RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Tvīda brauciens šogad pulcējis gandrīz 500 dalībnieku

Tvīda brauciens šogad pulcējis gandrīz 500 dalībnieku
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 08.05.2012. 16:30

Noslēdzot Rīgas Velo Nedēļu, aizvadīts trešais Tvīda brauciens - retro velosipēdu un tērpu parāde. Tā popularitāte turpina augt, bet filma par 2011.gada Tvīda braucienu uzvarējusi konkursā un kalpos par tūristu pievilinātāju Rīgai uz kruīza kuģiem.

 

Tvīda brauciena dalībnieku skaits palielinājies no 150 dalībniekiem pirmajā gadā līdz gandrīz 500 dalībniekiem šogad, liecina dalībnieku reģistrācijas dati. Vairākums braucienā piedalījās atkārtoti, taču ap 200 dalībniekiem braucienā piedalījās pirmo reizi.

 

„Tas, kurš reiz ir piedalījies un izjutis šo īpašo, krāšņo senatnes noskaņu, ko nevar sajust nevienā citā Rīgā notiekošajā velobraucienā, labprāt dalās emocijās ar saviem draugiem, tādēļ ar katru gadu dalībnieku skaits palielinās,” komentē Tvīda brauciena organizētājs Toms Ērenpreiss.

 

Šogad īpaši daudz braucienā piedalījās ģimenes ar bērniem. Parasti dāmas ir tās, kas visvairāk pacentušās ar 20., 30.gadu tērpiem, bet šogad vairāk tomēr uzslavējami vīriešu kārtas pārstāvji. Pirmo reizi braucienā parādījusies pavisam jauna tendence – vairāki dalībnieki bija ieradušies ar pašmeistarotām, pie velosipēdiem piestiprinātām skaņas iekārtām, braucienā nodrošinot jautras mūzikas pavadījumu.

 

„Braucienu vienmēr ar ovācijām sagaida arī daudzi skatītāji, kuri fotografē un filmē, un pagājušajā gadā arī Vides filmu studija kopā ar maniem kolēģiem nolēma uzņemt filmu par Tvīda braucienu. Ar prieku varam informēt, ka šī filma ir uzvarējusi Rīgas Brīvostas izsludinātajā konkursā un turpmāk kalpos par kruīzu kuģu tūristu pievilinātāju Rīgas pilsētai,” stāsta T.Ērenpreiss.

 

Tvīda braucienu ieskandināja Rīgas Danču klubs ar jestriem dančiem, bet pulksten 16 visi pulcējās kopbildei pie Latvijas Nacionālā Mākslas Muzeja, tālāk dalībnieki devās cauri Vecrīgai, kur tos ar sajūsmu uzņēma plaši iedzīvotāju un tūristu pulki, pāri Vanšu tiltam, caur Arkādijas parku, pa Āgenskalna ieliņām uz Kalnciema ielas kvartālu, kur notika kopīga pusdienošana, filmas par 2011.gada Tvīda braucienu noskatīšanās un Tvīda karaļa un karalienes kronēšana. Titulus šogad ieguva Antons Blinofs un Indra Sileniece.

 

Pasākums noslēdzās Kaņepes kultūras centrā, kur Dzintara Vīksnas vadībā klātesošie tika iesaistīti Riteņu orķestrī, veidojot melodiju no velosipēdu zvaniņu skaņām.

 

Filma par 2011.gada Tvīda braucienu, kas tiks rādīta kruīzu kuģu tūristiem, skatāma http://www.whyriga.com/new/cycle.html.

 

Tvīda brauciena organizētāji – biedrība „Rīgas velonedēļa”, Rīgas Dome, Latvijas Veclaiku divriteņu klubs un velosipēdu darbnīca „Ērenpreiss original” – izsaka pateicību visiem atbalstītājiem par atbalstu un sadarbību.