māris Gailis un Jānis Vaišļa, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, modes dizainere Natālija Jansone, plastikas ķirurgs Jānis Zaržeckis un māksliniece Indra Sproģe, un citi sabiedrībā pazīstami viesi.

 

Vakara gaitā viesiem tika pasniegti trīs ēdieni un tiem pieskaņoti ruma dzērieni – Angostura 1919, Angostura 1824 un Legacy by Angostura. Kā interesants pārsteigums tika piedāvāts ar pikanto ķengura fileju, papaiju un karija mērci pildīts kokosrieksts. Ekskluzīvo, 20 tūkstošus eiro vērto rumu viesiem vakara kulminācijā piedāvāja uzņēmuma MV Latvia sadarbības partneris Aurimas Abromavičius. Uzņēmums MV Latvia ir degustācijas organizētājs un oficiālais Angostura pārstāvis Latvijā.

 

Kā komentēja Aurimas Abromavičius, pasaulē vērtīgākais rums Legacy by Angostura tika radīts, lai svinētu Trinidadas un Tobago piecdesmito gadadienu. Lai pagatavotu šo ekskluzīvo rumu, tika izmantoti vairāki reti un dārgi ruma dzērieni, kurus sajaucot kopā, tapa Legacy by Angostura. Ar šo ekskluzīvo dzērienu Angostura prezentē gandrīz divi simti gadu lielo destilēšanas un ruma gatavošanas pieredzi, kura mantota no Zīgertu un Fernandesu dzimtām.

 

MV Latvia dāvanā viesiem pasniedza iesaiņotas kristāla glāzes, no kurām viņi pirms brīža bija baudījuši dārgāko rumu pasaulē. Glāzes īpašā forma saglabāja ruma aromātu un ļāva atmiņas no īpašā pasākuma aiznest mājās. Modes dizainere Natālija Jansone mājās devās ņemot līdzi ne tikai kristāla glāzi, bet atstājot tajā arī neizdzertu ekskluzīvo rumu Legacy by Angostura, lai iepriecinātu vēl kādu.

 

Rums piesātinātā mahagonijas krāsā ar zeltainu vara nokrāsu Legacy by Angostura ir pasaulē visdārgākais, tas ir gatavots no īpaša septiņu šīs šķirnes visizmeklētāko un dārgāko rumu maisījuma. Izgatavošanas process tiek pilnībā veikts ar rokām – sākot ar ruma maisījuma sagatavošanu, līdz iepakojuma izstrādei, kas ir pasaules dārgākā ruma nosaukuma vērts. Vienas šī ruma pudeles vērtība ir 20 000 eiro, pasaulē ir tikai 20 šādas pudeles.

 

Ekskluzīvais Legacy by Angostura ir smalki izstrādāts un īpaši vienmērīgs Trinidadas rums ar kompleksu harmoniski sabalansētu aromātu un smaržu apvienojumu. Nobaudot rumu Legacy by Angostura ir skaidrs, ka tam ir  labi sabalansēta un viegla augļu pirmgarša ar karameļu un apelsīnu piesitienu un biezu, mazliet eļļainu tekstūru, kas ir raksturīga Trinidadas rumu veidiem. Ilgi paliekošajā pēcgaršā ir jūtamas viegli medainas notis, jo pamatā ir krēmīgās vaniļas un saldā apelsīna piesitieni, kas paliek mutē kā garšas pēdējās atmiņas.

 

Īpašā ruma Legacy by Angostura kaste sastāv no piecām sastāvdaļām –kristāla karafes, sudraba un kritāla veidota karafes aizbāzņa, gravētas sudraba karafes aploces, sarkana teļādas futlāra un maciņa ar informārciju par rumu. Katra iepakojuma izgatavošanai nepieciešamas 56 stundas rūpīga roku darba.