RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Atklāta pirmā dižvieta – svētā Meinarda baznīcas drupas Ikšķilē

Atklāta pirmā dižvieta – svētā Meinarda baznīcas drupas Ikšķilē
Foto: Publicitātes foto.
KRUSTTEVS.COM · 17.05.2012. 11:17

Līdz ar pirmās Latvijas dižvietas Sv. Meinarda baznīcas drupas Ikšķilē svinīgo atklāšanu un speciālas dižvietas norādes uzstādīšanu aizsākta „Latvijas dižvietu MĀJAS kartes” (www.majaslegendas.lv) vietu apceļošana, kurā ikviens ar dižvietu starpniecību ir aicināts iepazīt Latvijas kultūru, dabu un vēsturi.

 

Projekta „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” jeb „Iemīli Latviju ar MĀJAS dižvietām” mērķis ir aicināt iedzīvotājus interesantā veidā iepazīt Latviju, tādā veidā veicinot patriotismu pret valsti un tās vērtībām, kā arī sekmējot tās apceļošanu. Tas ir tupinājums pērn veiksmīgi uzsāktajam projektam „Latvijas leģendu karte”, kurā iedzīvotāji no dažādiem novadiem izveidoja interaktīvu Latvijas karti ar vairāk nekā 500 stāstiem par leģendu un teiksmu apvītām vietām Latvijā, ko ir vērts aplūkot.

 

Labākās dižvietas tika noteiktas četrās kategorijās ZEME, MĀJA, ŪDENS un MEŽS. Kategorijā ZEME kā labākās trīs tika atzītas Ložmetējkalns, Skaņais kalns un Nīcgales Lielais akmens. Kategorijā MĀJA – Dinaburgas cietoksnis, Ikšķiles Sv. Meinarda baznīca un Āraišu ezerpils. Kategorijā ŪDENS – Ventas rumba, Daugavas loki un Pazemes ezeri Straupē. Kategorijā MEŽS –Tērvetes dabas parks un Kaives senču ozols.

 

Sociālā projekta „Latvijas Dižvietu MĀJAS karte” jeb „Iemīli Latviju ar MĀJAS dižvietām” patroni ir stila žurnāliste Gundega Skudriņa, aktrise Vita Balčunaite, aktrise Indra Burkovska, spēka vīrs Raimonds Bergmanis, aktieris Rihards Lepers, aktieris Jakovs Rafalsons, mūziķis Nikolajs Puzikovs, mūziķis Kārlis Būmeistars un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

 

Līdz 31.jūlijam projekta ietvaros tiek rīkota akcija, kuras ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti krāt apceļotās dižvietas. Fotogrāfijas ar dižvietām ir jāievieto www.draugiem.lv un jāsāk sekot www.draugiem.lv/latvijaslegendas. Vairāk par akciju lasiet www.majaslegendas.lv.