RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Jēra ribiņas - garda svētku recepte labākajās gardēžu tradīcijās

Jēra ribiņas - garda svētku recepte labākajās gardēžu tradīcijās
Foto: Publicitātes foto
KRUSTTEVS.COM · 22.12.2014. 12:44

Ziemas saulgrieži ir laiks, kad katras saimnieces lepnums ir bagātīgi klāts svētku galds. Labākās Ziemassvētku tradīcijas nosaka, ka Ziemassvētkos uz galda jābūt deviņiem ēdieniem, lai nākamais gads būtu pārticis un bagāts. Senie latvieši svētku laikā katram ēdienam piešķīra īpašu nozīmi. Sens ticējums vēsta, ka galdā jāliek gaļa, lai ēdājiem neaptrūktos laime! Tāpēc restorāns “Tex-Mex Republic” vēl ikvienam siltus un laimes pilnus svētkus, piedāvājot īpašu recepti gardām un bagātīgām svētku vakariņām. Labu apetīti!

 

Ziemassvētku jēra ribiņas

 

 

 

Nepieciešams:

 

Jēra ribiņas 400g

Paprika 100g

Dzeltenā paprika 100g

Brokoļi 100g

Cukini 120g

Timiāns 1g

Rozmarīns 1g

Sāls 2g

Pipari 2g

Olīveļļa 25g

Sarkanais balzamiko 20g

Cukurs 15g

Ķiploks 5g

Sarkanvīns 10g

Čili 40g

 

Pagatavošana:

 

Ņemam ribiņas un kārtīgi notīrām! Sagatavojam marinādi: olīveļļa, sāls pipari, timiāns, rozmarīns, viena ķiploku daiviņa. Rūpīgi ietinam kaulus folijā, apcepam uz grila vai grila pannas, kad iegūta zeltaina krāsa – cepšanu pabeidz krāsnī 180 grādos, laiks atkarīgs no gatavības pakāpes.

 

Piedevām: noskalo brokoli, un noblanšē sāls ūdenī, paprikas nomazgā, notīra, sagriež vidēja izmēra trīsstūrīšos, no cukini uztaisa ovālas formas (laiviņas). Dārzeņus apcep uz pannas, pievieno sāli , piparus, worčestera mērci, sojas mērci un nedaudz pasautē. Čili piparu grilē uz grila neilgi pirms ēdiena pasniegšanas.

 

Balzamiko ielej katliņā, pievieno cukuru, dažas čili šķēlītes, timiānu, rozmarīnu, sarkanvīnu. Vāra tik ilgi līdz iegūta viskoza konsistence. Visu sakārto, tā kā redzams attēlā un pa virsu uzlej mērci, beigās uzliek virsū grilēto čili piparu un timiāna zariņu.