RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

„Kūkotavas” seksīgā Lapsa par našķiem – afrodīzijiem

„Kūkotavas” seksīgā Lapsa par našķiem – afrodīzijiem
Foto: LETA.
Kintija Bulava · 11.05.2012. 00:10

Ne tikai vīrieši mīl caur vēderu. Ja vien romantiskam vakaram piemeklē trāpīgu saldumu (sevišķi, ja tas ir paša gatavots), jebkura sieviete labsajūtā kusīs sava mīļotā apskāvienos, pārliecināta Liene Tomsone, gardēžu raidījuma „Lapsa virtuvē” vadītāja. 

 

- Kuri našķi uz sievieti atstāj īpaši uzbudinošu iespaidu?

 

Visvienkāršākā erotiskā ēdiena recepte – zemenes ar putukrējumu un šampanieti. Ja vīrietis gatavs uz ko nedaudz sarežģītāku, ieteiktu pagatavot tiramisu. Tas jau vēsturiski atzīts par vienu no erotiskākajiem ēdieniem.

 

Pagatavošana ir pa spēkam pat iesācējam virtuves lietās. Vajadzīgi tikai cepumi „Dāmu pirkstiņi”, „mascarpone” siers, olu dzeltenumi, cukurs, vīns, saldais krējums, stipra kafija un, ja vēlas stiprāku garšu, vīna vietā var ņemt arī rumu. No maskapones siera, saputotiem olu dzeltenumiem, cukura un saputota saldā krējuma pagatavo krēmu. Katru dāmu pirkstiņu mērcē kafijā, kurai pievienots vīns vai rums, un veido kārtas. Lēzenā traukā pirmajā kārtā liek samērcētos pirkstiņus, tad krēmu, tad pirkstiņus, tad krēmu... Kamēr kūka gatava.

 

Pirms pasniegšanas vismaz uz dažām stundām kūku novieto ledusskapī, bet labāk tomēr, ja tiramisu ledusskapī atstāj uz nakti. Ja vēlas, tiramisu var dekorēt ar zemenēm, avenēm un svaigām piparmētrām. (detalizētāku klasiskā tiramisu recepti skatīt zemāk).

 

- Kuri saldumi šobrīd ir vispieprasītākie „Kūkotavā”?

 

Cilvēki vēlas ko svaigu un pavasarīgu, dodot priekšroku skābeni svaigajām garšām, bet mazāk šokolādes rūgtajām. Šķiet visvairāk pirktās šobrīd ir ogu un rabarberu kūkas.

 

- Kādi ir tavi šī pavasara atklājumi receptēs?

 

Gaisīgā rabarberu kūka (kuras recepti videoarhīvā var noskatīties kādā no aprīļa beigu raidījumiem „Lapsa virtuvē”) un naturālā jogurta kūka ar zemenēm. Šīs tortes recepte LNT kanālā tiks atklāta 13.maijā.

 

- Izstāsti, kā esi saradusi ar savu jauno titulu – Lapsa virtuvē?

 

Man šī loma ļoti patīk. Pēc raidījumiem saņemu ļoti daudz pozitīvu atsauksmju. Tas dod spēku turpināt iesākto, izzināt un eksperimentēt ar jaunām garšu niansēm. Pašreiz strādāju pie ēst gatavošanas meistarklašu programmas izstrādes. Tās notiks gan Rīgā, gan ārpus tās. Esmu plānojusi meistarklases kā kopīgus ģimeņu svētkus, kad visi izbrauc svaigā gaisā, atpūtas gaisotnē mācās gatavot un pēc tam visi kopā našķējas. Gribas, lai ēst gatavošana ir kā piedzīvojums un svētki.

 

- Kādēļ draugi tevi iesauca tieši par Lapsu?

 

Reiz ar draudzeni runājām par to, ka katrs cilvēks ir līdzīgs kādam zvēriņam. Teicu, ka man pašai šķiet - es līdzinos kaķītim. Draudzene savukārt teica, ka es neesot gan nekāds kaķītis, drīzāk lapsa. Sākām jautroties par šo tēmu. Kad, strādājot vēl iepriekšējā darbā „Emīla Gustava šokolādē”, arī kolēģi mani nodēvēja par lapsu (viņi ar manu draudzeni nebija pazīstami), šī iesauka man „pielipa”.

 

- Ja atceramies pasaku mitoloģiju, lapsām piedēvētas tādas īpašības kā viltīgums, sievišķība, erotika. Tu esi tāda?

 

Laikam jau (smaida). Ja vajag, varu būt arī viltīga, kaut gan vairāk manī ir tieši lapsas mīļums.

 

- Kāda esi kā Lapsa pašas virtuvē, ārpus kamerām un TV raidījuma?

 

Man patīk eksperimentēt un gatavot vienkāršas lietas, neko daudz nesarežģījot. Pati sev gatavoju tikai veģetāras lietas, meitai – gaļas ēdienus. Sanāk tāda dubulta gatavošana. Tāpat man patīk ēšanas laikā radīt jauku atmosfēru. Pēdējā laikā daudz piedomāju par galda klājumu, noformējumu, dažādiem nieciņiem un noteikti neizpaliek ziedi. Ziedi ir mana vājība. Gribas, lai mājās viss ir skaisti un mājīgi.

 

- Un kāda esi kā Lapsa guļamistabā?

 

(koķeti iesmejas). Tur sevi varētu nodēvēt par visīstāko Lapsu.

 

Izmēģini! Klasiskais Tiramisu.

 

Sastāvdaļas:


- Cepumi „Dāmu pirkstiņi” – 300 g (kūkas pamatam);

- Mascarpone siers – 500 g (krēmam);

- Olas dzeltenumi – 7 gab. (krēmam);

- Cukurs – 110 g (krēmam);

- Saldais krējums – 350 g (krēmam);

- Espresso kafija – 250 g (krēmam);

- Marsalas vīns – 100 g (krēmam);

- Kakao pulveris (dekoram);

- Zemenes/piparmētras (dekoram).

 

Pagatavošana:

 

- Pagatavo kafiju, atdzesē, pievieno marsaļas vīnu.

- Taisa krēmu: Olu dzeltenumus saputo ar cukuru līdz viegli dzeltenai krāsai un krēmīgai konsistencei, pievieno nedaudz vīnu, ieputo mascarpone sieru. Saputo saldo krējumu stingrās putās un viegli iecilā masā.

- Dāmu pirkstiņus mērcē kafijā, kārto traukā, tad pārklāj ar krēmu, tad atkal pirkstiņi un krēms, tad novieto ledusskapī ievilkties. Dekorē pārkaisot ar kakao un uzliekot kādu sulīgu ogu, piparmētras.

 

ĻOTI SVARĪGI, lai visas izejvielas ir aukstas tikko kā no ledusskapja, jo tad krēmā paliek vairāk gaisa. Tas ir svarīgi, jo desertam jābūt gaisīgam.