RezervesDALAS24.lv

Dzīvesstils / Baudas & izpriecas

Aptauja: Teju puse Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētkos dāvanā vislabprātāk vēlētos saņemt ceļojumu

Aptauja: Teju puse Latvijas iedzīvotāju Ziemassvētkos dāvanā vislabprātāk vēlētos saņemt ceļojumu
Foto: Ekrānšāviņš no interneta
KRUSTTEVS.COM · 24.12.2014. 11:35

Latvijas iedzīvotājos ir atmodusies vēlēšanās apskatīt pasauli un baudīt izklaidi, proti, katrs otrais Ziemassvētkos dāvanā gribētu saņemt ceļojumu, bet katrs astotais priecātos par kādu pasākuma biļeti, liecina „Inbox Polls” jaunākās aptaujas dati.

 

Šogad ir būtiski mainījušās cilvēku prioritātes. Pērn veiktajā aptaujā lielākā daļa jeb 64% respondentu kā iekārotākās dāvanas Ziemassvētkos minēja portatīvās elektroniskās ierīces.

 

„Runājot par dāvanām, mēs parasti pieminam to, kā mums pietrūkst un ko gribētu saņemt. „Labajos gados” cilvēki mīlēja ceļot un, neskatoties uz ienākumu kritumu krīzes gados, sapņi iepazīt citas zemes ir saglabājušies,” uzskata sociologs Gints Klāsons.

 

Atbildot uz „Inbox Polls” aptaujas jautājumu, ko vēlētos saņemt, ja būtu iespēja izvēlēties savu Ziemassvētku dāvanu, 44% respondentu izvēlējās ceļojumu, bet 12% - koncerta, teātra, u.tml.pasākuma biļetes.

 

Pieprasījums pēc ceļojumiem patiešām ir palielinājies: tas bijis jūtams gan vasarā, gan arī tagad, pirms Ziemassvētkiem, apstiprina interneta tūrisma aģentūras „celojumubode.lv” valdes loceklis Kaspars Gēgeris. Pēc viņa domām, cilvēki ir sapratuši, ka atkal var atļauties ceļot, vai arī vienkārši ir sakrājuši pietiekami daudz līdzekļu. Naftas cenas samazināšanās ļauj gaidīt arī lētāku transportu, un jau tagad iepriekšpārdošanās ir pieejami ceļojumi 2015.gadam par „ļoti patīkamām cenām”.

 

Aptaujas rezultāti liecina, ka šogad katrs piektais respondents zem eglītes vēlētos atrast portatīvo elektronisko ierīci vai sīkrīku. 9% respondentu priecātos saņemt klēpjdatoru, bet 6% - attiecīgi viedtālruni vai planšetdatoru.

 

„Pērn, pirms gadu mijas, dāvanu, tostarp tehnikas iegādi ietekmēja eiro ieviešana, proti, cilvēki mazāk kritiski izvērtēja pirkumus, šogad tā vairs nav,” uzskata internetveikala 1a.lv vadītājs Mareks Zuika. Viņš atklāj, ka, piemēram, telefonu tirdzniecību iespaido to ražotāju aktivitātes, proti, tirgū parādoties jaunam populāram modelim, palielinās pircēju interese gan par to, gan arī iepriekšējiem modeļiem.

 

„Inbox Polls” rezultāti liecina, ka šogad interneta veikalus Ziemassvētku dāvanu iegādei plāno izmantot teju trīs piektdaļas iedzīvotāju jeb 58% aptaujāto. 43% aptaujāto internetā iepērk daļu dāvanu, lielāko daļu dāvanu tīmeklī pērk – 11%, bet 4% dāvanas iegādājas tikai internetā. 42% respenodentu dāvanas iegādājas veikalā vai darina paši.

 

„Inbox Polls” aptauja veikta no 4.decembra līdz 15.decembrim, interneta vidē izvaicājot 2457 respondentu.