RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Ivo Fomins spēkus atgūst pie dabas un grila

Ivo Fomins spēkus atgūst pie dabas un grila
Foto: Publicitātes foto.
Kintija Bulava · 04.05.2012. 12:40

Sākusies pikniku un grilēšanas sezona, un tieši uz oglēm ceptu gardumu nobaudīšana draugu lokā vai dārza svētki daudziem ir ļoti iecienīta atpūta, īpaši – ja laiks aiz loga lutina un ir attiecīgs noskaņojums. Gaļas grilēšana pie sirds iet arī dziedātājam Ivo Fominam, kurš pēc profesijas ir pavārs. Tomēr nedaudz pārsteidz, ka eksperimentiem ar marinēšanas receptēm mākslinieks gan nenododas.

 

- Kādu gaļas recepti plāno izmēģināt?

 

Kaut arī pats pēc profesijas esmu pavārs, nesmādēju gatavās paciņu marinādes. Pēdējā laikā tās ģimenē esam ļoti iemīļojuši. Ieber paciņu, kas pilna ar e-vielām (smejas), atstāj gaļu uz divām stundām, un pēc tam visu liek uz grila. Rezultāts ir ļoti gards. Tas neprasa arī daudz laika. Protams, pašu gatavota marināde ir vēl garšīgāka, bet, ja grib vairāk laika atpūtai, gatavās marinādes arī nemaz nav sliktas.

 

- Bieži sanāk mājās ko gatavot?

 

Nezinu, vai bieži, bet, kad esmu mājās, mēdzu taisīt ēst. Tas ir ļoti radošs un relaksējošs process. Ļoti labi gatavoju lazanju. Kad aizbraucam uz ārzemēm vai kur citur un izmēģinām garšīgus ēdienus, varu palielīties, ka mana lazanja ir vislabākā. Vēl mūsu mājās ļoti iecienīti ir hamburgeri, bet – pašu gatavoti.

 

- Varbūt tev vēl ir kādi slēptie hobiji, par kuriem mēs nemaz nezinām?

 

Nē, nē – nekā slēpta man nav (smaida). Esmu sabiedrības cilvēks, bet brīvajā laikā mēģinu no sabiedrības izvairīties. Daudz spēlēju, uzstājos un gādāju atpūtu citiem, bet no tā bišku nogurst. Atpūšoties gribas pabūt tikai kopā ar ģimeni. Baudīt klusumu un mieru. Ja ir ilgāks brīva laika sprīdis, ar ģimeni aizlaižam kaut kur uz ārzemēm vai ceļojam tepat pa Latviju. Mēģinu arī saviem bērniem parādīt, kas notiek pasaulē.

 

- Kāds ir iemīļotākais atpūtas veids šajā pavasarī?

 

Brīvajā laikā ar ģimeni mēdzam izbraukt ārpus mājas. Kaut arī paši dzīvojam privātmājā un varam iziet dārzā pastaigāt un svaigu gaisu paelpot. Šad tad uzgrilējam gaļu. Citreiz aizbraucam uz laukiem, pasēžam pie dīķa, ar dēliem pamakšķerējam. Laukos neiztrūkstošs ir grils un desiņas vai vistiņas. Sēdi brīvā dabā, vēro dzīvniekus, klausies putnu čalas, makšķerē, ēd gardumus, peldies... Kas var būt labāks, vai ne? Tieši klusums un kopā būšana ar ģimeni ir labākais atpūtas un spēku uzkrāšanas veids.

 

- Kādi plāni šai nedēļas nogalei?

 

Šajās brīvdienās man arī ir brīvs, un izskatās, ka ar ģimeni iesim uz kino. Bērni jau izvēlējušies filmu par Latvijas hokejistiem. Tā kā viņi paši nodarbojas ar hokeju, tad šī tēma mūsu ģimenē ļoti tuva. Pēc tam droši vien aizbrauksim uz laukiem.