RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Veizāns juniors kopā ar citiem jaunās paaudzes gastronomijas ekspertiem ievēl Tex-Mex ēdienkarti

Veizāns juniors kopā ar citiem jaunās paaudzes gastronomijas ekspertiem ievēl Tex-Mex ēdienkarti
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 05.11.2013. 13:48

Restorānā „Tex-Mex” notika jaunās bērnu ēdienkartes degustācijas pasākums, kā ietvaros meksikāņu ēdienus vērtēt bija ieradušās vairāk kā 10 ģimenes ar bērniem, tostarp daudzbērnu tēvs, pazīstamais režisors un horeogrāfs Edmunds Veizāns ar dēlu Patriku un māsas meitu Amandu, aktieris, mūziķis, šovmens un Latvijas valsts galvenais Ziemassvētku vecītis Ainārs Ašaks ar meitu Patrīciju, sabiedrības veselības speciāliste un projekta „Glābējsilīte” jeb „Baby Box” Latvijā ieviesēja Laura Zvirbule ar bērniem – Līnu un Jēkabu, savukārt portāla Maminuklubs.lv galveno redaktori Kristīni Damškalni pavadīja viņas bērni - Daniels un Daniela. Par pasākuma norisi un lielisko atmosfēru rūpējās restorāna „Tex-Mex” pasākumu organizatore un vadītāja Agnese Puriņa duetā ar atraktīvo žurnālistu un TV kulinārijas zvaigzni Egīlu Zariņu.

 

Sākoties degustācijai, Egīls Zariņš ar Agnesi Puriņu informēja, ka mazajiem ekspertiemir ļoti grūts uzdevums priekšā: „Jums ir jānogaršo un jānovērtē šie ēdieni, kā arī jāizdomā to nosaukumi, jo tieši jūsu viedoklis ir noteicošais!” Teiktajam piebalsoja arī „Tex-Mex” restorānu tīkla galvenais šefpavārs Kristaps Viesturs: „Tieši mazo gardēžu viedoklis ir svarīgākais, jo, galu galā, šie ēdieni ir tieši priekš jums.”

 

Ļoti siltā un nepiespiestā gaisotnē, Tex-Mex ēdienu virtuozs, Kristaps Viesturs sanākušajiem viesiem prezentēja 6 ēdienus. Ēdienu klāsts bija ļoti plašs – sākot ar tradicionālo frikadeļu zupu un beidzot ar eksotisko Burrito, kas paredzēta tieši bērniem.

 

Bērnu žūrijai kopā ar vecākiem bija jānovērtē ēdiena vizuālais noformējums, tā smarža un garša. Lai uzdevumu padarītu vēl sarežģītāku, bērniem vajadzēja izdomāt ēdienu nosaukumus. Interesanti, ka tieši šis uzdevums jauniešiem nesagādāja nekādas problēmas – ēdieni tika nokristīti, vēl pirms tie bija nogaršoti: Vinnijs Pūks, Šreks, Kuģis – šādus, ļoti radošus un interesantus vārdus ēdieniem piešķīra jaunie eksperti.

 

Degustācijas starplaikos Agnese Puriņa kopā ar šovmenu Aināru Ašaku vadīja dažādas rotaļas, kas jaunajiem degustatoriem sagādāja patiesi lielu prieku. „Man prieks, ka paši jaunākie žūrijas locekļi bija ļoti atraktīvi un ideju pilni. Aktīvi piedalījās spēlēs, tajā pašā laikā neaizmirstot savu galveno pienākumu – ēdienu novērtēšanu un nosaukumu izdomāšanu. Interesanti vērot, cik atšķirīgi uz dažādām lietām skatās bērni. Nosaukumi, ko bērni deva ēdieniem, pieaugušajiem visticamāk pat neienāktu prātā,” gandarīta ir „Tex-Mex” pārstāve Agnese.

 

Bērni ar augstāko atzīmi novērtēja divus ēdienus – Burgeru, kura maizīte tiek cepta uz vietas restorānā, un ir gatavota īpaši veselīgi un piemērota bērniem, kā arī Burrito, kas mazajiem ekspertiem bija jaunums, jo neviens no viņiem Burrito nekad mūžā vēl nebija baudījis. Otrajā vietā tika novērtēta Cūkgaļas karbonāde, kas tika pasniegta kopā ar kartupeļu kroketītēm, bet trešajā vietā mazie eksperti ievēlēja Dārzeņu siera krēmzupu. Interesanti, ka katra ēdiena dekorējums ir veidots īpaši atraktīvi, kas viņu ēdiena baudījumu padara vēl dzīvespriecīgāku.

 

Pasākuma nagla sekoja brīdī, kad tika nodzēstas gaismas un restorāna šefpavārs Kristaps Viesturs no virtuves iznesa saldējumu, kuru greznoja spožas brīnumsvecītes, kas izgaismoja mazo gastronomu sajūsmu pilnās sejas. Pēc saldējuma notiesāšanas, katram no žūrijas locekļiem pienācās diploms, kā arī dažādas pārsteiguma balvas.

 

Žūrijas izvēlētie ēdieni būs jaunajā restorāna „Tex-Mex” bērnu ēdienkartē, kas jau drīzumā būs pieejama arī plašākai auditorijai. Zīmīgi, ka svētdienās šī tīkla restorānos, ēdot visai ģimenei, bērni no bērnu ēdienkartes var mieloties bez maksas. Bērnu ēdienkarte palīdz vākt ziedojumus arī „Laimīgās Zvaigznes” labdarības projektam, jo no katra nopirktā ēdiena, 10 santīmi tiks novirzīti šim projektam, kas šobrīd vāc ziedojumus traģiskajā negadījumā cietušā un paralīzi guvušā latviešu BMX braucēja Gustava Pētersīļa rehabilitācijai.