RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Nūjo arī vīrieši!

Nūjo arī vīrieši!
Foto: No personīgā arhīva.
Kintija Bulava · 19.05.2012. 00:05

Nūjošana nav tikai sieviešu vai vecu cilvēku nodarbe. Nūjojot iespējams sasniegt tikpat lielu slodzi, kā skrienot, tikai šis treniņš būs daudz saudzīgāks cilvēka veselībai, stāsta nūjotājs Roberts Radičuks. Viņš ar šo sporta veidu pirmo reizi iepazinās pirms četriem gadiem, bet nu jau kļuvis par nūjošanas instruktoru. 19. un 20. maijs ir Pasaules Nūjošanas diena, kuru svin arī Latvijā! Ikviens var tai pievienoties. Arī pilnīgs iesācējs!

 

- Kas paredzēts nūjošanas dienā?

 

Pulksten 11 nūjotāji tiksies Piņķos, Babītes vidusskolas stadionā. Iesildīsies un doties 7,5 vai 15 kilometru distances ātrumpārgājienā. Šis pasākums būs par godu pasaules Nūjošanas dienai, kuru Latvijā tāpat kā visā pasaulē svin otro reizi.

 

- Kā gatavoties šim pasākumam?

 

Īpaša sagatavošanās nav nepieciešama. Cilvēki var nākt uz pasākumu arī tad, ja līdz šim nekad nav nūjojuši. Minimums, ar ko jānodrošinās, lai piedalītos nūjošanas dienā, vajadzīgi ērti apavi un labs garastāvoklis. Nūjas varēs saņemt uz vietas. Viss pasākums ir bezmaksas. Pēc tam cilvēkiem būtu labi padzerties un parunāties. Darām visu, lai cilvēkiem šajos svētkos būtu labs garastāvoklis.

 

- Ko atbildētu tiem vīriešiem, kas uzskata, ka ar nūjošanu nodarbojas tikai veci cilvēki un sievietes?

 

Ir arī vīrieši, kas nūjo. Turklāt diezgan daudz. Piemēram, skrējēji, kuriem nepieciešama slodze sirdij, bet ir jāsaudzē ceļgali. Ir regbija komandas, kuras izvēlas nūjošanu. Bet piekritīšu, seniori šajā sporta veidā atrod veselīgu laika pavadīšanas veidu vairāk. Ir arī daudz sieviešu, kuras nūjo. Varu atklāt, nūjošana ir diezgan viltīga. Cilvēks nūjo, bet rezultāts ir lielāks par ieguldīto enerģiju.

 

- Kā pats pievērsies šim hobijam?

 

No rītiem skrēju, esmu to darījis lielāko daļu savas dzīves un tad, 2008. gada beigās nolēmu izmēģināt nūjošanu, jo redzēju - tā patīk manai mātei. Aizgāju uz pirmo nūjošanas nodarbību un man iepatikās. Ievēroju, ka gūstu tādu pašu slodzi, kā skrienot. Turklāt ziemā, kad sākas mīnusi, ar skriešanu jānodarbojas ļoti uzmanīgi. Tā kā organisms ļoti ātri sasilst, pēc skriešanas ātri jānokļūst siltās telpās, lai nesaslimtu. Nūjošanā organisms tik ļoti nesakarst. Aukstajā laikā manam ķermenim labāk patika nūjošana. Tādēļ sāku aktīvi nūjot. Man par šo sporta veidu bija ļoti daudz jautājumu, gribēju iepazīt dažādas tehnikas un vēsturi, tādēļ apmeklēju dažādus kursus. Līdz tagad esmu nūjošanas instruktors.

 

Tā kā daudziem šī sporta veida aizsācējiem ir jautājumi, ar citiem instruktoriem nolēmām izveidot mājaslapu www.nujotajiem.lv. Tā ātri vien kļuva par lapu, kuru viens otram iesaka nūjotāji.

 

Pasaules nūjošanas diena tiks svinēta arī citviet Latvijā.

 

19.maijā

 

- Sama modināšanas svētki Koknesē: Sākums pulksten 9.30 - nūjotāju tikšanās Daugavmalā pie Kokneses luterāņu baznīcas (reģistrācija, nūju noma uzrādot personu apliecinošu dokumentu, iesildīšanās. www.koknese.lv , tālr. 65161296.

 

- Kuldīga: sākums pulksten 11.30 - nūjotāju tikšanās pie Līgas Vaļges ārstu prakses, Ventspils iela 12. sēta , tālr. 29644077.

 

- Rēzekne: sākums pulksten 16 - nūjotāju tikšanās Rēzeknes sporta pārvaldes stadionā, 18. novembra iela, tālr. 26493136.

 

20.maijā

 

- Skrunda - Nūjo Skrundā! sākums pulksten 10 - nūjotāju tikšanās Skrundas pilskalnā, tālr. 29427990.

 

- Liepāja: sākums pulksten 10 - nūjotāju tikšanās Liepājā, autostāvvietā Jūrmalas ielas galā (tie, kam nav sava transporta, var pieteikties tālr. 27077950.

Pulksten 10.30 pulcēšanās Bernātu autostāvvietā;

Pulksten 10.30 - 11.00 reģistrēšanās un nūju izsniegšana.