RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

FOTO: Restorānu tīkls Tex-Mex noskaidro savus elitārākos pavārus

FOTO: Restorānu tīkls Tex-Mex noskaidro savus elitārākos pavārus
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 30.10.2014. 11:31

Pirmo reizi vēsturē SIA “GMG Catering”, kas sevī ietver tādus atpazīstamus zīmolus kā restorānu tīklu “Tex-Mex”, “Tex-Mex Republic” un bistro “Cantine”, organizēja savu pavāru konkursu. Sacensību ietvaros katram dalībniekam bija jāpaveic trīs uzdevumi jeb pēc īpašiem noteikumiem jāpagatavo trīs ēdieni, kurus izvērtēja stingra žūrijas komisija, nosakot “Tex-Mex” čempionu.

 

Labākos pavārus noteica īpaši atlasīta žūrija, kuras sastāvā bija restorānu tīkla “Tex-Mex” mārketinga direktors Aleksejs Krivcuns, personāldaļas vadītāja Sanita Kuzmina, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Guntars Stabulnieks, pārtikas tehnoloģe Inga Bērziņa un Anna Pavļenko. Savukārt konkursu vadīja šarmantā “Tex-Mex” restorāna mārketinga speciāliste Agnese Puriņa.

 

Kā jau katram pavāram daļa darba vienmēr ir jāpaveic vēl pirms ierašanās darbā, tāpēc pirmo uzdevumu, pagatavot desertu, varēja paveikt neklātienē. Par “Tex-Mex” deserta pavēlnieci tika atzīta Mārīte Isakova no Kauguru “Tex-Mex” restorāna, kuras gardajam veikumam žūrija nespēja pretoties. Viņas sagatavotais saldais ēdiens tiks iekļauts jaunajā Ziemassvētku ēdienkartē, tāpēc ikvienam interesentam būs iespēja nobaudīt Mārītes triumfa desertu.

 

Otrs uzdevums bija krietni izaicinošāks. Tā nosaukums “Melnā kaste” jau runā pats par sevi. Dalībnieki par sastāvdaļām, ar kurām bija jāgatavo ēdiens, uzzināja tikai tad, kad tika dots starts uzdevuma izpildei. Melnajā kastē atradās vairākas sastāvdaļas, no kurām var pagatavot salātus, taču šis uzdevums kļuva vēl izaicinošāks un radošāks, jo katrs dalībnieks varēja pievienot visu, ko bija paņēmuši līdzi no mājām. Žūrija, izvērtējot pavāru veikumu, secināja, ka katrs ēdiens ir atšķirīgs, ar savu “odziņu” un īpašu radošo izpildījumu. Vislielāko atzinību izpelnījās Maskavas ielas (Rīgā) „Tex-Mex” restorāna pavāra Mārtiņa Veinberga pagatavotie salāti, pasludinot Mārtiņu par kategorijas uzvarētāju.

 

“Vienmēr esam uzskatījuši, ka veselīga iekšējā konkurence attīsta darbiniekus un paaugstina restorāna konkurētspēju. Tieši tāpēc rīkojām šādu konkursu, kur jebkurš dalībnieks nepiespiestā atmosfērā varēja izpausties, parādot savu radošumu pavārmākslā. Prieks, ka visi dalībnieki konkursam pievērsa lielu uzmanību, ko varēja redzēt arī ēdienu kvalitātē. Nākotnē noteikti turpināsim rīkot šādus konkursus,” stāsta viens no žūrijas locekļiem Aleksejs Krivcuns.

 

Savukārt trešajā uzdevumā bija jāpagatavo otrais ēdiens (gaļas vai zivs). Daļu no uzdevuma pavāri varēja paveikt mājās, izdomājot, ko tieši viņi vēlas gatavot. Vislabāk ar visu tika galā Edgars Krūtainis, kuru ikdienā var sastapt t/c “Domina” esošajā “Tex-Mex Republic” restorānā.

 

Lai sanākušajiem viesiem un žūrijas locekļiem nebūtu garlaicīgi, tika organizētas dažādas aktivitātes. Šajā dienā visa centrā bija kulinārija, tāpēc arī uzdevumi bija par ēdieniem – ēdienu sastāvdaļu uzminēšana, erudīcijas pārbaudes, izzinot ēdienu vēsturi. Svarīgi, ka dalībnieki varēja ne tikai pārbaudīt savas teorētiskās zināšanas, bet tās arī pielietot praksē, jo viens no interesantākajiem uzdevumiem bija aklā garšvielu degustēšana. Katrs viesis varēja saņemt asu un piparotu pārsteigumu, izgaršojot pašas asākās Meksikas ēdienu piedevas.