RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Ekskluzīvi foto! Ekstrēms lēciens no Zaķusalas TV torņa

Ekskluzīvi foto! Ekstrēms lēciens no Zaķusalas TV torņa
Foto: Andris Eglītis un Zigismunds Zālmanis.
KRUSTTEVS.COM · 18.05.2012. 19:02

Lai piezemētos no 318 m augstuma atzīmes Zaķusalas TV tornī, paiet 20 sekundes. Lidojuma laikā pilota ātrums sasniedz 150 km/h. Šādi mērījumi veikti dokumentālās īsfilmas filmēšanas laikā. Tikai KRUSTTEVS.COM cilvēka – lidvāveres lidojums krāšņās fotogrāfijās.

 

Jau ziņots – top dokumentālā īsfilma par lēcienu no Zaķusalas TV torņa, kas atklās projekta aizkulises – plānošanu, gatavošanos un treniņus, ka arī pašu galveno – cilvēku, kurš izpildīja šo lēcienu.

 

Lēciens no Zaķusalas TV un radio torņa fiksēts ar 16 video kamerām, kas lēciena brīdī bija izvietotas gan TV tornī, gan divos motorparaplānos, gan atradās uz zemes. Video klipu sagatavojis Vides filmu studijas (VFS Films) video portāls nomad.lv. sadarbībā ar OKarti, eParakstu un BIC.

 

„Augstums un ātrums bija liels izaicinājums un uzdrīkstēšanās arī mums kā komandai. Tādēļ nodrošinājām dubultu kameru skaitu un profesionālus operatorus, kas ikdienā strādā gan dabā, gan filmējot sporta notikumus,” stāsta klipa un VFS Films režisors Uģis Olte. „Mans personīgais izaicinājums šī klipa sagatavošanā bija parādīt skatītājiem to iespaidīgo sajūtu, kas bija šo notikumu vērojot no malas un arī to, kā tas izskatījās paša lēcēja acīm. Tomēr nekas vēl nav beidzies - turpinājums sekos! Mums ir ļoti daudz materiāla, lai tālākais darbs notiktu pie dokumentālas īsfilmas sagatavošanas, kurā atklāsim lēciena brīža iespaidus un aizkulises – plānošanu, gatavošanos un treniņus, ka arī pašu galveno – cilvēku, kurš izpildīja šo lēcienu.”

 

Latvijas Mobilā Telefona viceprezidents Ingmārs Pūķis: „Izpildītais lēciens ir profesionāls sports, neskaitāmi treniņi un galvu reibinoša brīvības sajūta. Atļaujoties vairāk, kā aicina OKarte, ikviens var būt atvērts lieliem izaicinājumiem. Šis lēciens apliecina arī jaunus sasniegumus ekstrēmajā sportā. Mēs novēlam, lai sportista profesionālā aizrautība un uzdrīkstēšanās iedvesmo ikvienu no mums izvirzīt un sasniegt augstus mērķus!”

 

Pilnu lēciena video HD kvalitātē var noskatīties šeit: