RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Zane Vaļicka: Pirms velomaratona nevajag pārēsties!

Zane Vaļicka: Pirms velomaratona nevajag pārēsties!
Foto: Publicitātes foto.
Kintija Bulava · 18.05.2012. 12:00

Šajā nedēļas nogalē ir vairāki maratoni, viens no tiem Jūrmalas velomaratons, kurā piedalīsies arī aktrise Zane Vaļicka ar ģimeni. Viņa izvēlējusies 14 kilometru ģimenes velobraucienu.

 

- Kādēļ piedalies velomaratonā?


Pirmo reizi ar Jūrmalas velomaratonu iepazinos pirms trim gadiem, kad mans uzdevums bija uzvilkt svētku karogu. Pagājušajā gadā braucu ar ģimeni. Mums patika, tādēļ braucam arī šogad. Esmu Jūrmalas maratona Ģimenes brauciena patronese.

 

- Bet kādēļ tieši velobraukšana? Notiek taču arī skriešanas maratons.

 

Skriešanas maratonā nevar skriet visa ģimene, bet ar riteņiem var braukt visa ģimene. Ģimenes trase ir vien 14 kilometru gara un to, ja nedaudz piespiežas, var nobraukt jebkurš. Trase nebūt nav sarežģīta. Tā ir asfaltēta. Pa mežiem un purviem jābrauc nebūs.

 

- Ar kādiem sporta veidiem vēl nodarbojies?

 

Esmu diezgan sportiska. Skrienu, nūjoju, braucu ar riteni, peldu, vasarā izvēlos ūdens slēpes, ziemā – kalnu slēpošanu. Nekas gan no tā nav profesionālā līmenī, bet daru visu prieka pēc. Man šie sporta veidi sagādā baudu un palīdz sevi uzturēt formā.

 

- Ko ņemt vērā pirms maratona?

 

Ieteiktu pārbaudīt savu braucamrīka tehnisko stāvokli. Vai ir uzpumpētas riepas? Vai ir atbilstošs sēdekļa augstums? Neaizmirstiet arī par ķiverēm! Bez ķiverēm trasē neviens netiks ielaists. Noteikti nevajag arī pārēsties! Tā vietā no rīta apēst kaut ko veselīgu un enerģiju sniedzošu.

 

Atgādinām, ka SMScredit.lv Jūrmalas velomaratonam sestdien, 19.maijā, var reģistrēties jau no  pulksten 7 rītā. Starta šāviens skanēs pulksten 14.20. Ir trīs distances – 126 kilometru sporta distance, amatieru un uzņēmumu distance – 60 kilometri un ģimenes un bērnu distance – 14 kilometri.