RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

APSKATS: „Slepenais klients” ievērtē „Burkānu”

APSKATS: „Slepenais klients” ievērtē „Burkānu”
Foto: No restoriga.com
KRUSTTEVS.COM · 27.04.2012. 16:32

KRUSTTEVS.COM lepojas pats ar savu „slepeno klientu” – vienu no Rīgas labākajiem šefpavāriem ar daudzu gadu pieredzi, kurš vairākas reizes mēnesī dosies uz kādu no Rīgas restorāniem, lai sniegtu objektīvu profesionāļa vērtējumu par apkalpošanu, ēdiena kvalitāti, interjeru, vidi, cenām... Vērtējums – piecu baļļu/ kausiņu skalā. Šoreiz eksperts dodas uz mājas restorānu „Burkāns”, kas atrodas kādreizējā kokteiļbāra „Paldies Dievam, Piektdiena ir klāt!” vietā.

 

Apskatu ar „Burkānu” sāku, jo man tas šķita interesants kā restorāns. Vieta, uz kuru vērts aiziet. Viņi paši sevi pozicionē kā mājas restorānu, kurā var baudīt sezonālus ēdienus, kas gatavoti no vietējiem produktiem. Biju par „Burkānu” dzirdējis labas atsauksmes, tādēļ gāju vērtēt, kāds tad īsti ir viņu piedāvājums.

 

Pirmais iespaids – interjers un restorānā valdošā atmosfēra ļoti patīkama. To apmeklē cilvēki virs 30 gadiem ar vidējiem un augstiem ienākumiem.

 

Gribu uzslavēt vīna karti! Tā katram vīrietim, kurš uz „Burkānu” atvedis savu meiteni un vēlas atstāt labu pirmo iespaidu, liks sajusties kā īstam vīna guru. „Mīļā, kādu vīnu varu piedāvāt? Balto? Dzirkstošo? Ar augļainu garšu? Piesātinātu sarkanvīnu?” Man pašam ļoti garšo vīni, bet neesmu sevišķi labs vīnu pazinējs.

 

Kā parastajam patērētājam šāda vīna karte man lika justies kā vīna guru. Par oriģinālo vīna karti „Burkānam” piešķiru visus sešus punktus jeb „kausiņus”, kas manā skalā ir maksimums. Pārsvarā visu vērtēšu piecu kausiņu skalā.

 

Ja ar savu sievieti vēlas pabaudīt romantisku vakaru, „Burkānā” var mēģināt ielīst atsevišķā stūrītī, kur vairāki galdiņi atrodas atdalīti no pārējiem. Bet ļoti lielu divvientulību diez vai sanāks izjust, jo tuvu līdzās atrodas arī citi galdiņi. Drīzāk šo „nodalīto” stūri redzu kā foršu vietu, ko rezervēt draugu kompānijai.

 

Ēdienkarte. Novērtēju ar četriem kausiņiem. Uzreiz var just „Burkāna” šefpavāra izdomu, jo ēdienu piedāvājums ir ļoti daudzveidīgs un radošs. Var pasūtīt bērzu sulas un dažādus bērzu sulu kokteiļus. Maizīte, ko pasniedz pie ēdiena, ļoti garšīga, tikai žēl, ka paši to necep.

 

Ēdienam piedevas jāpasūta atsevišķi. Pamatēdiena cenā saņem tikai gaļu (vai zivi – ko nu izvēlas) un mērcīti. Es izvēlējos jēra steiku. Izcepts bija ļoti labi! Atzinīgi ievērtēju – jēra steiks gatavots, izmantojot laikmetīgu kulinārijas paņēmienu – cirkulāciju. Tas nozīmē – gaļa gatavota vakuumā, ilgu laiku, zemā temperatūrā, ūdens peldē, šādi saglabājot to maksimāli mīkstu un sulīgu.

 

Kazas siera pīrāgā, kuru pasniedz pie jēra gaļas, vīlos. Manā gadījumā kārtainā mīkla bija jēla. Esmu ievērojis, ka daudzos restorānos kārtainās mīklas pīrāgi ir liela problēma, jo tie ir salīdzinoši ilgi jācep, lai pilnīgi visas kārtas būtu pacēlušās un pīrāgs būtu vajadzīgajā kraukšķīgumā. Pasūtot liellopa steiku, klāt nāk mazs, patīkams bonusiņš – biešu – kartupeļu biezenis, par ko nebija jāmaksā un kas nebija minēts ēdienkartē. Patīkami. Maiga jaunlopu gaļiņa, perfekti izcepta (kā bijām prasījuši), piparu mērcīte... Super!

 

Pirmā ēdiena izvēle – gulaša zupa. Principā tai nebija, kur piesieties. Gana lieli gaļas gabali, garšīga. Gatavota kā mājās. Vienīgais – zupai jau uzreiz bija pielikts skābais krējums. Tā kā manā skatījumā ir tikai viena zupa, kurai, kā uzskatu, tas piestāv, un tā ir soļanka, tad šajā gadījumā krējums likās lieks. Tomēr izvēle – pievienot krējumu jau uzreiz pie zupas vai ļaut izvēlēties klientam, ir katra šefpavāra ziņā. Par to savu vērtējumu nesamazinu.

 

Desertos gan izvēle ir ļoti neliela. Pasūtījām rabarberu drumstalkūku, bet tā garšas ziņā bija diezgan nebaudāma. Labi, ka tā bija silta, taču drumstalas bija mīkstas, nevis kraukšķīgas. Arī rabarberu bija dikti maz.

 

Toties „Burkāna” pluss – ēdiens ilgi nav jāgaida.

 

Apkalpošana. Vērtējot ar „kausiņiem”, tai piešķiru trīs. Iespējams, man patrāpījās viens no neuzmanīgākajiem viesmīļiem, bet tas nav labais stils, ja restorānā pašam jāprasa, lai atnes sāli un piparus. Pasūtījām espreso kafiju, parasti restorānos to pasniedz kopā ar ūdens glāzi, „Burkānā” tā nebija. Vismaz ne pie mūsu galdiņa, kur sēdēju, jo pie blakus esošā galdiņa gan espresso kafiju nesa kopā ar ūdeni. Tāpat viesmīlis nemaz nepainteresējās, kā mums garšo ēdiens. Tikai klusējoši nomainīja nākamo porciju.

 

Cenas. Vidēji augstas. Ja „Burkāns” sevi pozicionē kā mājas restorānu, tad brīdī, kad tiek pasniegts rēķins, tā nebūt vairs neliekas. Te gan jāņem vērā atrašanās vieta – Vecrīga. Es teiktu – „Burkāns” ir mājas luksus restorāns. Par pusdienām divatā samaksājām 40 latu. Bez alkohola. Ja to būtu izvēlējušies, rēķins būtu aizsniedzies vismaz līdz 60 – 70 latu robežai.

 

Interjers. Tam piešķiru piecus „kausiņus”. Gandrīz maksimālais novērtējums,jo viss tiešām iekārtots pārdomāti un gaumīgi.